chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Akademia Techniczna PPG Deco radzi: jak przygotować się do malowania?

Akademia Techniczna PPG Deco radzi: jak przygotować się do malowania?

25.05.2017
Choć malowanie ścian może wydawać się najłatwiejszym zadaniem w całym remoncie, to jednak podczas prac możemy napotkać różne niespodziewane sytuacje. Częstokroć zdarza się, że farba kończy się jeszcze przed położeniem drugiej warstwy. Smugi, zacieki, łuszcząca się i pękająca powłoka także nie należą do rzadkości. Eksperci z Akademii Technicznej PPG Deco radzą, w jaki sposób zapobiec takim sytuacjom.

Chemia budowlana - Fot. PPG Deco
Fot. PPG Deco

Po pierwsze: zadbaj o ilość farby


Nie wolno dopuścić do tego, aby podczas malowania zabrakło farby, zwłaszcza tej kolorowej – przestrzega Robert Gwardecki z Akademii Technicznej PPG Deco. – Mimo że dokupimy kolejną puszkę, czas przerwy między nakładaniem kolejnych warstw może spowodować drobną, ale widoczną różnicę odcieni pomiędzy „wcześniejszą” i „późniejszą” powłoką.

Należy dokładnie obliczyć powierzchnię do malowania, a na podstawie wydajności farby podanej przez producenta – potrzebną ilość produktu. Pamiętajmy, że wartości wyszczególnione na puszkach uwzględniają aplikację tylko jednej warstwy. Wydajność zależy też od struktury powierzchni – im jest ona mniej gładka, tym większe zużycie farby.

Po drugie: zgromadź odpowiednie narzędzia


Zanim kupimy wałki lub pędzle, uwzględnijmy, czy powierzchnia ściany jest raczej gładka, czy też może porowata, o bogatej strukturze. W pierwszym przypadku wystarczą wałki o krótkim włosiu – ok. 10 mm. Ściany o niejednorodnej fakturze wymagają natomiast użycia tych z dłuższym runem. Wyposażmy się zarówno w szerokie, jak i wąskie pędzle. Przyda się także jeden z długą rączką, tzw. kaloryferowy. Okaże się nieocenioną pomocą przy trudno dostępnych miejscach.

Po trzecie: zatroszcz się o otoczenie


Niezbędne będzie zabezpieczenie wszystkich elementów: mebli, podłogi, drzwi i okien folią malarską. Trzeba pamiętać o zachowaniu w pomieszczeniu optymalnej temperatury oraz wilgotności powietrza i podłoża, określonych przez producenta.

Po czwarte: przygotuj farbę


Farbę kolorową z kilku puszek należy zlać do jednego, większego pojemnika i dobrze wymieszać. Produkty pochodzące z różnych partii mogą się bowiem minimalnie różnić odcieniem.
Przeczytaj również: Morskie klimaty z Jedynką
REKLAMA:


Jeśli lepkość farby nie pozwala na swobodne mieszanie, powinno się dodać zalecany rozcieńczalnik w dopuszczalnym przez producenta stężeniu. – To ważne, by nie mieszać farby z tanimi rozpuszczalnikami uniwersalnymi. Są one często zanieczyszczone i mogą znacznie wydłużyć czas schnięcia, a także negatywnie wpłynąć na wygląd powłoki – przestrzega Robert Gwardecki.

Po piąte: maluj od góry do dołu


Jesteśmy już gotowi do odświeżania ścian. Pamiętajmy, by malować je od góry do dołu, aby uniknąć zabrudzenia lub zachlapania powierzchni dopiero co pomalowanych. Jeśli nakładamy kilka warstw farby, niezbędne jest zachowanie odstępów czasowych zalecanych przez producenta.

Autor: Deco Color - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt