chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Złota dziesiątka czyli największe błędy popełniane podczas wykonywania ociepleń

Złota dziesiątka czyli największe błędy popełniane podczas wykonywania ociepleń

29.05.2009
Najczęściej występujące błędy przy wykonywaniu systemów ociepleń

Chemia budowlana - Złota dziesiątka czyli największe błędy popełniane podczas wykonywania ociepleń
1. Stosowanie przy wykonywaniu ocieplenia produktów niesystemowych pochodzących od różnych producentów.W efekcie otrzymujemy zestaw, który jedynie przypomina system wzorcowy i nie daje żadnej gwarancji trwałości, wytrzymałości i izolacyjności termicznej.
2. Wykonawcy za mało uwagi poświęcają na sprawdzenie i przygotowanie podłoża. Nie sprawdzają nośności podłoża i nie dokonują oceny geometrii ścian: ich równości i odchylenia od pionu.
3. Nakładanie zaprawy klejącej na płyty tylko w postaci placków, co znacznie osłabia ich przyczepność i powoduje, że przyklejona płyta się ugina i utrudnia prawidłowe wykonanie kolejnych etapów prac.
4. Przyklejanie płyt bez przewiązania (szczególnie przy otworach okiennych i drzwiowych oraz narożach budynków) i brak dostatecznych zakładów siatki zbrojącej, co wywołuje rysy i pęknięcia na elewacjach.
5. Zaniechanie szlifowania uskoków i nierówności warstwy termoizolacyjnej raz wypełnianie szpar pomiędzy płytami zaprawą klejącą, co prowadzi do powstania w tych miejscach mostków termicznych oraz plam i wykwitów na powierzchni ocieplenia.
6. Niestaranne wykonanie warstwy zbrojonej pozostaje widoczne na elewacji mimo nałożenia tynku.
7. Zbyt mała grubość warstwy zbrojonej bądź, co gorsza, rozpinanie siatki na sucho i tylko powierzchniowe szpachlowanie zaprawą – osłabia to przyczepność i wytrzymałość warstwy zbrojonej i zmniejsza trwałość wyprawy tynkarskiej.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


źródło: www.farbykabe.pl

Autor: Farby Kabe Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt