chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Soudal Panel System Łatwy i szybki montaż płyt elewacyjnych

Soudal Panel System Łatwy i szybki montaż płyt elewacyjnych

18.08.2010
Opracowany przez firmę Soudal system do niewidocznego montowania płyt elewacyjnych pozwala na poprawę estetyki elewacji, wpływając na wygląd zewnętrzny całych budynków. Soudal Panel System (SPS) umożliwia korzystanie z szerokiej gamy dostępnych na rynku materiałów elewacyjnych. Dzięki SPS zyskujemy swobodę w projektowaniu fasad.

Chemia budowlana - Taśma SPS służy do początkowego zamocowania płyt elewacyjnych
Taśma SPS służy do początkowego zamocowania płyt elewacyjnych
Soudal Panel System umożliwia łatwe i trwałe mocowanie wewnętrznych i zewnętrznych płyt ściennych. Zestaw oparty na elastycznym kleju na bazie MS POLYMER®, preparatach do aktywacji podłoży, primerze oraz taśmie wstępnego montażu znajduje swoje zastosowanie zarówno przy mocowaniu płyt z laminatu HPL lub płyt włókno-cementowych do podkonstrukcji nośnej z kształtowników aluminiowych, stali ocynkowanej bądź listew drewnianych, jak i paneli z kamienia naturalnego i płyt ceramicznych do kształtowników aluminiowych. W przeciwieństwie do systemów mocowania punktowego, opartych na nitach, wkrętach lub w przypadku kamienia naturalnego – nawiercanych kotwach, korzystając z SPS unikamy widocznych otworów czy mocowań śrubowych. Dzięki właściwościom elastycznym kleju naprężenie rozkłada się na całej długości spoiny (jest ono niższe niż w przypadku mocowania punktowego), ponadto elastyczne połączenie absorbuje naprężenia dynamiczne zapobiegając przenoszeniu wibracji na konstrukcję budynku, ogranicza również wpływ działania temperatur na panele elewacyjne, chroniąc je przed uszkodzeniem. Likwidacja elementów mocujących wpływa na estetykę elewacji. Niewidoczne mocowanie i możliwość dokładnego uszczelnienia połączeń płyt ułatwia utrzymanie elewacji w czystości.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Klej SPS należy nakładać ciągłym pasem na pionowe listwy szkieletu
Klej SPS należy nakładać ciągłym pasem na pionowe listwy szkieletu
Chemia budowlana - Płyta musi zostać przyciśnięta do ułożonego pasmami kleju najpóźniej w ciągu 10 minut od jego nałożenia
Płyta musi zostać przyciśnięta do ułożonego pasmami kleju najpóźniej w ciągu 10 minut od jego nałożenia


Wchodzący w skład systemu SPS neutralny chemicznie klej do paneli elewacyjnych SPS Adhesive Soudal sprawdzi się zarówno przy łączeniu powierzchni porowatych, jak i nieporowatych – umożliwiając montowanie fasad z różnorodnych materiałów elewacyjnych, a przy tym zapobiega powstawaniu korozji galwanicznych. Ponadto system daje możliwość montażu płyt elewacyjnych o dowolnych kształtach i wymiarach. Gwarantuje to pełną swobodę realizacji, nawet niekonwencjonalnych projektów architektonicznych.

Chemia budowlana - SPS umożliwia montowanie fasad z różnorodnych materiałów elewacyjnych Fot. Soudal
SPS umożliwia montowanie fasad z różnorodnych materiałów elewacyjnych Fot. Soudal

Specjaliści SPS


Stworzony przez firmę Soudal – Soudal Panel System to 5 innowacyjnych produktów, z których każdy spełnia określone zadanie.
1.Podstawą jest SPS Adhesive, jednoskładnikowy, trwale elastyczny klej na bazie MS POLYMER® Cechuje go doskonała przyczepność zarówno do podłoży porowatych, jak i nieporowatych oraz duża odporność na czynniki atmosferyczne. Swoje właściwości zachowuje w szerokim zakresie temperatur (od - 40 °C do + 90 °C)
2.SPS Activator – przeznaczony do podłoży nieporowatych, tworzyw sztucznych i metali. Spełnia funkcję środka odtłuszczającego, czyszczącego spajane powierzchnie. Ponadto SPS Activator aktywuje podłoże – poprawiając przyczepność kleju i mas uszczelniających.
3.SPS Primer – przeznaczony do powierzchni porowatych, takich jak drewno, beton lub płyty włókno-cementowe. Jest to zarówno środek gruntujący, jak i zwiększający przyczepność elastycznych klejów na bazie MS POLYMER do podłoży porowatych. Z jego pomocą oczyścimy je z resztek pyłu i kurzu. Ponadto SPS Primer chroni drewniane konstrukcje nośne przed wilgocią i pleśnią.
4.SPS Cleaner – czyści i odtłuszcza powierzchnie nieporowate, metale i tworzywa sztuczne. Zastosowanie go przed aplikacją klejów i mas uszczelniających w systemie SPS, poprawia ich przyczepność. Preparat ten sprawdza się również przy usuwaniu nieutwardzonych silikonów, poliuretanów i mas na bazie MS POLYMER®.
5.SPS TAPE – dwustronnie klejąca taśma o bardzo wysokiej sile spajania, o szerokości 12 mm i grubości 3,2 mm. Służy do początkowego zamocowywania płyt elewacyjnych do szkieletu nośnego, zapewniając stabilizację panelom na czas niezbędny do całkowitego utwardzenia spoiny klejowej. Jednocześnie taśma utrzymuje odpowiednią grubość spoiny klejowej, zapewniając optymalne parametry wytrzymałościowe kleju.
Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt