chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Renesans tapet

Renesans tapet

28.11.2011
Nowoczesne tapety to bogate wzornictwo, kolorystyka oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. Współczesnym trendem w aranżacji jest traktowanie tapety jako akcentu we wnętrzu.

Chemia budowlana - Renesans tapet
W przeszłości tapeta pokrywała większość ścian. Jej wybór spowodowany był przede wszystkim względami praktycznymi. Nic tak nie maskowało mankamentów i nierówności, jak barwna tapeta. Niestety, bardzo często ilość wzoru i faktury przytłaczała, wskutek czego pomieszczenia stawały się mniejsze niż w rzeczywistości. Dziś jest inaczej.
Przeczytaj również: Tapety Albert Van Luit
REKLAMA:


Tylko jedna ściana


Nieograniczony dostęp do różnorodnych materiałów pozwala na większą kreatywność w urządzaniu wnętrza. Dowolnie możemy łączyć wzory, faktury, kolory, uzyskując zaskakujące efekty. Różny typ pokryć ścian sprawia, że we współczesnym wnętrzu nie ma mowy o nudzie i monotonni. Dzięki pokryciu tapetą tylko jednej ściany lub jej elementu, możemy zwrócić uwagę na konkretną przestrzeń we wnętrzu. Tapeta może optycznie wydłużyć, podwyższyć lub uczynić wnętrze bardziej przytulnym.

Naturalna


Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, z współczesnych tapet można wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Luksusowy jedwab, żakard, czy naturalne włókno agawy mogą zdobić dziś nasze ściany nadając im eleganckiego charakteru. Nie dość, że wyglądają przepięknie, to są w pełni biodegradowalne, dzięki czemu nasze wnętrze stanie się bardziej ekologiczne. Producenci tapet dbają, aby produkty były przyjazne dla środowiska. Pasty drukarskie używane przez belgijskiego producenta OMEXCO są na bazie wody, tzn. nie zawierają rozpuszczalników, które są szkodliwe dla zdrowia i atmosfery. Ponadto OMEXCO zrezygnowało z tapet winylowych, których głównym komponentem jest ropa naftowa.

Chemia budowlana - Renesans tapet

Zabawa światłem


Za pomocą tapety możemy bawić się kolorem i światłem. Tapety OMEXCO zawierają kryształki Swarovskiego, drobinki szkła, czy naturalnych kamieni. Dzięki odpowiedniemu szlifowi składniki te pomagają wydobyć unikalne refleksy świetlne, zmieniając swoje oblicze pod wpływem promieni słonecznych.

Tapeta pełni rolę estetyczną, ale również funkcjonalną, stanowiąc idealne rozwiązanie na ciekawe wykończenie wnętrza. Potrafi podkreślić całość aranżacji, spójnie połączyć projekt lub nadać mu pewien kontrast. Jest doskonałym instrumentem w naszych rękach, który pozwala na wyrażenie własnej osobowości w naszym domu.

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt