chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona metalu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ochrona metalu » Kolekcja kolorów Color Stories

Kolekcja kolorów Color Stories

20.03.2012
Benjamin Moore stworzył intrygującą i zaskakującą kolekcję kolorów Color Stories. W ośmiu tomach zamknięto barwne opowieści, które stanowią zupełnie nowy wymiar w świecie koloru.

Chemia budowlana - Kolekcja kolorów Color Stories
Wydawać by się mogło, że w temacie kolorystki wnętrz powiedziane zostało już praktycznie wszystko. Tysiące odcieni farb i różne stopnie połysku sprawiają, że klienci dysponują bardzo szerokim wachlarzem możliwości dekoracyjnych. Dla Benjamin Moore, amerykańskiego producenta ekskluzywnych farb to wciąż za mało! Idea nowego projektu była niesłychanie ambitna. Czy można stworzyć kolekcję kolorów inną niż wszystkie? Tajemniczą, zaskakującą, a przy tym dynamiczną i żywą? Długie miesiące pracy specjalistów ds. koloru i technologów zaowocowały powstaniem palety kolorów Color Stories dedykowanej farbom z rodziny Aura®.
Przeczytaj również: Farby o matowym stopniu połysku
REKLAMA:


Co decyduje o wyjątkowości Color Stories ?


Color Stories to barwna kolekcja marki Benjamin Moore licząca 240 odcieni reprezentujących tzw. „pełne spektrum kolorów”. Wszystkie odcienie charakteryzuje wyjątkowa głębia, bogactwo półtonów, wysublimowane niuanse kolorystyczne i czarująca świetlistość. Kolory z palety Color Stories „żyją”, zmieniają się w zależności od pory dnia, a także rodzaju i natężenia światła. Gra kolorów rozpoczyna się pod wpływem naturalnych, porannych promieni słonecznych, a kończy przy sztucznym oświetleniu w godzinach wieczornych i nocnych. Kolekcja Color Stories zaprezentowana została w wyjątkowej formie - 8 tomach kolorystycznych: „Shades of gray”, „Naturally neutral”, „Earthen hues”, „Violet twilight”, „Fluid blues”, „Elemental greens”, „Golden fields”oraz „Fiery sunset”.

Chemia budowlana - Kolekcja kolorów Color Stories

Tajemnica ma swój początek u źródła, czyli w recepturze.


W przeciwieństwie do tradycyjnych receptur, podczas opracowania kolorów z kolekcji Color Stories świadomie zrezygnowano z czarnych i szarych kolorantów. W ich miejsce w recepturze każdego odcienia zastosowano od 5 do 7 pigmentów, podczas gdy tradycyjne odcienie bazują zazwyczaj na 2-3 kolorantach. Dzięki zegarmistrzowskiej precyzji i tak dużej liczbie zastosowanych pigmentów wszystkie kolory Color Stories dostarczają złożonych zjawisk wizualnych. Końcowym efektem jest kolor o niesamowitej czystości, który charakteryzuje się nieporównywalnie intensywniejszą wibracją i głębią w porównaniu z tradycyjnymi odcieniami.

Niezwykłe kolory z nauką w tle.


Każdy odcień z palety Color Stories został stworzony przy użyciu opatentowanych kolorantów Gennex z zerową zawartością LZO (lotnych związków organicznych) oraz nowej generacji farb z linii Aura® marki Benjamin Moore. Rewolucyjna technologia ColorLock® Technology (wykorzystana tylko we wspomnianej rodzinie produktów) umożliwia precyzyjne zmieszanie wszystkich pigmentów w pełnym spektrum kolorów, w celu uzyskania ich zjawiskowej głębi i bogactwa.

Jak zamówić farby z palety Color Stories™?


Chemia budowlana - Kolekcja kolorów Color Stories
Kolory z kolekcji Color Stories posiadają kody identyfikacyjne poprzedzone symbolem „CSP”. Wszystkie odcienie dostępne są jedynie w farbach z rodziny Aura® (o symbolach 522, 524 i 532) barwionych w ekologicznym systemie Benjamin Moore® GENNEX® Platform. Na podstawie podanej nazwy i numeru koloru obsługa salonu przygotowuje farby Benjamin Moore w kolorystyce idealnie odpowiadającej oczekiwaniom Klienta. Farby w odcieniach z kolekcji Color Stories dostępne będą od kwietnia br.

Autor: B.M. Polska - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona metalu

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt