chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Nowy sposób na łatwe klejenie styropianu

Nowy sposób na łatwe klejenie styropianu

01.04.2009
Jednym z najpopularniejszych materiałów służących do ocieplania budynków jest styropian. Do tej pory kleiło się go używając typowych zapraw w workach – metoda ta miała szereg wad i wymagała nie tylko ogromnych nakładów pracy, ale oznaczała także konieczność podłączenia się do wody i prądu, co nie zawsze na budowie było możliwe. Nowa technologia klejenia styropianu, za pomocą kleju w puszce Tytan EOS, to propozycja dla osób ceniących prostotę aplikacji, szybkość i doskonałą jakość.


Chemia budowlana - Nowy sposób na łatwe klejenie styropianu
Wstrząśnij i gotowe

Pierwszym etapem ocieplenia domu jest przyklejenie styropianu. Tradycyjnie do tej czynności używa się sypkiej zaprawy klejowej w worku. Wykonawca musi zatroszczyć się o dowiezienie dużej ilości zaprawy na budowę i zapewnienie pracownikom odpowiednich narzędzi, niezbędnych do przygotowania kleju. Doświadczeni wykonawcy używając wiertarki wyposażonej w mieszalnik łączą w odpowiednich proporcjach zaprawę klejowa z wodą. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji możliwe jest nakładanie kleju. Samo klejenie płyt to praca dosyć szybka, jednak trzeba ją przerywać, by przygotować kolejną porcję zaprawy.
Można jednak inaczej - innowacyjny klej do styropianu Tytan EOS oznacza koniec problemów z wciąganiem wiader z zaprawą na rusztowania i stratą czasu na jej przygotowanie. Nie potrzeba ani wody, ani prądu, zbędne są także wszystkie narzędzia, wystarczy profesjonalny pistolet używany dotąd do aplikacji pian poliuretanowych. Puszkę należy energicznie wstrząsnąć przed użyciem i… gotowe!
REKLAMA:Oszczędzaj cenny czas
Stałe przerywanie klejenia w celu przygotowania kolejnych porcji zaprawy, to proces znacznie opóźniający cała pracę. Niemożliwe jest wcześniejsze sporządzenie większej ilości zaprawy, z uwagi na jej szybkie zasychanie. Nowym rozwiązaniem jest - proponowany przez firmę Selena - jednokomponentowy klej poliuretanowy w puszce, gotowy do użycia po wstrząśnięciu. Klej Tytan EOS jest bardzo wygodny w aplikacji, a stosując go nie trzeba przerywać pracy. Bezpośrednio po nałożeniu kleju przykładamy płytę do ściany dociskając niewielką siła. Po użyciu Kleju Tytan EOS już po dwóch godzinach płyty można szlifować i kołkować. Łatwość aplikacji, lekkie, zaledwie kilogramowe puszki sprawiają, że w nowej technologii pracuje się 5x szybciej.

Chemia budowlana - Nowy sposób na łatwe klejenie styropianu
Przyklej raz na długi czas
Dla profesjonalnego wykonawcy liczy się nie tylko łatwość i szybkość pracy, ale także jakość produktu, dlatego doceni moc, z jaką klej zespala ze sobą styropian ze ścianą domu. Klejony metodą tradycyjną styropian z łatwością odchodzi od muru nawet po 2 dniach od jego przyklejenia. Nowa technologia klejenia zapewnia mocne i trwałe sklejenie powierzchni – już po 2 godzinach styropian nie daje się oderwać od ściany! Klej Tytan EOS charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do typowych materiałów konstrukcyjnych, takich jak: mury z cegły, pustaki, beton, tynki, a także drewno, metale, styropian, twarde PCV i sztywne piany PUR. Posiada również dobrą przyczepność do różnego typu membran bitumicznych stosowanych w izolacjach.

Czy praca może być szybsza, łatwiejsza i bardziej profesjonalna? Dzięki nowemu klejowi do styropianu Tytan EOS nareszcie tak. Jeszcze nigdy klejenie styropianu nie było tak proste, a oszczędność czasu tak duża. Gdy pojawia się tak przyjazny dla użytkownika produkt - warto zmienić stare przyzwyczajenia. Klej do styropianu Tytan EOS: Cena za opakowania około 34 zł brutto
Producent: Selena SA


www.chemiabudowlana.info

Przeczytaj również: Dom energooszczędny
Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt