chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Knauf - THERMO W

Knauf - THERMO W

26.05.2009
Ocieplenie elewacji, choć kojarzone głównie z oszczędzaniem energii ma także wpływ na komfort mieszkań oraz na samopoczucie i zdrowie. Pozwala ono zaoszczędzić do 30% energii zużywanej do ogrzewania budynku.

System dociepleń Knauf Thermo W z warstwą izolacyjną z wełny mineralnej przeznaczony jest do wykonania izolacji termicznej i akustycznej ścian zewnętrznych budynków istniejących (termorenowacja) oraz nowo wznoszonych (ocieplenia).
Chemia budowlana - Knauf - THERMO W

Najważniejszymi czynnikami decydującymi o samopoczuciu i klimacie wewnątrz pomieszczeń są wilgotność względna i temperatura. Najbardziej optymalna dla człowieka wilgotność powietrza zawiera się w przedziale 40-60% przy temperaturze powietrza 19-22°C. Jeszcze większe znaczenie dla dobrego samopoczucia ma jednak temperatura powierzchni ścian i sufitów. Im wyższa jest temperatura powierzchni ścian, tym bardziej przyjemny wydaje się klimat w pomieszczeniach. Im mniejsza jest różnica pomiędzy temperaturą powietrza we wnętrzu, a tą na powierzchni ściany, tym większe jest odczucie komfortu. Ta różnica nie powinna przekraczać 2-3°C. Aby uzyskać takie parametry cieplne ściany należy wybrać właściwą izolację cieplną budynku. Gwarantuje to spadek kosztów ogrzewania w kolejnych latach, jednakże korzyści są już odczuwalne podczas pierwszej zimy.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


Właściwy klimat pomieszczeń w przypadku zastosowania izolacji cieplnej jest także odczuwalny w okresie letnim. Przebywając np. w budynkach z wielkiej płyty, nagrzewające się ściany o małej pojemności cieplnej, powodują wzrost temperatury pomieszczeń.

Materiał termoizolacyjny: wełna mineralna lamelowa FKL lub w postaci płyt FKD, grubości od 50 do 150 mm, niepalna, krawędzie proste.
Warstwa szpachlowa: Knauf Klej zbrojony z włóknem.
Warstwy elewacyjne (nakładane w temperaturze otoczenia od +5 do +30°C):
dekoracyjne tynki strukturalne:
• mineralne – Knauf Marmorit SP 260 tynk mineralny oraz Knauf Marmorit RP 240 tynk mineralny – 275 kolorów, grubość ziaren od 1,5 do 3 mm, dwie faktury: kornik i baranek
Dodatkowe elementy systemu: środki gruntujące, farby elewacyjne, siatka zbrojąca

Cechy szczególne: Knauf Klej zbrojony z włóknem jest uniwersalną zaprawą, dodatkowo zbrojoną włóknem polipropylenowym rozproszonym w masie, charakteryzuje się dużą elastycznością, jest odporny na uszkodzenia i trwały. Wszystkie dekoracyjne tynki strukturalne firmy Knauf Bauprodukte mogą być bezpośrednio malowane farbami elewacyjnymi - Knauf Farba silikonowa egalizacyjna z efektem samoczyszczenia się elewacji (farby zawierają dodatki przeciw algom i grzybom), dostępną we wszystkich kolorach z palety barw Knauf (144 kolory). ZALETY
Wybierając rozwiązania elewacyjne Knauf otrzymujecie Państwo:
- pomoc w doborze optymalnego rozwiązania i doradztwo na każdym etapie budowy,
- poczucie bezpieczeństwa, które gwarantują wysokiej jakości materiały,
- oszczędność kosztów ogrzewania o około 30%,
- długoletnią, oszczędną eksploatację bez napraw i remontów, dzięki trwałemu i sprawdzonemu systemowi,
- szeroką i kompleksową ofertę produktów,
- łatwość zakupu poprzez rozwiniętą sieć dystrybucji, co oznacza skrócenie czasu oczekiwania na zamówione wyroby.

Źródło: Knauf Bauprodukte

Autor: Knauf Bauprodukte - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt