chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Dekorujemy domową pergolę za pomocą opryskiwacza ogrodowego

Dekorujemy domową pergolę za pomocą opryskiwacza ogrodowego

28.05.2019
Bo czasochłonna, wymagająca wielu produktów, a przede wszystkim umiejętności manualnych – powodów, by odkładać dekorację przydomowego drewna na później może być naprawdę wiele. Cierpi na tym nie tylko kompozycja strefy wokół domu, ale i nasz zmysł estetyczny – zwłaszcza jeśli do aranżacji ogrodu przykładamy naprawdę dużą wagę. A co jeśli powiemy Wam, że do odnowienia pergoli, ogrodzenia czy altanki wystarczy opryskiwacz ogrodowy, Easy Impregnat i jedno słoneczne popołudnie?

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Sekret drewna tkwi w jego naturalnym pięknie oraz szerokim wachlarzu zastosowań. Nic więc dziwnego, że po ów materiał tak chętnie sięgamy w miejscach, w których pragniemy odetchnąć od zgiełku codziennego życia – zwłaszcza na tarasach, werandach i w altanach. Jego wytrzymałość jest w tym przypadku poddawana próbie przez okrągły rok, a piętno, które odciskają na drewnie warunki atmosferyczne może z łatwością zaburzyć estetykę pieczołowicie pielęgnowanego ogrodu i strefy wokół domu. Na szczęście takiego scenariusza można uniknąć, łatwiej niż nam się wydaje – bez zakupu gamy produktów renowacyjnych, specjalistycznych narzędzi i dylematu związanego z wyborem pasującego koloru. Jak udekorować drewno za pomocą Easy Impregantu od V33, opryskiwacza i własnych rąk? Nic prostszego!

Easy Impregnat to innowacyjny preparat pozwalający na szybkie zabezpieczenie pergoli, płotów czy ogrodowych altanek. Sprawdzi się zarówno w przypadku nowego drewna, jak i renowacji zniszczonych powierzchni, zapewniając ochronę przed szarzeniem, negatywnym wpływem czynników atmosferycznych czy promieniowaniem UV. Produkt jest gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczenia, a jego aplikacja jest niezwykle szybka i bezproblemowa. Szeroki wachlarz zalet funkcjonalnych Easy Impregnatu, umożliwiających renowację nawet bardzo zniszczonych powierzchni, uzupełniają doskonałe właściwości dekoracyjne. Występuje w 7 modnych kolorach: okume, antracyt, mokka, łupek, kora, tek oraz biel, zapewniając tym samym estetyczne, matowe, w pełni kryjące wykończenie. Dzięki niemu, wiosenna renowacja ogrodu będzie czystą przyjemnością – dosłownie i w przenośni.

REKLAMA:


Krok pierwszy: przygotowanie powierzchni


Przed rozpoczęciem prac zawsze upewniamy się, że odnawiana powierzchnia jest sucha, czysta i gładka, a wszystkie pozostałe elementy, które nie będą malowane, zostały zabezpieczone za pomocą folii ochronnej. – Pamiętajmy również, by prace dekoracyjne wykonywać przy sprzyjającej pogodzie. Easy Impregnat najlepiej aplikować w bezdeszczowy i bezwietrzny dzień, w temperaturze od 12°C do 25°C – rekomenduje Paweł Piotrowicz, ekspert firmy V33.

Krok drugi: aplikacja


Produkt starannie mieszamy, a następnie przelewamy do… opryskiwacza ogrodowego, dzięki któremu odświeżymy wysłużoną pergolę w zaledwie kilka minut! Przed malowaniem wykonujemy jednak próbę na kartonie lub drewnie w celu wyregulowania dyszy i jej przepływu. Zaczynając od góry i wykonując poziome ruchy w kształcie litery „S”, w odstępie dwóch godzin nakładamy dwie warstwy impregnatu w odległości ok. 25-30cm od malowanej powierzchni. Po użyciu czyścimy opryskiwacz oraz dyszę za pomocą wody i… gotowe!

Rada Eksperta V33: Podczas aplikacji należy unikać zatrzymywania ruchu ręki, aby zapobiec nakładaniu zbyt grubej warstwy produktu. Pozostałości większych kropli impregnatu możemy z powodzeniem rozprowadzić za pomocą pędzla (podobnie zresztą jak całą aplikację, jeśli nie chcemy jednak korzystać z opryskiwacza).

Proste, prawda?

Autor: V33 Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt