chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona metalu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ochrona metalu » Sikkens Redox BL Multi Primer

Sikkens Redox BL Multi Primer

28.02.2012
Wodorozcieńczalny podkład poprawiający przyczepność do różnych podłoży, do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Chemia budowlana - Sikkens Redox BL Multi Primer

Zastosowanie:


Wodorozcieńczalny podkład antykorozyjny do gruntowania i wykonywania pośrednich powłok malarskich na podłożach ze stali, stali ocynkowanej, żeliwa, aluminium, twardego PCV i drewna (z wyjątkiem drewna żywicznego i tropikalnego). Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, zarówno do pokrywania nowych podłoży, jak i do prac renowacyjnych na powłokach istniejących. Typowe przykłady z szerokiego spektrum zastosowań: bramy i ogrodzenia z kutej stali, ślusarka aluminiowa, profile z niektórych typów PCV (po odpowiednim przygotowaniu i sprawdzeniu przyczepności), elementy złożone z różnych typów materiałów (np. elementy drewniane skręcane stalowymi lub ocynkowanymi śrubami), grzejniki żeliwne, ocynkowane parapety zewnętrzne, rynny, spusty czy też profilowane blachy ocynkowane używane jako materiały okładzinowe dachów i ścian.
REKLAMA:


Właściwości:


Z uwagi na wodny charakter produktu, jego warstwa mokra nie jest agresywna dla zdecydowanej większości powłok malarskich i materiałów budowlanych. Wysoka przyczepność i elastyczność spoiwa akrylowego daje bardzo szerokie możliwości stosowania. Właściwości te pozwalają często na zastosowanie produktu jako doskonałego gruntu kontaktowego oraz stabilizującego podłoże przy renowacji powłok proszkowych stosowanych m.in. na okładzinowych blachach ocynkowanych oraz profilach aluminiowych okien. Z uwagi na różnorodność przypadków i stopień skomplikowania, odpowiedni proces renowacji powłok proszkowych należy skonsultować z Działem Technicznym Sikkens i przeprowadzić próby. Wystarczająco długi czas otwarcia i doskonała rozlewność dają możliwość tworzenia gładkich równomiernych powłok gruntujących pod emalie dekoracyjne o wysokim połysku, gdzie efekt dekoracyjny nie może być zaburzony nierównościami. Produkt dobrze kryje krawędzie, co jest istotne przy zastosowaniach antykorozyjnych i ochronnych. Krótki czas schnięcia umożliwia naniesienie niektórych systemów powłokowych w ciągu jednego dnia roboczego. Niewielka emisja rozcieńczalników organicznych oraz bezwonność, pozwala na bezpieczną i przyjemną aplikację w pomieszczeniach. Odporność powłoki na temperaturę do 60°C pozwala na stosowanie na grzejnikach (stosowanie renowacyjne na grzejnikach pokrytych proszkowo - po konsultacjach i próbach jak napisano wyżej). Możliwość barwienia w systemie Color-Mix pozwala tworzyć wraz z emaliami nawierzchniowymi systemy powłokowe dające efekt krycia bez konieczności nakładania dodatkowych warstw w kolorach typowo słabo kryjących. Możliwość barwienia podkładu na kolor widocznie inny niż planowany kolor powłoki nawierzchniowej daje natomiast możliwość samokontroli lub kontroli co do poprawności naniesienia powłoki podkładowej lub antykorozyjnej na całości zabezpieczanej powierzchni.

Autor: Sikkens - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona metalu

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt