chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Styro Lux Grafit zaprawa firmy ASTEX

Styro Lux Grafit zaprawa firmy ASTEX

30.09.2013
ZAPRAWĘ KLEJOWĄ DO STYROPIANU GRAFIT stosuje się do wykonywania warstwy zbrojonej i do przyklejania płyt izolacyjnych ze styropianu grafitowanego i białego. Zaprawa nadaje się do wypełniania i szpachlowania ubytków ustabilizowanego podłoża, jak i również na wyrównywanie powierzchni. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Chemia budowlana - Fot. Astex
Fot. Astex

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY:


ZAPRAWĘ KLEJOWĄ DO STYROPIANU GRAFIT przygotowuje się przez wsypanie do wody i wymieszanie ręczne lub mechaniczne, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Proporcje mieszanki: 25 kg zaprawy (1 worek) na ok. 5,5 L wody. Zaprawa klejowa nadaje się do pracy po upływie 5 minut i po powtórnym wymieszaniu, a zachowuje swoje właściwości przez 4 godziny. Wyższe temperatury skracają, natomiast niższe wydłużają czas gotowości zaprawy do pracy.

UWAGA:

Podczas wykonywania prac ociepleniowych z wykorzystaniem płyt ze styropianu grafitowego należy całość elewacji osłonić siatkami elewacyjnymi aby uniknąć odkształceń płyt, które mogą być spowodowane poprzez nadmierne promieniowanie UV.
REKLAMA:


ZUŻYCIE:


Klejenie płyt styropianowych ok. 4,5 kg na 1m2,
Układanie warstwy zbrojonej ok. 4,5 kg na 1m2

OPAKOWANIA:


Worki papierowe 25 kg.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT:


Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w suchych warunkach (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przechowywania zaprawy
w warunkach zgodnych z podanymi wymaganiami wynosi do 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:


Produkt drażniący. Należy stosować odpowiednie środki ochrony oczu, dróg oddechowych
i skóry. Chronić przed dziećmi. Nie wdychać pyłu. Zanieczyszczone oczy przemyć natychmiast duża ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie połknięcia niezwłocznie zgłosić się do lekarza i pokazać opakowanie lub etykietę.


Autor: Astex - Puczyńscy - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt