chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Prawidłowo zabezpieczona drewniana podbitka dachowa

Prawidłowo zabezpieczona drewniana podbitka dachowa

27.09.2012
Drewniana podbitka dachowa to nie tylko estetyczny, ale i praktyczny element wykończenia domu. Aby mogła spełniać swoje funkcje, trzeba zadbać o nią we właściwy sposób. W tym celu należy użyć odpowiednich produktów, które ochronią ją przed zanieczyszczeniami i zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Chemia budowlana - Fot Drewnochron
Fot Drewnochron
Deszcz i wiatr bywają uciążliwe nie tylko dla nas, ale i dla naszego domu. Spływająca z dachu woda może wyrządzić niemałe szkody, jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio okapu, nie wspominając o pojawiających się na elewacji zaciekach. Problemem bywają także gnieżdżące się pod dachem ptaki i małe ssaki. Podbitka dachowa doskonale chroni budynek przed tymi zagrożeniami, a ponadto stanowi ozdobny element wykończenia. Wykonana z drewna, gwarantuje naturalną termoregulację i swobodny przepływ powietrza, a dodatkowo jest przyjazna dla środowiska. Aby na długo zachowała swoje właściwości, wymaga jednak również specjalnej pielęgnacji.
Przeczytaj również: Impregnat do drewna budowlanego
REKLAMA:


Produkty na niepogodę i uszkodzenia mechaniczne


Malowanie tego typu powierzchni wymaga zastosowania właściwie dobranego produktu, który cechować się będzie dużą wytrzymałością. Odpowiednim rozwiązaniem jest ekologiczna Lakierobejca Żelowa marki Drewnochron przygotowana na bazie wody. Środek jest odporny na działanie światła, dzięki czemu nawet długotrwała ekspozycja na promieniowanie słoneczne nie spowoduje odbarwień i uszkodzenia drewna. Dodatkowo tworzy wytrzymałą powłokę zabezpieczającą materiał przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a także drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą powodować zwierzęta. Paleta 9 kolorów umożliwia odpowiednie dopasowanie barwy podbitki do elewacji, okien i drzwi. Niewątpliwą zaletą produktu jest jego żelowa konsystencja, która zmienia się w ciecz dopiero w trakcie rozcierania pędzlem, po czym wraca do poprzedniego stanu. Ułatwia to aplikację oraz powoduje, że substancja nie kapie podczas malowania.

Chemia budowlana - Fot Drewnochron
Fot Drewnochron
Preparatem opartym na tradycyjnych rozpuszczalnikach, który sprawi, że nasza podbitka dachowa będzie służyć przez długie lata, a przy tym ładnie wyglądać jest Lakierobejca Extra marki Drewnochron. Produkt doskonale pracuje z podłożem, tworząc trwałą i elastyczną powłokę zabezpieczającą drewno nawet do 8 lat. Przy tym łatwo się rozprowadza nie powodując zacieków. Środek charakteryzuje się wyjątkowymi parametrami ochronnymi. Trwale zabezpiecza przed działaniem promieni UV oraz zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi. Zapobiega także biodegradacji naturalnego surowca oraz ingerencji szkodników technicznych drewna – owadów. 8 gotowych kolorów umożliwia stworzenie ciekawych kompozycji.

Łatwa aplikacja i trwała ochrona


Podsufitka jest zazwyczaj ciężko dostępna, a jej malowanie musi odbywać się przy pomocy drabiny bądź rusztowania. Dlatego tak istotna jest łatwość stosowania produktów oraz ich zwarta konsystencja zapobiegająca chlapaniu.
Przeczytaj również: Zabezpieczenie podbitki dachowej
Jeśli mamy do czynienia z surowym drewnem użytym do wykonania podsufitki, to pierwszym krokiem powinna być jego precyzyjna impregnacja, np. przy pomocy Impregnatu Extra marki Drewnochron. Wnika on głęboko w strukturę materiału, wzmacniając ją oraz chroniąc przez sinizną, grzybami, pleśnią i owadami.

Po oszlifowaniu i oczyszczeniu powierzchni podbitki, możemy przystąpić do pracy. W przypadku używanych wcześniej powierzchni należy usunąć spękane i łuszczące się fragmenty oraz zmatowić całość papierem ściernym i odpylić. Lakierobejcę dokładnie mieszamy przed użyciem, a następnie nakładamy za pomocą pędzla wzdłuż słojów drewna. Ważne jest zachowanie odpowiednich odstępów czasowych pomiędzy malowaniem kolejnych warstw.

Właściwa i regularna konserwacja drewnianej podbitki dachowej sprawi, że na długie lata zachowa ona swój piękny, naturalny wygląd oraz będzie właściwie chronić elewację domu.
Przeczytaj również: Impregnowanie dachówek
Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt