chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » System termoizolacji od wewnątrz

System termoizolacji od wewnątrz

02.07.2010
System płyt termoizolacyjnych renovario oferowany przez firmę Ecovario przeznaczony jest do wykonywania izolacji cieplnej ścian od wewnątrz w istniejących budynkach, gdzie niemożliwe lub utrudnione jest zastosowanie zewnętrznego systemu ocieplenia.

Chemia budowlana - System termoizolacji od wewnątrz
REKLAMA:


System płyt sylikatowo-wapiennych ma szczególne zastosowanie w obiektach zabytkowych wykonanych np. z cegły klinkierowej, piaskowca, kamienia, w budynkach z konstrukcją „muru pruskiego” oraz z elementami ozdobnej elewacji. Należą do nich zamki, pałace, zabytkowe wille i kamienice, budynki użyteczności publicznej, śląskie familoki, obiekty sakralne oraz coraz częściej budynki poindustrialne ( przeznaczone na lofty i galerie handlowo-usługowe ). Płyty wykorzystywane są również do ocieplenia budynków postmodernistycznych, a także w nowo powstałych obiektów sportowych ( stadiony-ocieplenie stropów pod trybunami ).

Dzięki bardzo dobrej aktywności kapilarnej oraz paroprzepuszczalności płyta samoczynnie reguluje wilgotność względną powietrza w pomieszczeniach i utrzymuje ją na stałym poziomie. Takie właściwości rozszerzają zakres stosowania systemu płyt o pomieszczenia biblioteczne, muzea, galerie, sale konferencyjne, a także sutereny, piwnice adaptowane na cele gastronomiczne czy też biurowe.

Brak izolacji cieplnej w budynkach, błędy projektowe lub wykonawcze podczas ocieplenia elewacji to częste przyczyny powstania tzw. „mostków termicznych”, co w dalszym etapie skutkuje pojawieniem się pleśni i zagrzybienia. Płyta renovario likwiduje je skutecznie! Ponieważ płyty produkuje się z naturalnych surowców: piasku i wapna materiał polecany jest dla osób cierpiących na alergię.

Ze względu na właściwości niepalne ( klasa A1 ) i bezemisyjne płyta ma szerokie zastosowanie w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej jako izolacja termiczna pomieszczeń i służy jednocześnie jako wkład do drzwi i ścianek działowych. Płytę stosuje się również do izolacji cieplnej kanałów wentylacyjnych oraz kominków.

Atesty i wyróżnienia


Renovario płyty klimatyczne posiadają polską Aprobatę Techniczną ITB, europejski certyfikat CE, Atest Higieniczny PZH, Deklarację Zgodności i uzyskały Klasyfikację Ogniową A1. Przez grono konserwatorów zabytów płyty zostały wyróżnione na Europejskiej Giełdzie Informacji Renowacyjnej 2005 w Krakowie oraz w 2006 na Targach Konserwacji w Toruniu.

Chemia budowlana - System termoizolacji od wewnątrz


Autor: Ecovario - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt