chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Order - zestawienia kolorów marki Benjamin Moore

Order - zestawienia kolorów marki Benjamin Moore

31.08.2011
Czy wyraziste i kontrastowe zestawienia kolorów mogą zaprowadzić we wnętrzu poczucie porządku i równowagi? Odpowiedź stanowi zaskakujący trend kolorystyczny „Order” sygnowany przez markę Benjamin Moore.

Chemia budowlana - Order - zestawienia kolorów marki Benjamin Moore<br />
Współczesny świat to mnogość form, znaków, kolorów i dźwięków. Codziennie zalewa nas morze informacji i bodźców, które często powodują w nas poczucie wyobcowania. Tempo życia nieustannie rośnie, a my często pogrążeni jesteśmy w chaosie. Jednym z niewielu miejsc, w których możemy wrzucić na przysłowiowy luz jest domowe zacisze. Cztery kąty stają się enklawą spokoju i porządku, w której na wszystko mamy wpływ i czujemy się bezpiecznie. Aby nasz dom dobrze „wywiązał się” z powierzonej mu roli musimy odpowiednio go zaaranżować. Jak to zrobić radzą specjaliści od kolorów i wnętrz marki Benjamin Moore. Pomocny okaże się trend „Order” ich autorstwa, który przeprowadzi was w krainę domowego porządku.
Przeczytaj również: Kolekcja kolorów Color Stories
REKLAMA:


Chemia budowlana - Order - zestawienia kolorów marki Benjamin Moore<br />
Trend „Order” to jedna z czterech kolekcji kolorystycznych zaprezentowanych przez markę Benjamin Moore w księdze inspiracji wnętrzarskich Color Pulse 2011. Główne założenie trendu wyraża się w haśle Less is more (przyp. mniej znaczy więcej), które nawołuje do prostoty w aranżacji domów i mieszkań. Będzie ona sprzyjała poczuciu porządku i równowagi. Ideałem są ascetyczne wnętrza, w których dominują nowoczesne meble i dekoracje bazujące na kształtach geometrycznych. U podstaw trendu „Order” widoczne są wyraźne inspiracje klasycyzmem. Z aranżacji utrzymanych w duchu „Order” emanuje oszczędność wyrazu i brak niefunkcjonalnych ozdobników. Na pierwszym planie są jednak kolory. To one sprawią, że po wejściu do domu zapomnimy o chaosie minionego dnia. Z jednej strony zimne kolory neutralne biel, czerń i szarość, z drugiej bardzo nasycone, lekko jaskrawe odcienie z różnych rodzin kolorystycznych. Luksusowy czarny black tar 2126-10 (z wzornika Color Preview marki Benjamin Moore), aksamitny biały paper mache AF-25 oraz chłodzący szary storm AF-700 stanowią przeciwwagę, a zarazem tło dla pozostałych, neonowych kolorów palety. Niebieski reprezentowany jest przez odcień nieba nad mormońskim stanem Utah (utah sky 2065-40) oraz delikatny granat o tajemniczej nazwie twilight blue 2067-30. Oba odcienie idealnie komponują się nie tylko z czernią i bielą, a również z żółcieniami: soczystym sunburst 2023-40 i energetycznym limelight 2025-40. To jednak nie koniec niespodzianek. Kolekcję kolorów Order dopełniają róż o wdzięcznej nazwie bunny nose pink 2074-60 (przyp. róż w kolorze nosa króliczka!), krwista czerwień (neon red 2087-10) oraz dojrzała zieleń budząca skojarzenia z trawiastymi kortami Wimbledonu (grassy fields 2034-30). Róż najlepiej komponować się będzie z odcieniami niebieskimi, czerwień z czernią i bielą, a zieleń z żółcieniami. Zestawienia kolorów zaprezentowane w trendzie Order są odważne, ale co ciekawe nie rozpraszają uwagi i wpływają na domowników kojąco. Jest to zasługa odpowiedniego operowania kontrastem i łączenia odcieni, które doskonale się uzupełniają.

Chemia budowlana - Order - zestawienia kolorów marki Benjamin Moore<br />

Jak zamówić farby w kolorystyce trendu Order ?


Każdy kolor trendu „Order” posiada indywidualną nazwę i numer identyfikacyjny. Wszystkie proponowane odcienie dostępne są w systemach barwienia: Benjamin Moore® GENNEX® Platform lub Color Preview®. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Wyłącznym dystrybutorem ekskluzywnych farb marki Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt