chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona metalu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ochrona metalu » Mus z limonki, czyli Kolor Roku 2011 marki Dulux® z perspektywy psychologii barw

Mus z limonki, czyli Kolor Roku 2011 marki Dulux® z perspektywy psychologii barw

07.03.2011
Rozbielony, cytrynowy, pastelowy odcień żółtego z wyraźną nutą zieleni, wybrany jako Kolor Roku 2011 najlepiej oddaje określenie – pragnienie odświeżenia. Kolor, łączący w sobie przeciwieństwa, sprawia wrażenie orzeźwiającego, a jednocześnie delikatnego i intensywnie oddziałującego.

Chemia budowlana - Mus z limonki, czyli Kolor Roku 2011 marki Dulux® z perspektywy psychologii barw
W badaniach żółty uznaje się za jeden z najbardziej pobudzających i energetycznych kolorów. W psychologii barw wiąże się on z pogodnym nastrojem, z ożywieniem, pragnieniem zmian i rozwijania się, przekroczeniem granic, dążeniem do radości i szczęścia. Energetyczne działanie tego koloru nie jest ujęte w ścisłe ramy, kojarzy się z wyzwoleniem od ograniczeń, działaniem bezinteresownym, nastawionym na sprawianie radości oraz z optymizmem nakierowanym na przyszłość. Z tymi cechami wiąże się jego ożywczy i „młodzieńczy” charakter. Wybór koloru żółtego wyraża potrzebę odprężenia oraz otwarcia się na nowe doznania.
REKLAMA:


Diagnostyka kolorów wg Lüschera (1998) łączy kolor żółtozielony z potrzebą unikania konfliktów, utrzymaniem równowagi, a także z obserwacją sytuacji. Połączenie tonu jasnozielonego i jasnożółtego oznacza nadzieję na lepszą przyszłość, odprężenie oraz ulgę. Mocne rozbielenie tego koloru zwiększa jego delikatność, zmniejsza siłę oddziaływania na psychikę, wprowadzając wrażenie lekkości. Jasna tonacja potęguje wrażenie przestrzenności i swobody.

Kolor Roku 2011 wydaje się optymalny dla osób znużonych dotychczasową sytuacją, rozumiejących potrzebę kontroli, ale równocześnie nią zmęczonych, pragnących większej swobody, lekkości i odprężenia. U takich osób dominuje pragnienie powrotu do radości, kojarzonej z dzieciństwem i życiem rodzinnym.

Chemia budowlana - Mus z limonki, czyli Kolor Roku 2011 marki Dulux® z perspektywy psychologii barw
Wdzięczność, powrót do świeżości, odczuwania pomijanych dotąd uczuć, to myśl przewodnia nadchodzącego roku. Odzwierciedlenie kojarzonych z nią wartości odnaleźć można w zaproponowanych przez markę Dulux® trendach kolorystycznych, w których Kolor Roku przyjmuje różne odcienie i charakter. W tendencji Piękno codziennego życia i Niespodziewana przyjemność, które odpowiednio w wersji pastelowej i nasyconej odwołują się do różnorodności, prostych przyjemności, a w drugim z wymienionych trendów do wrażenia beztroskiej zabawy.W bardziej stonowanych paletach kolorystycznych, z których Szukanie drogi odwołuje się nowoczesnej estetyki, a Stworzone z miłością do wartości klasycznego, ponadczasowego rzemiosła, pastelowo żółty odcień Koloru Roku ma za zadanie ożywić i rozjaśnić propozycje wnętrz dla osób silniej identyfikujących się z wartościami dorosłości.

Autor: Dulux - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona metalu

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt