chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ogrody Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ogrody » Impregnaty do kostki brukowej

Impregnaty do kostki brukowej

28.09.2016
Radzimy jaki środek wybrać, aby nawierzchnia wokół domu pozostała odporna i atrakcyjna przez lata.

Impregnacja stanowi dodatkową gwarancję utrzymania nawierzchni wokół domu w dobrej kondycji. Tworzy chemiczne zabezpieczenie kostki i płyt tarasowych, jest zalecanarównież do ochrony produktów szlachetnych, charakteryzujących się podwyższoną mrozoodpornością i niską nasiąkliwością. Jednak nie każdy impregnat przynosi zadowalające i trwałe efekty, ponieważ o skuteczności zabezpieczenia w dużej mierze decyduje jakość i funkcjonalność zastosowanego preparatu.

Jaki impregnat do zabezpieczenia kostki więc wybrać? Najlepiej taki, który nie zawiera rozpuszczalnika, za to w łagodny i skuteczny sposób chroni kostkę zachowując jej oryginalny kolor, fakturę i matowość. Wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię, jest odporny na alkalia, umożliwia oddychanie betonu, a jednocześnie zabezpiecza przed wchłanianiem wody i wnikaniem zanieczyszczeń jak np. osad ze spalin, zabrudzenia gliną,plamy spożywcze (kawa, cola) i z oleju. Taki preparat – Impregnat Polbruk Efekt – znajdziemy w ofercie firmy Polbruk.
REKLAMA:


Środek szybko schnie (ok. 20 minut) i można nanosić go za pomocą urządzenia ciśnieniowego. Jest przeznaczony do zabezpieczania kostki brukowej, płyt tarasowych, ogrodzeń i elementów małej architektury ogrodowej z betonu. Nadaje się do stosowania na wszystkich rodzajach powierzchni uszlachetnionych.

Impregnat powinno się nanosić na nawierzchnię wokół domu zanim temperatura zacznie oscylować wokół 0°C powodując naprzemienne zamarzanie i odmarzanie wody, która wnikając w szczeliny między kostkami oraz strukturę betonu, osłabia ją.

Impregnację przeprowadza się po dokładnym wyczyszczeniu nawierzchni, aby nie utrwalić dotychczas powstałych zanieczyszczeń. Uwaga! Nie należy impregnować kostki, na której wystąpił już wykwit wapienny, ponieważ działanie takie może spowodować zatrzymanie naturalnego procesu jego zanikania.

Chemia budowlana - Fot. Polbruk
Fot. Polbruk
Impregnat można nanosić urządzeniem ciśnieniowym.
Eksploatacja powierzchni możliwa jest po 24 godzinach od impregnacji.
Wydajność: od 3-10 m kw./ 1L.
Posiada atest PZH.

Produkt dostępny w dwóch pojemnościach 2 L (cena brutto: ok. 89,00 zł), 5 L (ok. 221,50 zł).


(Oceń ten artykuł):
(3.6)

 
Jesteś w dziale:

Ogrody

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt