chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Soudalowa „ekipa” pierwszej pomocy

Soudalowa „ekipa” pierwszej pomocy

01.10.2010
Domowe usterki, małe uszkodzenia zdarzają się w każdym domu. Nie zawsze jednak muszą się wiązać z kłopotliwym dla nas poszukiwaniem ekipy profesjonalnych wykonawców. Czasami wystarczą właściwi „pomocnicy” by skutecznie zaradzić domowym awariom.

Jeśli choć raz szukałeś ekipy remontowej lub fachowca z prawdziwego zdarzenia wiesz jak niełatwe jest to zadanie. Jednak drobne usterki, zdarzające się na co dzień, nie zawsze wymagają pomocy profesjonalistów. Nawet gdy nasze dotychczasowe doświadczenie „remontowe” ograniczało się do wbijania gwoździ - przeciekająca wanna, urwany wieszak czy oderwana listwa podłogowa nie muszą stanowić dla nas problemu. Musimy tylko dobrać sobie odpowiednich „pomocników”, wykorzystać produkty, które pomogą nam uporać się z domowymi awariami.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Funkcjonalny dozownik w wersji presspack ułatwia stosowanie nawet w trudno dostępnych miejscach Fot. Soudal
Funkcjonalny dozownik w wersji presspack ułatwia stosowanie nawet w trudno dostępnych miejscach Fot. Soudal

Na ratunek przeciekającej umywalce


Nieszczelna kabina prysznicowa czy umywalka przeciekająca w miejscu łączenia – tego rodzaju problemy rozwiążemy korzystając z pomocy klejów-uszczelniaczy z grupy Fix All. Oparte na technologii polimerów MS zapewniają wysoką siłę spajania oraz uniwersalność pod względem możliwości zastosowania. Dzięki zawartości substancji grzybobójczych produkty Fix-All są idealne do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka, czy kuchnia. Nawet gdy nie mamy możliwości odpowiedniego przygotowania podłoża, a brak doświadczenia zaowocuje nałożeniem zbyt grubej warstwy produktu – doskonała siła spajania Fix All zostanie zachowana. Naniesiona warstwa kleju utworzy bardzo mocną i odporną na odkształcenia spoinę. Aby ułatwić sobie pracę w przypadku uszczelniania miejsc trudnodostępnych – skorzystajmy z Fix All Classic w wersji presspack. Specjalny dozownik umożliwia łatwą aplikację, a jednocześnie zabezpiecza przed przypadkowym opróżnieniem. Aby odblokować zawór i rozpocząć dozowanie wystarczy tylko przekręcić czerwoną dyszę o 90°, a następnie nacisnąć na kabłąk – łatwo wyciśniemy odpowiednią ilość kleju-uszczelniacza bezpośrednio na podłoże.

Pęknięciom mówimy nie


Preferencji co do sposobów ozdabiania ścian wewnętrznych jest wiele, rzadko jednak naszym marzeniem są rysy czy pęknięcia na ścianach. A przecież drobne, ale nieestetyczne uszkodzenia tynku zdarzają się nie tylko w domu pełnym „rozbrykanych” dzieci. Jeśli zależy nam na szybkim wypełnieniu i wyrównywaniu wszelkich ubytków, łączeń czy rys na ścianach - lekki akryl szpachlowy marki Soudal pomoże nam się z tym uporać. Dzięki swojej „mięsistej” konsystencji niezwykle łatwo się nakłada i nie ścieka, tworząc trwałą estetyczną powierzchnię pozbawioną spękań. Wystarczy tylko na czyste i suche podłoże wycisnąć szpachlę akrylową z kartusza i wyrównać warstwę szpachelką lub metalową pacą przed utworzeniem się naskórka. W przypadku podłoża o dużej chłonności, można je wcześniej zagruntować, używając do tego roztworu przygotowanego z lekkiego akrylu szpachlowego rozcieńczonego w wodzie – w stosunku 1:2. Już po ok. 20 minutach od naniesienia masy szpachlowej, wyrównana powierzchnia nadaje się do szlifowania i malowania.

Chemia budowlana - Lekki akryl szpachlowy firmy Soudal to idealny środek do szybkiego wypełniania ubytków na tynkach gipsowych fot. Soudal
Lekki akryl szpachlowy firmy Soudal to idealny środek do szybkiego wypełniania ubytków na tynkach gipsowych fot. Soudal

Mebel jak nowy


Meble, nawet te drewniane, nie są niezniszczalne. Urwana gałka uchwytu, odklejona listwa ozdobna lub oderwana noga od krzesła – może się to przydarzyć w każdym domu. Aby przywrócić meblom odpowiedni wygląd nie musimy kupować nowych, zastępując zniszczone - zwłaszcza jeśli stanowią one jeden z elementów kompletu. Dzięki zastosowaniu szybkoschnącego kleju do drewna Soudal 64A trwale i estetycznie połączymy oderwane elementy - przestrzeń na ich styku będzie niemal niewidoczna, klej wysycha bowiem do stanu półprzezroczystego. Jak to zrobić? Musimy oczyścić obie powierzchnie przeznaczone do sklejenia, a następnie nanieść na jedną z nich potrzebną ilość kleju. Po połączeniu oba elementy dociskamy i unieruchamiamy przez ok. 20 minut. Po ok. 2 godzinach sprzęt może być już normalnie eksploatowany.W przypadku miejsc o podwyższonej wilgotności lub tam, gdzie drewniane meble lub elementy wyposażenia wnętrz narażone są na działanie wody do napraw powinniśmy stosować wodoodporny klej 67A. Produkt z powodzeniem może być stosowany do wszelkiego rodzaju drewna, w tym drewna egzotycznego, ale także do płyt wiórowych, forniru oraz sklejki.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt