chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona metalu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ochrona metalu » Zaprawy do zadań specjalnych

Zaprawy do zadań specjalnych

22.12.2011
Dawno minęły czasy, kiedy wszelkich napraw w budownictwie dokonywało się przy pomocy cementu, gwoździ lub drutu. Producenci chemii budowlanej oferują dziś całą gamę różnego rodzaju produktów specjalistycznych do reperacji posadzek, błyskawicznego tamowania wycieków, kotwienia śrub i prętów zbrojeniowych, uzupełniania ubytków w drewnianych elementach konstrukcyjnych, a nawet rozsadzania skał bez potrzeby użycia niebezpiecznych materiałów wybuchowych.

Chemia budowlana - Zaprawy do zadań specjalnych

Awaria wodociągu


Pękające pod wpływem mrozu rury to udręka administratorów i serwisantów sieci wodociągowych. Dokonanie naprawy zazwyczaj uprzykrza także życie odciętym od dostaw wody odbiorcom. Okazuje się jednak, że zatamowanie wycieku wodnego nie musi koniecznie wiązać się z koniecznością czasowego ,,zakręcenia kurka”. Opracowany przez Hiszpańskiego producenta Chemii budowlanej – firmę DRIZORO – preparat o nazwie MAXPLUG pozwala na skuteczne i trwałe, bieżące tamowanie nawet wysokociśnieniowych wycieków wodnych. Dzięki jego zastosowaniu można więc uniknąć konieczności wymiany pękniętego odcinka rury i odłożyć tę czynność na bardziej odpowiedni czas.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Zaprawy do zadań specjalnych

Pęknięcia i ubytki w konstrukcjach drewnianych


Także pęknięcie lub poważny ubytek w belce konstrukcyjnej nie musi od razu wiązać się z koniecznością jej wymiany. W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie nam MAXEPOX W – specjalnie opracowany preparat epoksydowy przeznaczony właśnie do łączenia i uzupełniania ubytków w elementach drewnianych. Pozwala także na bezpieczne i solidne kotwienie w drewnie prętów zbrojeniowych

Chemia budowlana - Zaprawy do zadań specjalnych

Monstrualny kamień w złym miejscu działki


Jeszcze do niedawno taki problem rozwiązać można było jedynie przy użyciu specjalistycznych narzędzi lub materiału wybuchowego. Obecnie, by rozkruszyć wielki kamień lub skałę wystarczy zastosować ,,magiczną” zaprawę MAXDYNAMIT CEMENT, która po wlaniu w specjalnie przygotowane otwory powoduje spękanie usuwanego obiektu i umożliwia jego usunięcie kawałek po kawałku.

Chemia budowlana - Zaprawy do zadań specjalnych

Błyskawiczne osadzanie włazów kanałowych i kratek ściekowych


Tego typu zabiegi wiążą się z wstrzymaniem na pewien czas ruchu na odcinku ulicy, na którym prowadzone są prace. Aby wyeliminować ten problem wystarczy zastosować specjalną, szybkowiążącą zaprawę WATMAT. Jej specjalne właściwości sprawiają, że ruch na remontowanym odcinku drogi może być wznowiony już po dwóch godzinach od chwili montażu włazów kanałowych i kratek ściekowych.
Chemia budowlana - Zaprawy do zadań specjalnych

Szybkie i trwałe kotwienie śrub i elementów metalowych


Czynność ta nie musi wiązać się z koniecznością użycia tradycyjnych kołków rozporowych. Dzięki zastosowaniu specjalnej zaprawy MAXEPOX FIX, śruby i inne elementy można mocować na przykład blisko krawędzi kamiennych płyt, bez obawy o ich ewentualne uszkodzenie wynikające z naprężeń powodowanych przez kołki.

Sambor Zarzycki

Autor: Drizoro - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona metalu

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt