chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » EKO Malowanie

EKO Malowanie

22.11.2011
Ekologiczna świadomość społeczeństwa wzrasta. Coraz częściej rozumiemy, że poprzez dbanie o środowisko i przyrodę dbamy o własne zdrowie. Nie chodzi już o modę. Bycie eko staje się koniecznością. Dziś można także ekologicznie malować dom i mieszkanie. Jednak przed zakupem farby, należy przestudiować etykietę na puszce i wyciągnąć eko wnioski.

Pierwszą rzeczą, którą rozważymy przy wyborze farby, będą oczywiście jej walory estetyczne oraz funkcjonalne takie jak trwałość, stopień połysku, czy zmywalność. Kolejnym krokiem powinna być analiza składu chemicznego. Informacja o tym, jakie substancje są szkodliwe dla zdrowia i środowiska przedstawiamy poniżej.
REKLAMA:


Chemia budowlana - EKO Malowanie

LZO - cichy zabójca


Bardzo niebezpiecznym składnikiem wielu materiałów budowlanych są Lotne Związki Organiczne – LZO. Są to naturalne lub syntetyczne substancje chemiczne, które wpływają niekorzystnie na jakość powietrza atmosferycznego. Ich zwiększona emisja powoduje powiększanie się dziury ozonowej. Powstają w wyniku procesów naturalnych, ale przede wszystkim w wyniku rozwoju cywilizacji. LZO są zawarte w wielu klejach do tapet, lakierach, wykładzinach, czy farbach. Jeżeli nie chcemy mieć w domu szkodliwych substancji jak aceton, węglowodory afiliatyczne, węglowodory aromatyczne, 4-fenylocykloheksem powinniśmy zwracać większą uwagę na skład produktów, które kupujemy. Dopuszczalna ilość LZO przy farbie matowej to 30 g., natomiast przy wysokim połysku 100 g. Im mniejsza zawartość LZO tym farba jest bezpieczniejsza dla środowiska.

Główny składnik - woda


Dawniej stosowano produkty, które zawierały średnio 60% rozpuszczalników. W składzie farby mogły znaleźć się: touleny, ksyleny, ketony, czy metale ciężkie tj. rtęć, ołów, arsen. Substancje te stanowią zagrożenie dla układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego, czy immunologicznego. Dzięki eliminacji rozpuszczalników i zastąpienia ich wodą powstały farby ekologiczne. Dzięki temu podczas malowania nie wydzielają się szkodliwe substancje, które wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Naturalny skład przyczynia się także do braku drażniącego, nieprzyjemnego zapachu.

Chemia budowlana - EKO Malowanie

Farby ekologiczne


Na rynku pojawia się coraz więcej farb eko. Jedną z takich propozycji ma w ofercie producent PARA Paints. Ekologiczna farba Essense ma zerową zawartość LZO. Nie wydziela zapachu, dzięki czemu można przebywać w pomieszczeniu tuż po malowaniu. Jest przyjazna dla alergików, kobiet w ciąży oraz niemowląt. Producent nie ogranicza nas w wyborze kolorów. Do naszej dyspozycji jest paleta 3500 barw.
Codziennie podejmujemy wiele decyzji, kąpiel w wannie czy pod prysznicem, segregacja śmieci czy zaoszczędzenie czasu, farba eko czy zwykła. Dokonujmy tych wyborów świadomie – poszukując informacji i czytając etykiety. Nawet mała decyzja podjęta z myślą o ekologii będzie dobra dla naszego środowiska oraz zdrowia. Cena za litr: 58,00 zł brutto

Autor: PARA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt