chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Innowacyjny system dozowania kotew żywicznych RAWL CFS

Innowacyjny system dozowania kotew żywicznych RAWL CFS

08.02.2009
Pod marką Rawl Fixings firma Koelner wprowadziła na polski rynek nowy innowacyjny system dozowania kotew chemicznych - RAWL CFS (Cartridge Free System). W odróżnieniu od innych kotew chemicznych, CFS nie posiada kartridża, jest wygodny w użyciu oraz oszczędza czas i pieniądze.

Chemia budowlana - Innowacyjny system dozowania kotew żywicznych RAWL CFS
Kotwy żywiczne są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy użycie kotew mechanicznych jest niemożliwe. Kotwy mechaniczne działają na zasadzie rozprężania się w podłożu, powodując naprężenie wstępne już na etapie montażu. W związku z tym nie są one zalecane do stosowania w przypadku małych rozstawów międzyosiowych oraz blisko krawędzi. Kotwy chemiczne dzięki temu, że nie działają na zasadzie rozprężania się, są tutaj doskonałą alternatywą.

Tradycyjne metody pakowania kotew chemicznych, czyli plastikowe tuby oraz kapsuły, mają swoje ograniczenia - wpływają one na efektywność prac wydłużając czas ich trwania. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów dozowania kotew żywicznych system CFS nie wymaga odcinania końcówki folii - otwiera się ona samodzielnie pod ciśnieniem pistoletu. System RAWL CFS redukuje czynności związane z wymianą ładunku żywicznego do minimum. Końcówka miksera jest dopasowana do otworu w dozowniku, nie trzeba zatem za każdym razem odkręcać i zakręcać miksera. Mikser wkłada się do otworu w dozowniku i zabezpiecza przy pomocy osłonki zatrzaskowej. Dzięki innowacyjnemu systemowi CFS zwiększa się również bezpieczeństwo pracy - nóż czy nożyce nie są już potrzebne, aby odciąć końcówkę folii, wszystko odbywa się czysto i sprawnie. Konstrukcja dozownika CFS oraz elastyczność folii ładunku znacznie ułatwiają wyciskanie żywicy. W porównaniu z tradycyjnymi systemami kartridżowymi praca jest zdecydowanie szybsza i bardziej efektywna. System CFS został opatentowany na całym terytorium UE.
Przeczytaj również: Koelner – dobrze zamocowany
REKLAMA:


Wyjątkowość systemu CFS polega na tym, iż oszczędza on nie tylko czas i pieniądze, ale również przyczynia się do minimalizowania ilości odpadów. W przypadku zużycia ładunku żywicznego w tradycyjnych systemach dozowania kotew pozostaje pusta tuba, natomiast przy zastosowaniu systemu CFS - jedynie folia, skompresowana w końcówce miksera.

W ramach systemu CFS dostępne są trzy rodzaje żywic: RP30 (żywica poliestrowa), RM50 (żywica poliestrowa bez styrenu) oraz RV200 (żywica vinilestrowa bez styrenu). W ofercie CFS znajdują się żywice odpowiednie do stosowania zarówno w podłożach pełnych (cegła, kamień, beton, bloczki betonowe, gazobeton), jak i otworowych (pustak ceramiczny, cegła dziurawka, cegła drążona). W ostatnim przypadku należy użyć specjalnej tulei siatkowej, a przy zastosowaniu żywicy RV200 otwór musi zostać oczyszczony metalowym wyciorem.

Zestaw CFS zawiera 4 ładunki żywiczne i 2 miksery, jest dostępny w wygodnym opakowaniu walizkowym z rączką.

Fot. Koelner

Autor: Koelner - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt