chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Zabezpieczenie podbitki dachowej

Zabezpieczenie podbitki dachowej

13.10.2011
Gdy lato przechodzi w jesień, warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu naszego domu przed zimą. Szczególnej uwagi wymagają drewniane elementy narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Przyjrzyjmy się sposobom konserwacji podbitki dachowej. Umieszczona wysoko i trudno dostępna, podbitka dachowa nastręcza niekiedy problemów przy malowaniu. Do jej konserwacji warto zastosować produkt niekapiący.

Chemia budowlana - Zabezpieczenie podbitki dachowej
Podbitkę dachową powinniśmy malować co 4-5 lat. Dzięki temu zachowamy jej wygląd, a przede wszystkim skutecznie unikniemy problemów związanych z atakującymi drewno pleśnią, grzybami, czy owadami.

Chemia budowlana - Zabezpieczenie podbitki dachowej
Kilkuletnia podbitka wymaga zazwyczaj delikatnego przeszlifowania, dzięki któremu pozbędziemy się złuszczonej powłoki lakieru. Powierzchnię drewna należy następnie odpylić i odtłuścić. Do malowania renowacyjnego zastosować możemy ułatwiającą pracę na wysokościach, niekapiącą lakierobejcę o konsystencji żelu, taką jak Lakierobejca Żelowa marki Drewnochron. Produkt ten pełni funkcję dekoracyjną i ochronną zarazem. Nadaje drewnu satynowy połysk, uwydatnia jego rysunek. Cechuje się przy tym wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Dostępny jest w ośmiu wariantach kolorystycznych
Przeczytaj również: Impregnat do drewna budowlanego
REKLAMA:


Chemia budowlana - Zabezpieczenie podbitki dachowej
Jeżeli stan drewna jest bardzo zły, zaleca się zeszlifowanie pozostałości lakieru aż do warstwy surowego, zdrowego drewna. Najlepiej oczywiście w ogóle nie doprowadzić stolarki do tego stanu. Kiedy jednak mamy już do czynienia z mocno zniszczoną podbitką, warto sięgnąć po dodatkowe środki ochronne. Przeszlifowaną i oczyszczoną powierzchnię drewna zabezpieczamy najpierw dwiema warstwami bezbawnego, głęboko wnikającego w strukturę drewna impregnatu (takiego jak Impregnat Extra marki Drewnochron). Niestety, ten preparat będzie kapać. Zaopatrzmy się zatem w odzież ochronną, w tym gogle lub maskę osłaniającą oczy. By nie zachlapać elewacji, warto zabezpieczyć ją folią, a prace prowadzić w bezwietrzny dzień (folia nie będzie łopotać). Wilgotność drewna poddawanego impregnacji nie powinna przekraczać 16%. Oznacza to, że do impregnacji najlepiej przystąpić jest po kilku słonecznych dniach, podczas których drewno w naturalny sposób odda zgromadzoną wilgoć. Zaimpregnowaną podbitkę zabezpieczyć należy zawierającą pigment i filtry UV powłoką dekoracyjno-ochronną. Chronić będzie ona drewno przed szarzeniem i rozkładem celulozy pod wpływem promieni słonecznych. Matowy efekt dekoracyjny osiągniemy stosując barwną wersję Impregnatu Extra. Satynowy połysk – decydując się na lakierobejcę. Niekapiąca Lakierobejca Żelowa dostępna jest aż w dziewięciu kolorach: dąb bielony, dąb antyczny, merbau, orzech amerykański, sapella, tall, teak, venge i mahoń.

Autor: Drewnochron - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt