chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona metalu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ochrona metalu » Złoty blask wnętrza

Złoty blask wnętrza

27.01.2011
Od wieków złoto kojarzy nam się z bogactwem i z wytwornymi pałacowymi wnętrzami. Teraz ta królewska barwa wkracza do nowoczesnych wnętrz, gdzie świetnie komponuje się z innymi kolorami, dodając im wyjątkowego blasku.

Złoto wraca do aranżacyjnych łask, jednak w nieco innym wydaniu – dziś jest zmatowione, celowo postarzone lub wprost przeciwnie – lśniące, niemal płynne. Zestawiony z nowoczesną formą mebli lub surowym tłem, np. betonowych ścian, stanowi silny akcent wnętrza. Dlatego też blask złota możemy wykorzystać w aranżacji swojego domu, niezależnie od tego czy preferujemy bogactwo barw i dodatków, czy wolimy elegancję minimalizmu.
Przeczytaj również: Wnętrzarskie oko na turkus
REKLAMA:


Chemia budowlana - Złoty blask wnętrza
Chemia budowlana - Złoty blask wnętrza


Jak wprowadzić tę luksusową barwę do wnętrza?


Nowoczesne złoto lubi sąsiedztwo szarości, czerni, czy grafitu. Doda także blasku pomieszczeniom, w których króluje biel lub ecru; będzie ciekawym akcentem na tle granatu, czerwieni, fioletu, pomarańczu, różu czy głębokiej zieleni. Złoto możemy stosować zarówno w dodatkach, czerpiąc inspiracje od angielskiego projektanta Toma Dixona, jaki i w kolorze ścian.

Chemia budowlana - Złoty blask wnętrza
Złoto pięknie prezentuje się w salonie, najbardziej reprezentacyjnym miejscu naszego domu. Wyjątkowy efekt złotego „muru” możemy uzyskać malując ścianę dobrej jakości farbą akrylową, np. Optiva Matt [5], oraz farbą o perłowym połysku Taika Pearl Paint, marki Tikkurila dla uzyskania ostatecznego efektu dekoracji. Farba ta jest dostępna w postaci dwóch baz – srebrnej i złotej, które można barwić na 12 efektownych kolorów, zgodnie z kartą kolorów Taika. Do tak wyeksponowanej powierzchni doskonale pasują nowoczesne, proste meble oraz czarne i szare dodatki. Przy tak wyraźnej ścianie zrezygnujmy ze wzorów lub innych złotych elementów wyposażenia.

Chemia budowlana - Złoty blask wnętrza
Do stworzenia wnętrza naznaczonego duchem upływającego czasu możemy wykorzystać zmatowione złoto czy złotą ochrę. Natomiast przytulne, orientalne wnętrze sypialni stworzymy wykorzystując jeden mocny kolor ścian w połączeniu ze złotymi ornamentami. Wzory możemy wykonać przy pomocy szablonu i perłowego transparentnego laserunku Taika Pearl Glaze. Laserunek pogłębi kolor bazowy wykonany farbą akrylową i sprawi, że wykonany ornament „ożyje” w blasku światła. Uzupełnieniem takiej aranżacji będą kolonialne meble ze złotymi okuciami, dodatki w postaci złotych figurek i kilka akcentów amarantowych bądź turkusowych jako kolor tapicerki czy poduszek. Złote akcenty można także śmiało zastosować we wnętrzu urządzonym w harmonii z naturą. Najlepsze kompozycje uzyskamy w połączeniu z beżem, ecru oraz
z naturalnymi materiałami, tj. len, wełna i naturalne drewno. Również brąz i złoto tworzy bardzo szykowną i elegancką parę idealną do wnętrza w stylu eko. Barwa złota sprawdzi się w każdym wnętrzu – począwszy od tych barokowych, a kończąc na nowoczesnych aranżacjach, w których królują chrom czy stal. Nie należy się jej bać – nawet niewielka ilość złotego blasku wprowadzi widoczne zmiany w wystroju wnętrz, które zyskają na wytworności, szyku i elegancji.

Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona metalu

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt