chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Izolacje TARASÓW

Izolacje TARASÓW

30.08.2009
Taras nad pomieszczeniem spełnia jednocześnie wszystkie funkcje dachu płaskiego, dlatego musi sprostać wymaganiom dotyczącym szczelności i izolacyjności cieplnej. Ponadto taras, który pełni funkcje dachu, ma przenosić na ściany obciążenie własne, ciężar śniegu i – co jest dla dachu funkcją nietypową – przebywających na nim ludzi, mebli, itd.

Chemia budowlana - Folia Delta Thene moze byc stosowana w miejscach wiekszych obciazen, np. w ciagach komunikacyjnych.
Folia Delta Thene moze byc stosowana w miejscach wiekszych obciazen, np. w ciagach komunikacyjnych.
Aby taras spełniał swoje zadania, musi mieć właściwie wykonaną hydroizolację, błędy bowiem mogą skutkować plamami wilgoci na suficie w pomieszczeniu pod tarasem.
Przeczytaj również: Piękny i trwały taras
REKLAMA:


W okresie zimowym, gdy pomieszczenie pod tarasem jest ogrzewane, na jego zewnetrznej powierzchni temperatura może spadać znacznie poniżej zera. W niepoprawnie wykonanej i zaizolowanej płycie naprężenia powstające w takich warunkach mogą spowodować odspajanie się okładziny ceramicznej. Tymczasem zapobieganie niekorzystnemu oddziaływaniu wilgoci jest coraz łatwiejsze dzięki nowym technologiom i materiałom.

Trudno o system idealnej izolacji w przypadku balkonów czy tarasów. Z pewnością o żywotności tych elementów budowli decyduje wysoka jakość wykonania, jednakże problemem zawsze pozostaje przenikanie wilgoci z powierzchni tarasu. Problem ten można rozwiązać dzięki zastosowaniu folii Delta Terraxx, która pozwala na drenaż przenikającej wody oraz zapewnia dodatkową hydroizolację poprzez zastosowanie utwardzonego polietylenu.

Chemia budowlana - Dwuwarstwowa budowa folii Delta Terraxx.
Dwuwarstwowa budowa folii Delta Terraxx.
Delta Terraxx jest produktem dwuwarstwowym składającym się z włókniny filtracyjnej trwale zespolonej z profilowaną folią HDPE. Dzięki innowacyjnej technologii produkcji oraz ukształtowaniu profili folia ta ma niespotykane parametry wytrzymałościowe, co pozwala na stosowanie jej przy zwiększonych obciążeniach, takich jak ciągi komunikacyjne, parkingi. Jest w stanie wytrzymać bez uszkodzenia chwilowe obciążenie 40 ton na powierzchnię 1 m. Do zabezpieczenia szczelności w obszarze zakładu służy zintegrowany pasek klejący.

Uzupełnieniem zabezpieczenia tarasu przed wilgocią jest folia Delta Thene. Jest ona kombinacją laminowanej krzyżowo specjalnej folii z HDPE oraz warstwy klejącej z bitumo-kauczuku. Folia Delta Thene daje natychmiastową ochronę przed deszczem i wodą oraz zapewnia trwałe uszczelnienie o wysokiej jakości.

Chemia budowlana - Izolacje TARASÓW

Firma DÖRKEN zapewnia bogaty asortyment dodatków pozwalających na poprawny montaż systemu.

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt