chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Zimowa pianka – montujemy i uszczelniamy okna zimą

Zimowa pianka – montujemy i uszczelniamy okna zimą

26.01.2011
O tym, że nasze okna i drzwi nie zapewniają właściwej izolacji termicznej przekonujemy się często w najmniej sprzyjającym remontom okresie – w trakcie zimy. Nie oznacza to jednak, że musimy czekać aż do wiosny by naprawić błędy w ich montażu. Pianki zimowe dzięki specjalnej formule umożliwiają nam działanie nawet przy mało sprzyjającej aurze.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Zima nie odpuszcza. Jeszcze nie jeden raz szczelność naszych okien i drzwi będzie wystawiona na ciężką próbę. Nieprawidłowe osadzenie lub źle zaizolowane szczeliny sprawiają, że nawet w przypadku najlepszych, energooszczędnych okien jesteśmy narażeni na ucieczkę ciepła. Para lub woda zbierająca się wokół ościeży to niechybny znak, że okno przepuszcza zimne powietrze do środka pomieszczenia, a jednocześnie ciepło z wewnątrz ucieka na zewnątrz, narażając nas na niepotrzebne straty energii. Gdy nieszczelność okien lub drzwi skłania nas do działania w trudnych, jesienno-zimowych warunkach – powinniśmy skorzystać z pian stworzonych z myślą o stosowaniu w niskich temperaturach. Dzięki ich specjalnej formule struktura komórkowa utwardzonej pianki oraz jej parametry montażowe będą prawidłowe nawet w temperaturach bliskich -10ºC. W przypadku pianek zimowych marki Soudal ich niski stopień rozprężania pozwala zamontować okno bez ryzyka wypaczenia profili okiennych, a ich stabilność wymiarowa oraz sprężystość w niskich temperaturach sprawiają, że wykonane z ich pomocą uszczelnienia nie ulegną wykruszeniu, czy odkształceniu nawet przy znacznych różnicach temperatury.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Dzięki bardzo dobrej przyczepności do większości podłoży budowlanych, zimowe pianki Soudal nie ściekają nawet po pionowych powierzchniach wykonanych z PVC czy aluminium.

Nieszczelne okna czy drzwi to nie wszystko - niekiedy newralgiczne miejsca, przez które ucieka ciepło stanowią „prześwity” w ściankach działowych wykonanych z cegły, drewna czy płyt gipsowo-kartonowych. W gamie pianek zimowych Soudal znajdziemy produkty, które doskonale sprawdzą się jako wypełniacze zarówno pęknięć i szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, jak i izolatory przepustów rurowych w ścianach, stropach czy dachach.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt