chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Jak urządzić ogród w stylu total look?

Jak urządzić ogród w stylu total look?

21.06.2018
Kompozycje spod znaku total look to ostatni krzyk mody. Jednokolorowe stylizacje ze światowych wybiegów największych projektantów z powodzeniem przenoszą się również do naszych ogrodów, gdzie nader wdzięcznie prezentują się na przydomowych altankach, pergolach i innych elementach małej architektury. W tym poradniku podpowiadamy, jak za pomocą koloru wykonać nawet najbardziej nieoczywiste połączenia!

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Powiedzmy sobie wprost: niepodzielne rządy jednego koloru to stylizacja robiąca wrażenie choć jednocześnie… pełna pułapek. Niezależnie, czy mówimy o garderobie, czy o aranżacji wnętrz, postawienie na jedną kartę zazwyczaj wymaga sporej dozy ostrożności, wyczucia oraz praktycznej wiedzy na temat łączenia poszczególnych elementów. Niepisane prawidła sztuki total look podpowiadają bowiem, aby wybrany kolor przełamywać – czy to różnymi odcieniami i wzorami, czy modnymi dodatkami oraz nieoczywistymi fakturami.

Monochromatyczna aranżacja w wydaniu przydomowym obejmuje dekorację różnorodnych powierzchni i elementów. A te, jak wiadomo, często bywają dostępne w odmiennych, nie do końca odpowiadających sobie kolorach. Ileż to razy musieliśmy iść na kolorystyczny kompromis, kiedy dobieraliśmy wymarzone meble ogrodowe, ramy okienne, płoty, pergole, orynnowanie czy balustrady? Co więcej, różne materiały mogą odmiennie eksponować tę samą barwę! Inaczej prezentuje się na przykład białe ogrodzenie z PVC, a inaczej – białe, drewniane okiennice.
Przeczytaj również: Metal, który zdobi balkon
Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Aranżacja ogrodu? Weź sprawy w swoje ręce!


Amatorzy stylu total look w ogrodzie niekoniecznie skazani są na zakup kosztownych przedmiotów na zamówienie. Okazuje się, że wystarczy uruchomić wyobraźnię, wziąć sprawy we własne ręce i swój ogród… pomalować. – Farby ogrodowe mogą być niezwykle skutecznym, a jednocześnie prostym oraz niedrogim sposobem na niebanalną, skrojoną pod indywidualne gusta przestrzeń. To także ciekawy pomysł na przykrycie niedoskonałości, takich jak ślady rdzy – sugeruje Paweł Piotrowicz, ekspert marki V33.

Czasy, kiedy do pomalowania stalowej balustrady, drewnianego stolika czy aluminiowej skrzynki na kwiaty potrzebowaliśmy trzech farb, odeszły do lamusa. Dziś na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania, za pomocą których skutecznie odnowimy wiele zróżnicowanych powierzchni. – Z myślą o zastosowaniach zewnętrznych przygotowaliśmy farbę Direct Protect, którą z powodzeniem pokryjemy różne powierzchnie – od metalu, aluminium, PVC, ocynku czy powłok galwanicznych, aż po naturalne drewno. Wszystkie rodzaje powierzchni malujemy bezpośrednio, bez konieczności nakładania warstwy podkładowej. – dodaje Paweł Piotrowicz.

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Więc chodź, pomaluj mój świat


Czym zatem kierować się przy malowaniu elementów ogrodowej aranżacji? Warto pamiętać, że przestrzeń ta nie funkcjonuje w próżni, lecz pozostaje w pewnej zależności względem wnętrza domu. Dlatego też dobrym pomysłem będzie wybór koloru o jeden lub dwa odcienie ciemniejszego niż ten, który wykorzystaliśmy w salonie. Zwłaszcza, że będziemy mieli z nim styczność głównie w jasnym świetle dziennym. Aby uzyskać efekt jednolitego schematu barwnego, pomalować należy co najmniej trzy elementy – na przykład drzwi wyjściowe, stolarkę i donice na kwiaty. Te ostatnie mogą posłużyć za swoisty papierek lakmusowy, jeśli nie jesteśmy pewni co do danego koloru.W kontekście ogrodów świetnie sprawdzają się zarówno barwy organiczne, takie jak roślinna zieleń, kamienna szarość czy ziemisty brąz, jak również odcienie bardziej wyraziste. Nie mniej istotny jest także rodzaj wykończenia. – W przypadku farby Direct Protect postawiliśmy na szeroką paletę barw o wykończeniu satynowym, piaskowym lub metalicznym – wymienia Paweł Piotrowicz. – Oprócz stonowanych bieli, brązów i szarości, wybrać możemy też nieco bardziej odważne kompozycje: żywy, atlantycki błękit, słoneczny oranż, paprykową czerwień czy pełną czerń – podsumowuje ekspert marki V33.
REKLAMA:

Jedna farba, by wszystko pomalować


Lato już za pasem, co dla wielu z nas stanowi zachętę do małych aranżacyjnych eksperymentów we własnym ogrodzie czy na werandzie. Stylizacje spod znaku total look udowadniają, że czasami warto pójść na całość. Zanim jednak rzucimy się w wir malowania, warto zaopatrzyć się w cenną wiedzę na temat łączenia barw oraz farbę, która zapewni nam jednolity odcień na wszystkich odnawianych elementach.

Autor: V33 Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt