chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Ochrona metalu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » ochrona metalu » Kolor w mieszkaniu

Kolor w mieszkaniu

30.11.2009
Urządzasz mieszkanie i już na samą myśl o wyborze kolorów ogarniają Cię wątpliwości? To zrozumiałe, bo wybór kolorystyki wnętrz jest wbrew pozorom szalenie trudną decyzją. By nie popełnić błędu, warto zastosować się do kilku podstawowych zasad.

Chemia budowlana - Kolor w mieszkaniu
Najważniejsze jest by pamiętać, że kolor pozostaje z nami na długo. Będzie też decydował o charakterze i nastroju pomieszczeń. Nie należy zatem dopuścić do tego, aby wybór kolorystyki wynikał z nastroju chwili. Warto gruntownie go przemyśleć.
REKLAMA:


- Jeżeli chcemy wyeksponować optycznie przestrzeń oraz uzyskać spokój, na którym ładnie komponują się wszelkie dodatki - obrazy, gadżety, wtedy starajmy się aby we wszystkich pomieszczeniach kolor był „ton w ton”. – radzi Marta Hubka, konsultant ds. aranżacji wnętrz w Parku Handlowym Bielany.
Innymi słowy, pomiędzy barwami nie powinno być wówczas drastycznych różnic. Wszystkie pomieszczenia starajmy się utrzymać w podobnej gamie – np. stosując kremy – ciemniejszy i jaśniejszy. Uzyskamy wtedy spokojne tło dla całości aranżacji wnętrza.

Jeżeli natomiast chcemy mieć wnętrze energetyczne, które ma oddziaływać samo z siebie nawet bez użycia drobiazgów, to możemy zdecydować się na kontrastowe zestawienia. Należy wtedy uważać jedynie na to, aby nie były one za ostre. Żeby nam się nie znudziły, lub żeby nie zaczęły działać źle na naszą psychikę – nie wprowadzały niepokoju optycznego we wnętrzu.

Najczęstszym rozwiązaniem rekomendowanym ostatnio przez architektów wnętrz jest pomalowanie pokoju na jeden kolor, a jednej wydzielonej ściany - na drugi. Ciekawe efekty można osiągnąć łącząc ciepłą kolorystykę pomieszczenia, z zimnym kolorem wybranej ściany. Bardzo energetycznym i kontrastowym połączeniem jest np. zestawienie ciepłych oranży w kontraście do ściany turkusowej. Spokojniejszą i nie tak kontrastową kompozycję dałoby z kolei dodanie blisko stojącego cynobru, rdzawości, czy spokojnej czerwieni.Dobierając kolory do poszczególnych pomieszczeń, zwróćmy uwagę na światło - w jaki sposób pracuje ono w konkretnych pokojach. Kolory powinniśmy dobierać za dnia. Wieczorem wszystkie kolory wydają się zdecydowanie.

Które kolory i rozwiązania ostatnio są najmodniejsze?


Do łask wraca biel, która świetnie ze wszystkim się komponuje. Ktoś, kto marzy o przytulnym wnętrzu, powinien jednak przełamać biel cieplejszym odcieniem, np. kości słoniowej.

Równie „trendy” są tapety. Zarówno fotograficzne, jak i tapety seryjne rodem z lat 70. Charakteryzują się one dużymi, optycznymi wzorami oraz powtarzalnymi, kontrastowymi nadrukami.W tym sezonie niesłychanie modne są również przezroczyste tkaniny. Można nimi przedzielać pomieszczenia. Od ubiegłego roku w charakterze przegród, z powodzeniem stosowane są kolorowe tiule. Stanowią delikatny, kolorowy akcent. Sprawiają wrażenie przestrzenności, a nawet lekko powiększają wnętrze.

(Oceń ten artykuł):
(0)

 
Jesteś w dziale:

Ochrona metalu

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt