chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Schomburg - System renowacji zabytkowych budowli

Schomburg - System renowacji zabytkowych budowli

06.09.2010
System Renowacji Starego Budownictwa służy do przywracania dawnej świetności obiektom zabytkowym i innym budowlom, umożliwiając ich dalsze wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie. Może dotyczyć przywrócenia dawnego blasku zniszczonym fragmentom budowli lub jej restauracji od podstaw.

Chemia budowlana - Schomburg - System renowacji zabytkowych budowli


REKLAMA:


Obiekty zabytkowe - stare budowle ze względu na upływ lat i technologie stosowane podczas ich budowy są zwykle bardzo zawilgocone, a ich odnowa jest procesem bardzo skomplikowanym. Wilgoć w połączeniu z działaniem szkodliwych soli (związki chemiczne z grupy siarczków, chlorków i azotanów) jest jednym z głównych powodów rozpadu struktury budynku. Pod jej wpływem na ścianach pojawiają się brzydkie solne wykwity, odpada tynk, a nawet następują po dłuższym okresie czasu ubytki w murze.

Chemia budowlana - Schomburg - System renowacji zabytkowych budowli
Chemia budowlana - Schomburg - System renowacji zabytkowych budowli


W pomieszczeniach wytwarza się nieprzyjemny i niezdrowy mikroklimat. Obecność szkodliwych soli w wodzie gromadzącej się w strukturze nie tylko doprowadza do tworzenia się brzydkich wykwitów, ale także rozrywa i niszczy obmurowania, tynki oraz zdobienia zabytku. Niszczenie to jest wynikiem dużego ciśnienia, jakie towarzyszy powstawaniu i łączeniu się kryształków soli.
Przed rozpoczęciem prac renowacyjnych należy wykonać ocenę stanu technicznego budowli oraz jej elementów. Ocena stanu technicznego powinna wskazywać przyczyny zawilgocenia, zasolenia, zagrzybienia oraz zawierać adekwatne do sytuacji zalecenia wykonawcze.

Chemia budowlana - Budynek przed...
Budynek przed...
Chemia budowlana - ...i po renowacji
...i po renowacji


Chemia budowlana - Schomburg - System renowacji zabytkowych budowli

Należy określić:


- stan techniczny izolacji przeciwwilgociowych
- rodzaj obciążenia wilgocią/wodą i jej pochodzenie
- stan techniczny budowli oraz jej elementów (mury, pokrycie dachu, obróbki blacharskie, itp.)
- stopień zawilgocenia, rodzaje soli i ich stężenie
- stopień porażeń biologicznych.

System renowacji zabytkowych budowli firmy Schomburg pozwala na zatrzymanie procesów degradacyjnych związanych ze szkodliwym wpływem wilgoci i znajdujących się w niej soli oraz kompleksowe zabezpieczenie budowli przed dalszą degradacją i zniszczeniami.

Chemia budowlana - Schomburg - System renowacji zabytkowych budowli

W skład systemu wchodzą:


- Materiały do wykonywania izolacji pionowych: AQUAFIN-2K/M – mineralna elastyczna zaprawa uszczelniająca; COMBIFLEX-EL lub COMBIFLEX-AB2 – grubowarstwowe uszczelniające powłoki bitumiczne.
- Preparaty do wykonywania przepony poziomej: AQUAFIN-IB1, AQUAFIN-IB2. Preparaty te wprowadza się w strukturę ściany za pomocą pompy pod ciśnieniem nie przekraczającym 10 bar (zazwyczaj 2-4 bar), tworzą one poziomą, zhydrofobizowaną strefę przerywającą podciąganie kapilarne w istniejących murach, co w połączeniu z pionowymi izolacjami pozwala na całkowite zabezpieczenie ścian przed wnikaniem wilgoci.
- Preparat do neutralizacji szkodliwych soli budowlanych ESCO-FLUAT.
- Preparat likwidujący biologiczne skażenie podłoży RENOGAL stosujemy w przypadku stwierdzenia występowania w podłożu grzybów, pleśni, glonów, bakterii.
- Preparat do wykonywania warstwy sczepnej (max 50%) pod tynki renowacyjne AQUAFIN-LATEX.
- Tynki renowacyjne THERMOPAL-GP 11, THERMOPAL-SR24, stosowane jedno- lub wielowarstwowo, w zależności od stopnia zasolenia. Na skutek swych właściwości wchłaniają wilgoć znajdującą się w murze i oddają ją do otoczenia pod postacią pary wodnej jednocześnie magazynując w sobie w postaci skrystalizowanej szkodliwe sole. Strefa odparowania przesunięta jest tu do wnętrza tynku, co nie dopuszcza do powstawania wykwitów na powierzchni.
- Szpachla trasowo-wapienna THERMOPAL-FS 33 weiß pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni tynku.
- Farby do wykonywania wymalowań na tynkach renowacyjnych systemu THERMOPAL: krzemianowa TAGOSIL-Profi wraz z gruntownikiem TAGOSIL-G. Cechują się odpowiednią dyfuzyjnością, są dostępne w bardzo dużej gamie kolorystycznej.

Autor: Schomburg - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt