chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Trwały efekt na balkonie i tarasie – system balkonowo-tarasowy quick-mix

Trwały efekt na balkonie i tarasie – system balkonowo-tarasowy quick-mix

21.11.2014
Powierzchnie balkonów i tarasów są narażone na działanie ekstremalnych wahań temperatury. Okładziny, jak również podłoże ulegają cyklicznemu rozszerzaniu i kurczeniu, dlatego do przyklejania płytek w tych miejscach należy używać elastycznych zapraw o dużej sile klejenia. Cienkowarstwowe zaprawy FX 600 Flex oraz FX 900 Super flex produkowane przy użyciu innowacyjnej technologii trasstec doskonale przenoszą naprężenia powstające pomiędzy okładziną a podłożem, gwarantując pewny efekt wykonawczy.

Chemia budowlana - fot. quick-mix
fot. quick-mix
Balkony i tarasy stanowią przedłużenie salonu, dlatego jakość i estetyka ich wykończenia mają kluczowe znaczenie. Poza doborem eleganckich i dobrych jakościowo okładzin, szczególną uwagę należy zwrócić na dobór zapraw klejących. Powinny one posiadać nie tylko właściwości mrozo-
i wodoodporne, lecz również odpowiednią elastyczność, która umożliwi kompensowanie naprężeń powstających w wyniku zjawiska rozszerzalności termicznej różnych materiałów. Ponadto kleje należy dobierać do rodzaju podłoża i okładziny. Pozwoli to uniknąć ryzyka odspajania i pękania płytek w przyszłości. Receptury elastycznych zapraw klejących FX 600 Flex oraz FX 900 Super flex zostały oparte o innowacyjną technologię modyfikowania właściwości spoiw mineralnych trasstec, posiadają optymalne parametry związane m.in. z przyczepnością, wytrzymałością na ściskanie, nasiąkliwością, skurczem, jak również ochroną okładzin z kamienia naturalnego przed przebarwieniami. Kleje te zawierają mniejszą ilość substancji rozpuszczalnych w wodzie, dzięki czemu ich zastosowanie minimalizuje ryzyko powstawania wykwitów oraz przebarwień.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Fachowe projektowanie
W projekcie wykonawczym balkonu oraz tarasu powinny znaleźć się wszelkie niezbędne informacje dotyczące sposobu wykonania prac budowlanych oraz ich właściwej kolejności. Szczególną uwagę należy zwrócić na wykonanie:
- warstwy spadkowej, spadek powierzchni balkonu i tarasu nie powinien być mniejszy od 1,5%
- powłok izolacyjnych zarówno przeciwwodnych jak również paroszczelnych
- doszczelnienia miejsc newralgicznych takich jak szczeliny dylatacyjne, wywinięcie powłoki izolacyjnej na ściany budynku, połączenie powłok izolacyjnych z obróbkami blacharskimi jak również wpustami tarasowymi, doszczelnienie przejść rur spustowych oraz słupków balustrad.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Niezawodne materiały
Firma quick-mix oferuje sprawdzony system materiałów budowlanych przeznaczony do wykonywania warstw użytkowych na balkonach oraz tarasach. W skład systemu quick-mix wchodzą między innymi materiały do:
- naprawy i wyrównywania podłoży
- gruntowania podłoży
- wykonywania powłok izolacyjnych
- klejenia płytek
- spoinowania okładzin ceramicznych
- materiały uzupełniające system takie jak: taśmy uszczelniające, aluminiowe profile balkonowe i tarasowe.

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów produkowanych przez naszą firmę gwarantuje wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie balkonów oraz tarasów.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Piękny balkon licowany płytkami na zaprawie FX 600 Flex
Zaprawa FX 600 Flex w klasie C2 TE znajduje zastosowanie przy klejeniu płytek
na powierzchniach balkonów poddawanych wysokim i niskim temperaturom, oddziaływaniu wody, a także obciążeniom mechanicznym. Wykazuje dużą stabilność w zmiennych warunkach atmosferycznych. Duża siła klejenia i znakomita przyczepność pozwalają na stosowanie FX 600 Flex na różnego rodzaju podłożach, również trudnych i odkształcalnych, jak np. płyty gipsowo-kartonowe, gipsowo-włókniste czy lastryko. Zaprawa ta może być także z powodzeniem stosowana przy układaniu nowej okładziny bezpośrednio na starą metodą „płytka na płytkę”, bez potrzeby skuwania starej. Klej o zmniejszonym spływie nadaje się również do klejenia płytek na ścianach, a wydłużony czas otwarty pozwala na swobodną korektę ich położenia w ciągu nawet 30 minut po aplikacji.
Do klejenia wrażliwych na przebarwienia materiałów zalecana jest zaprawa klejąca FX 600 Flex biała. Biały, elastyczny klej produkowany w technologii trasstec ogranicza ryzyko powstawania wykwitów oraz przebarwień, dlatego doskonale nadaje się w szczególności do klejenia okładzin z marmuru czy mozaiki szklanej.

Chemia budowlana - Fot. quick-mix
Fot. quick-mix
Gwarancja profesjonalnego wykończenia tarasu – FX 900 Super flex
Okładziny płytkowe tarasów są zawsze sporym wyzwaniem dla wykonawców, ze względu na zwiększone obciążenia termiczne oraz mechaniczne jakim są one poddawane. Często ze względów estetycznych tarasy są pokrywane płytkami o dużym formacie. Nieodpowiedni sposób montażu takich płytek może powodować pękanie okładziny. Z tą myślą powstała wysoko elastyczna zaprawa FX 900 Super flex. Klej ten w zależności od ilości wody zarobowej może mieć konsystencję plastyczną lub samorozpływną. Zaprawa samorozpływna pozwala na klejenie na tzw. pełne podparcie, co oznacza że w momencie dociśnięcia płytki klej jest pod nią równomiernie rozprowadzany nie pozostawiając pustych przestrzeni. Dodatkowym atutem jest wydłużony czas otwarty, który umożliwia pokrywanie zaprawą jednorazowo większej powierzchni. Zaprawa posiada klasę odkształcalności S1, dzięki czemu znajduje zastosowanie do klejenia okładzin wielkoformatowych, na podłożach krytycznych, takich jak na przykład niewysezonowane jastrychy. Jest to zaletą w szczególności w przypadku nowo wylewanych podłoży, gdyż pozwala na szybkie ukończenie prac płytkarskich. Dzięki zmniejszonemu spływowi klej można stosować również na powierzchniach elewacji. Zaprawa FX 900 Super flex przeznaczona jest do klejenia metodą cienkowarstwową, umożliwiając tym samym ekonomiczne zużycie kleju. Produkt ten idealnie nadaje się do układania płytek w nieckach basenowych, bowiem FX 900 Super flex posiada Atest Higieniczny PZH na kontakt z wodą pitną.
Do wyrównywania powierzchni posadzek balkonowych i tarasowych przed układaniem okładzin ceramicznych firma quick-mix poleca ZN 30 Repair Szybkowiążącą zaprawę naprawczą. Jest ona przeznaczona do nakładania warstwą od 2 do 30 mm.
Firma quick-mix posiada w swojej ofercie system hydroizolacji podpłytkowych stanowiący uzupełnienie systemu do przyklejania płytek ceramicznych na balkonach i tarasach. FDS 2K Elastyczna, dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca tworzy wraz z gamą klejów FX pełen system balkonowo-tarasowy. FDS 2K jest zalecana do wykonywania izolacji podpłytkowych na podłożach mineralnych, na powierzchniach poziomych oraz pionowych, na balkonach, tarasach oraz w nieckach basenowych.

Autor: Quick-mix - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt