chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Jak prawidłowo dobrać kolor elewacji

Jak prawidłowo dobrać kolor elewacji

15.06.2010
Firma SEMPRE produkuje i barwi farby w kolorach według własnego wzornika Milano lub w kolorach zgodnie z dostarczonym wzorem na życzenie klienta.

Chemia budowlana - Jak prawidłowo dobrać kolor elewacji
Podczas projektowania kolorystyki istotne znaczenie ma odpowiedni dobór kolorów, uwzględniający różne czynniki m.in.: warunki oświetlenia, rodzaj i chłonność podłoża, warunki atmosferyczne, w których następuje wysychanie powłoki. W systemach ocieplania budynków, należy pamiętać, że elewacje w intensywnych kolorach absorbować będą większą ilość promieniowania słonecznego niż elewacje jasne. W efekcie elewacje ciemniejsze nagrzewają się w większym stopniu, co niekorzystnie wpływa na trwałość systemu.
REKLAMA:


Doradcy techniczni SEMPRE chętnie służą pomocą w zakresie doboru odpowiednich kolorów i produktów. Wspólne omówienie potrzeb klienta pozwala na jeszcze bardziej profesjonalną obsługę, co w konsekwencji przynosi korzyść zarówno klientowi, jak również projektantom i wykonawcom. Firma SEMPRE przygotowuje próbki w tradycyjnej postaci (w wiaderkach) lub próbki na planszy w odpowiednich wymiarach z naniesioną farbą lub masą tynkarską. W siedzibie firmy jest wzornikownia, gdzie można na miejscu odebrać próbki, uzyskać porady lub spróbować samodzielnie nałożyć tynk lub nanieść farbę. Na życzenie klienta próbki mogą również dostarczyć przedstawiciele handlowi. Do dyspozycji są również wzorniki listkowe kolorów, wzorniki książkowe tynków elewacyjnych oraz tynków mozaikowych. Wspólnie z biurem projektowym przygotowany został także program do dobierania kolorystyki elewacji domów. Jest on dostępny na stronie internetowej www.semprefarby.pl. Są tam zamieszczone wszystkie kolory z palety Milano oraz kolory melanży mozaikowych mas tynkarskich MARMARE. Można porównać dowolne zestawy kolorystyczne. Istotne znaczenie ma polityka szkoleniowa realizowana przez SEMPRE. Przez cały rok prowadzone są szkolenia dla wykonawców i projektantów. Bezpośrednie spotkania tworzą świetną płaszczyznę wymiany doświadczeń i pozwalają lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów.

Autor: Sempre - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt