chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Świąteczne drzewko. Inspiracje marki Tikkurila

Świąteczne drzewko. Inspiracje marki Tikkurila

14.12.2011
Święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnym. Celebrujemy je kupując bliskim prezenty, strojąc choinkę czy przygotowując specjalne dania. Dzięki inspiracjom marki Tikkurila możemy wykreować magiczną atmosferę: samodzielnie zdobione drobiazgi przyniosą bliskim szczególną radość a świąteczna metamorfoza pokoju może stać się rodzinną tradycją.

Chemia budowlana - Świąteczne drzewko. Inspiracje marki Tikkurila
Farby marki Tikkurila od lat inspirują i oferują niemal nieograniczoną paletę barw, otwierając przed użytkownikami pełne spektrum możliwości ozdobnych i kompozycyjnych. W okresie przedświątecznym, na szczególną uwagę zasługują produkty dekoracyjne, np. Tikkurila Be Special Silver, Taika Pearl Glaze czy Taika Pearl Paint. Połyskujące złotem i srebrem tonacje farb pozwolą na osiągnięcie niezwykłych efektów: przy pomocy szablonów można łatwo ozdobić pudełka na prezenty a stare bombki czy szyszki zanurzone w srebrnej bądź złotej farbie nabiorą świątecznego blasku. Udekorowane bibeloty mogą być ozdobą wnętrz lub wyjątkowym upominkiem dla najbliższych; świąteczne inspiracje, a także wzory szablonów do wykonania bożonarodzeniowych zdobień, znaleźć można na stronie http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/swiateczne_inspiracje.

Chemia budowlana - Świąteczne drzewko. Inspiracje marki Tikkurila
Przede wszystkim jednak, w okresie przedświątecznym, produkty dekoracyjne Tikkurila można wykorzystać do nadania wyjątkowego charakteru wnętrzom. W zależności od koncepcji artystycznej – można pokryć nimi całą ścianę lub wykreować mieniące się elementy na wybranych powierzchniach. Jeśli ktoś obawia się stałych zmian kolorystycznych może zastosować bardzo prosty wybieg. Zanim, w wybranym pokoju, postawimy i ozdobimy zieloną choinkę warto rozważyć umieszczenie w nim szczególnego drzewka. Nie jest to trudne: z gotowego lub wyciętego z cienkiego arkusza pleksi szablonu, można wykreować dowolny kształt drzewa. Następnie, przy użyciu narzędzia do tepowania lub zwykłej, dobrze odciśniętej gąbki wypełniamy farbą wyciętą pod szablonem powierzchnię; po odklejeniu od ściany szablonu, pojawi się na niej pożądany przez nas pień drzewka.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Świąteczne drzewko. Inspiracje marki Tikkurila
Wycinając z filcu lub bibułki śnieżynki i mocując je na drzewku przy pomocy kropek kleju w taśmie, możemy udekorować je tak, by pokój wyciszył się a goście poczuli prawdziwie zimowy wieczór. Jeśli prawdziwą, zieloną choinkę również ozdobimy srebrnymi dodatkami i płatkami waty, pokryjemy srebrzystą tkaniną poduszki na fotelach i pomyślimy o świeczkach, które podkreślą blask naszych błyskotek, z pewnością do tak baśniowego wnętrza Święty Mikołaj zawita z przyjemnością.

Warto bawić się w świąteczne metamorfozy wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi – radość będzie podwójna. A po Świętach, w oczekiwaniu na wiosnę, z drzewka „opadnie śnieg” i pojawią się na nim kolorowe ptaszki, którymi – jeśli chcemy by wiosna przyszła szybciej - możemy zapełnić wszystkie konary. Zmiany drzewka w zależności od pory roku a tym samym atmosfery pokoju mogą stać się całoroczną rodzinną tradycją.

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt