chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Styl skandynawski na zewnątrz domu. Impregnat do elewacji drewnianych LuxDecor NJORD

Styl skandynawski na zewnątrz domu. Impregnat do elewacji drewnianych LuxDecor NJORD

17.05.2018
Styl skandynawski, jak sama nazwa wskazuje, wywodzi się z Europy północnej i jest ogólnym określeniem pewnych zasad tam panujących. Dzikość i chłód tamtejszego klimatu już od dawna inspirują miłośników wnętrz, zdrowego odżywiania, stylu życia i specyficznej zabawy kolorem. Główną cechą stylu skandynawskiego jest silny i nierozerwalny związek z naturą.

Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor
Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor

Skandynawskie wnętrza charakteryzują: harmonia, minimalizm i prostota formy. Jasne ściany, drewno i funkcjonalne meble podkreślają jego naturalność. Tu stawia się na proste, wygodne i oczywiste rozwiązania, które są sprowadzone do koniecznego minimum. W skandynawskim wnętrzu nie ma elementów niepotrzebnych i przypadkowych, dlatego te rozwiązania sprawdzają się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach.

Kolor w stylu skandynawskim odgrywa bardzo ważną rolę. Wspomniane dzikość, chłód i mała ilość słońca w ciągu roku sprawiają, że mieszkańcy Północy starają się robić wszystko, aby rozjaśnić i rozweselić otoczenie. Wyraziste i pastelowe barwy połączone ze stonowaną bielą i szarością ożywiają i powiększają wnętrza ich mieszkań. A jak jest z kolorami fasad skandynawskich domów? Te też nie są przypadkowe, ale też nie są już tak zachowawcze. Tu specjalnie stosuje się nasycone kolory, które przeciwstawiają się otaczającej szarości i ciemności. Żółte, czerwone, niebieskie czy pomarańczowe domy są spotykane we wszystkich krajach Skandynawii i stanowią jedną z podstawowych wizytówek tamtejszego stylu.
Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor
Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor

Można czasem odnieść wrażenie, że to domki z bajek, ale to jedynie złudzenie. Kolory skandynawskich drewnianych fasad mają swoje silne odzwierciedlenie w naturze i tam należy szukać ich źródła. W końcu styl Północy już w swoich założeniach odrzuca wszystko, co sztuczne.

Polacy budujący i wykańczający swoje domy są coraz bardziej świadomą grupą, która podróżuje i chłonie świat, a przez to często próbuje wprowadzać u siebie rozwiązania poznane gdzieś indziej. Jednym z nich jest właśnie styl skandynawski, który na dobre zagościł w naszym kraju. Uważamy, że chcąc w pełni odtworzyć i wykorzystać jego piękno, nie powinno się skupiać jedynie na aranżacji wnętrz. Warto też zadbać o właściwy kolor fasad i świadomie wyprowadzić Skandynawię na zewnątrz naszych domów.

Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor
Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor

Będąc producentem preparatów do ochrony i dekoracji drewna marki LuxDecor, chcemy nieustannie odpowiadać na oczekiwania naszych odbiorców. Zdecydowaliśmy się wprowadzić do swojej oferty nowy produkt, który wprost nawiązuje do stylistyki drewnianych domów ze Skandynawii. LuxDecor NJORD, bo o nim mowa, to impregnat przeznaczony do malowania pionowych powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń (m.in. elewacje, domy, wiaty, altany, płoty). Polecany do stosowania na drewno statycznie nieobciążane, niemające kontaktu z gruntem i nienarażone na stały kontakt z wodą. Po wyschnięciu tworzy bardzo trwałą, satynową powłokę odporną na warunki atmosferyczne, pleśń i wilgoć. Dostępny w 14 oryginalnych kolorach.
REKLAMA:

Zanim zaczniemy stosować impregnat, musimy właściwie przygotować podłoże. Dzięki temu zaimpregnowana powierzchnia będzie nam służyć przez lata. LuxDecor NJORD nie wymaga mozolnych i specjalistycznych przygotowań. Drewno powinno być przede wszystkim zdrowe i suche (wilgotność max 15%). Powierzchnia przeznaczona do impregnacji musi być czysta, odtłuszczona i oszlifowana. Ewentualne ubytki należy zabezpieczyć odpowiednią szpachlówką. Jeżeli mamy do czynienia z drewnem surowym, trzeba je wstępnie zaimpregnować bezbarwnym preparatem biobójczym Protektor Primacol Professional. W przypadku drewna miękkiego z dużą ilością żywicy i drewna liściastego (dąb, jesion) zalecamy również zastosowanie Gruntu odcinającego LuxDecor NJORD.

Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor
Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor

Po właściwym zabezpieczeniu podłoża możemy zacząć aplikację impregnatu. Malowanie preparatem LuxDecor NJORD przeprowadzamy w temperaturze 10oC-30oC. Przed użyciem produkt należy dokładnie wymieszać i co jakiś czas powtarzać tę czynność w trakcie prac. Impregnat nanosimy cienką warstwą, rozprowadzając go wzdłuż słojów drewna. Po upływie 10-15 minut od nałożenia warstwy warto delikatnie przetrzeć powierzchnię suchym pędzlem. Czynność ta ma na celu dokładne rozprowadzenie pigmentów. Zalecamy dwukrotne malowanie, a w przypadku jasnych kolorów wskazane może być nałożenie trzeciej warstwy. Pamiętajmy, że naniesienie większej ilości warstw zwiększa połysk, ale zmniejsza przeźroczystość powłoki. Końcowy kolor malowanej powierzchni zależy min. od: gatunku i jakości drewna, jego chłonności, a także ilości i grubości naniesionych warstw. Nanoszenie drugiej i każdej kolejnej warstwy rozpoczynamy po upływie ok. 4 godzin. Całkowity czas schnięcia wynosi ok. 24 godziny.

Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor
Chemia budowlana - Fot. LuxDecor
Fot. LuxDecor

Podstawowe cechy produktu to:


1. Połączenie impregnatu i farby do drewna
LuxDecor NJORD znacząco różni się od impregnatów do drewna dostępnych na rynku. Nietypowość produktu wynika z jego unikalnej kolorystyki, siły i jakości krycia oraz powłoki. Produkt skutecznie łączy najlepsze cechy impregnatu i farby.2. Atrakcyjne kolory, inspirowane skandynawską naturą
Impregnat dostępny jest w 14 oryginalnych kolorach. Każde z wybarwień nasuwa jednoznaczne skojarzenia z surowością i pięknem Skandynawii. Ich nazwy nawiązują do elementów typowych dla tego miejsca. Kochamy styl skandynawski we wnętrzach domów. Teraz możemy go również mieć na zewnątrz.

3. Bardzo łatwa aplikacja
Malowanie impregnatem nie nastręcza żadnych trudności. Do wykonania tej czynności wystarczy zwykły pędzel. Impregnat należy nanosić cienką warstwą wzdłuż słojów drewna. Zaleca się stosowanie dwóch warstw. Praca z produktem nie wymaga od odbiorcy fachowej wiedzy na temat chemii do drewna.

4. Doskonałe krycie
Impregnat do drewna LuxDecor NJORD charakteryzuje się doskonałym kryciem. Bardzo dobrze się rozprowadza, nie pozostawia smug i radzi sobie z przebarwieniami drewna. Do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarczą dwie warstwy produktu.5. Trwała i elastyczna powłoka
Po wyschnięciu tworzy jednorodną, trwałą i elastyczną powłokę, która jest odporna na ścieranie. Ciekawostką jest satynowe wykończenie powierzchni.

6. Łagodny zapach
LuxDecor NJORD jest produktem ekologicznym – nie zawiera w swoim składzie szkodliwych rozpuszczalników. Jego zapach jest delikatny i praktycznie niewyczuwalny. Nie posiada też właściwości drażniących, nie powoduje oparzeń skóry.

7. Ekstremalna odporność na działanie czynników UV
Deszcz, wiatr, mróz i promienie UV często są poważnym obciążeniem dla zaimpregnowanych powierzchni. Impregnat do drewna LuxDecor NJORD to produkt testowany w Skandynawii. Powłoki uzyskane przy jego wykorzystaniu są bardzo odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych i sprawdzą się w naprawdę trudnych warunkach.

8. Właściwości hydrofobowe
Powierzchnie zabezpieczone Impregnatem do drewna Luxdecor NJORD odpychają krople wody. W związku z tym znika problem zawilgoconych ścian. Dodatkowo stosowanie preparatu zapobiega osiadaniu wilgoci i powstawaniu pleśni.

9. 9 lat ochrony
W zależności od warunków eksploatacji i sposobu aplikacji Impregnat do drewna LuxDecor NJORD zapewnia nawet 9 lat skutecznej ochrony. Tak ekstremalna trwałość wynika ze starannie stworzonej, niezwykle mocnej receptury produktu.

10. Wydajność do 16 m2/l
W zależności od rodzaju drewna, stopnia jego wyszlifowania wydajność produktu może wynieść nawet 16 m2 z litra przy jednej warstwie.

Autor: Unicell Poland - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt