chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona metalu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ochrona metalu » Nastrój urokliwej Holandii w barwach Dekorala

Nastrój urokliwej Holandii w barwach Dekorala

18.05.2009
Efekty dekoracyjne ze wszystkich zakątków świata – edycja V - nastrój urokliwej Holandii

Kojarzona głównie z tulipanami, wiatrakami i rowerami, Holandia fascynuje na każdym kroku. To nie tylko ojczyzna wielkich twórców, takich jak Rubens, Van Gogh czy Rembrandt, ale również kraj o niezwykłej tolerancji dla odmienności i własnego zdania. Akceptacja dla różnych stylów życia połączona z niezwykle barwnym, nizinnym krajobrazem, pozwala Holandii być państwem uwielbianym przez turystów. Nawiązanie do lekkości i naturalności tego kraju znajdziemy w efektach dekoracyjnych Modern Line Sigma oraz Letnie Dmuchawce Dekoral.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Nastrój urokliwej Holandii w barwach Dekorala
Turystów w Holandii szczególnie zachwyca zróżnicowanie panujące między nowoczesnymi miastami takimi jak Rotterdam i Eindhoven, a zabytkowymi Haarlem i Delft, czy dzikimi wyspami Fryzji. Ten płaski, nizinny kraj z ogromną ilością pastwisk z wiatrakami, kanałami, kanalikami i kwiatami stał się inspiracją dla wielkich malarzy takich jak Jan van der Heyden, Ruisdael, Hobbem i Rembrandt. Niezwykły klimat zadowolenia i akceptacji, którym zachwycali się artyści i który stwarzają swoją postawą Holendrzy, wprowadzimy do naszego domu wykorzystując efekty dekoracyjne marek Dekoral i Sigma.

Lekkość bytu
Rower, łąka i ser. Tak niewiele, a jednak niewiele więcej do szczęścia potrzeba. Holendrzy o tym wiedzą. Mieszkańcy tego osobliwego kraju, w którym jest dwa razy więcej rowerów niż samochodów, doceniają uroki natury. Liczne plantacje i targi kwiatowe pozwalają zapomnieć choć na chwilę o szybkim życiu w głośnym mieście. A pyszne sery takie jak Gouda czy Edam, których nazwy zapożyczone zostały od nazw miejscowości, poruszają podniebienie dodając życiu niesamowitego smaku.
Chemia budowlana - Nastrój urokliwej Holandii w barwach Dekorala

Letnie Dmuchawce Dekoral to efekt, który dzięki swojej delikatnej, rozmytej strukturze wprowadza do pomieszczeń subtelną, relaksującą atmosferę. Wzór przypominając w pełni rozwinięte, białe i puszyste mlecze polne zdaje się leniwie płynąć w górę po ścianie. Na pewno obudzi to przyjemne wspomnienia o beztroskim czasie spędzonym na łonie natury, szczególnie podczas dziecięcych zabaw z „dmuchawcami" w ręce.

Aby uzyskać efekt dekoracyjny Letnie Dmuchawce na wyschnięty podkład kolorystyczny stemplujemy miejscowo, za pomocą okrągłego pędzla, białą farbę akrylową Akrylit W lub Akrylit PW 3000 - tłumaczy specjalista z Akademii Technik Malarskich Ryszard Plantos. - Kolejnym krokiem jest nałożenie na białe miejsca farby o ciemnym odcieniu. Następnie, za pomocą cienkiego pędzelka, malujemy pojedyncze linie - gałązki. Na zakończenie podkreślamy poszczególne elementy za pomocą farby konturowej w kolorze srebrnym.Nowoczesność w zgodzie z naturą
Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, czy dzielnica czerwonych latarni i kolorowe kamienice w Amsterdamie - to tylko niektóre z miejsc, dla których warto odwiedzić Holandię, a które świadczą o jej ponadprzeciętności i ponadczasowości. W tym pięknym kraju zachwycają nie tylko uroki wsi. Małe domki i kolorowe kamieniczki w miastach również stwarzają niezwykły klimat, a niskie okna z ukwieconymi parapetami i barwnymi okiennicami stanowią wyjątkowe wypełnienie tła, jakim są dynamicznie rozwijające się metropolie Holandii.
Chemia budowlana - Nastrój urokliwej Holandii w barwach Dekorala

Równa, lecz niegładka struktura efektu dekoracyjnego Modern Line Sigma także wpasowuje się w nowoczesną architekturę. Prostota wzoru opartego o pionowe linie nie zakłóca wystroju współczesnego wnętrza swoją nachalnością czy nadmiarem deseni. Efekt świetnie sprawdza się, jako tło dla oryginalnych kwiatów, rzeźb czy obrazów. Dzięki niemu możemy w pełni dać wyraz naszej osobowości.

Zagruntowaną ścianę pokrywamy za pomocą wałka sznurkowego podkładem z farby SigmaKwarts rozcieńczonej dodatkiem 20% wody - instruuje Ryszard Plantos z ATM. - Następnie na wyschnięty podkład, za pomocą pacy metalowej marki Dekoral Gold, nakładamy ten sam odcień farby SigmaKwarts w grubszej warstwie ok. 1 - 2 mm. Ostatni etap to rozprowadzenie farby za pomocą zębatej pacy metalowej do kleju.

Malarstwo Rubensa, Rembrandta czy prace Erazma z Rotterdamu są podziwiane na całym świecie. Dzielnica czerwonych latarni to miejsce, w którym każdy z ciekawości, choć raz chciałby się znaleźć. A ser Gouda jedzony na ukwieconej łące z wiatrakami to marzenie, które wielu chciałoby zrealizować. Holandia ze swoim niepowtarzalnym klimatem sprawia, że świetnie się w niej czują ludzie o różnym usposobieniu i z różnymi priorytetami. Podobnie oddziałują efekty dekoracyjne Modern Line Sigma i Letnie Dmuchawce Dekoral, które trafią w gusta osób o rozmaitych upodobaniach aranżacyjnych. Ponadto wprowadzą do naszych mieszkań koloryt i klimat holenderskiej natury. Otoczeni nimi poczujemy lekkość i naturalność charakterystyczne dla tego osobliwego kraju.
Autor: Dekoral - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona metalu

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt