chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Materiały SOLBET na budowie Galerii Katowickiej

Materiały SOLBET na budowie Galerii Katowickiej

05.11.2012
Prawie 6000 m kw. powierzchni, 31 punktów handlowych, 49 kamer monitoringu, dziewięć kas i dwa punkty obsługi podróżnych oraz inteligentny system zarządzania obiektem - to nowa hala dworca w Katowicach oficjalnie oddana 29 października br. do użytku.

Chemia budowlana - Fot. Solbet. Tak się prezentuje obecnie dworzec w Katowicach
Fot. Solbet. Tak się prezentuje obecnie dworzec w Katowicach
Po prawie dwóch latach od rozpoczęcia budowy, inwestorzy – PKP S.A. i NEINVER Polska – oddali pasażerom jeden z najnowocześniejszych dworców kolejowych w kraju.

Przez nowoczesny i designersko urządzony budynek w ciągu roku przewinie się nawet około 12 milionów osób. Każdej doby przez stację Katowice Osobowa przejeżdża 520 pociągów. Oko podróżnych ucieszy zwłaszcza wystrój wnętrz hali, w którym wykorzystano proste, ale szlachetne materiały: szkło, stal nierdzewną i surowy beton, pokryty jedynie środkami przeciwpylnymi.

Chemia budowlana - Fot. Solbet. Wnętrze dworca
Fot. Solbet. Wnętrze dworca
Hala dworca przestronna, dobrze oświetlona i klimatyzowana ma jeszcze jedną zaletę: jest przyjazna osobom niepełnosprawnym. Prawie w całości – w odróżnieniu od poprzedniego dworca w Katowicach – znajduje się na jednym poziomie.

Otwarcie hali obsługi pasażerów to finał pierwszego etapu inwestycji w samym centrum Katowic, realizowanej wspólnie przez PKP S.A. i NEINVER Polska. W pierwszym kwartale 2013 roku zaplanowano uruchomienie podziemnego, przelotowego terminala autobusowego, który będzie istotnym elementem komunikacji publicznej aglomeracji górnośląskiej. Natomiast w połowie roku, razem z Galerią Katowicką, oddany zostanie do użytku parking podziemny na 1200 samochodów. Te trzy elementy stworzą – jedno z największych w naszym kraju – centrum integrujące w jednym miejscu komunikację kolejową, publiczną oraz indywidualną.

Chemia budowlana - Fot. Solbet. Wizualizacja Galerii Katowickiej
Fot. Solbet. Wizualizacja Galerii Katowickiej
W tej inwestycji zastosowano elementy murowe oraz zaprawę murarską SOLBET. To za sprawą wysokiej dokładności wymiarowej bloczków z betonu komórkowego, łatwości wykonawczej oraz parametrom technicznym. Z materiałów SOLBET wykonano wiele ścian oddzielenia przeciwpożarowego.
REKLAMA:


Źródło: Solbet

Autor: Solbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt