chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Własnoręcznie wykonany witraż w oknie

Własnoręcznie wykonany witraż w oknie

04.05.2009
Kiedy znudzi nam się nasz pokój…można kupić nowe meble, albo znaleźć nowe miejsca dla starych, pomalować ściany na inny kolor, albo… wstawić w okno własnoręcznie wykonany witraż. Gwarantujemy, że taka „modernizacja” zmieni nie tylko wygląd okna, ale całego wnętrza, nadając mu nowych barw, zmieniając nastrój, tworząc w starym pokoju, zupełnie nowy klimat.

Chemia budowlana - Własnoręcznie wykonany witraż w oknie
Tak naprawdę nie będzie to prawdziwy witraż, ale czy ktoś musi o tym wiedzieć? Zamiast mozolnie kleić jedno kolorowe szkiełko do drugiego, można w zastępstwie po prostu namalować obraz na szkle. Specjalna farba konturowa tzw. relief wyznaczy pogrubione granice poszczególnych elementów wzoru. dzięki temu będzie to wyglądać wyglądał jak połączenie prawdziwych szybek np. metalowa spoiną. Wnętrze konturów wypełnia się specjalnymi farbami witrażowymi. Malujemy bezpośrednio na szybach przyciętych do rozmiarów okna. Wzór możemy zaprojektować sami, albo albo posłużyć się szablonem, których wiele można znaleźć na internetowych stronach poświeconych amatorskiemu malowaniu na szkle.
REKLAMA:


Potrzebne będą:
Farby do szkła
Szyby, przycięte u szklarza pod rozmiar odpowiadający wymiarom okna
Bezbrawny klej montażowy Patte………..FIX
Chemia budowlana - Własnoręcznie wykonany witraż w oknie
Chemia budowlana - Własnoręcznie wykonany witraż w oknie

Chemia budowlana - Własnoręcznie wykonany witraż w oknie
Gotowy, suchy już witraż przecieramy płynem do mycia szyb. Kiedy wyschnie, po obwodzie, na wszystkie jego krawędzie nanosimy pasmo przeżroczystego kleju montażowego. Przykładamy do istniejącej szyby okiennej, dociskamy i… montaż zakończony! W ten sam sposób możemy przykleić witraż np. do drzwi od pokoju.

Powodzenia!

Pomysł i wykonanie: Monika Bożyk
zdjęcia: Pattex


Autor: Henkel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt