chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Jak osuszyć mur metodą iniekcji

Jak osuszyć mur metodą iniekcji

14.06.2010
Problem murów podciągających wilgoć występuje dosyć często. W roz wiązaniu tego problemu może pomóc nasz system odtwarzania izolacji poziomej, który sprawdził się w bardzo wielu trudnych warunkach i który spełnia najwyższe wymagania jakościowe. Poniżej sposób w jaki należy postępować, aby usunąć problem zawilgoconych murów.

Chemia budowlana - Jak osuszyć mur metodą iniekcji
System do wykonania poziomej izolacji metodą iniekcji może być stosowany wszędzie tam, gdzie w murach brakuje poziomej izolacji (np. budynki zabytkowe) lub też w budynkach, których izolacja pozioma stała się nieszczelna z upływem lat. Przede wszystkim tam, gdzie już stały się widoczne szkody będące wynikiem działania wilgoci, jak np. w przypadku powstałej fali wykwitu soli na zewnętrznej powierzchni muru, wówczas można zastosować ten system do wytwarzania poziomej izolacji przeciwwilgociowej. Również w przypadkach, kiedy to nie ma dostępu do zawilgoconego muru z zewnątrz, np. został on przykryty innym murem, albo też znajdują się przed nim drzewa. Dzięki temu systemowi zawsze jest możliwość przeprowadzenia uszczelnienia od wewnątrz, co ma oczywiście wiele zalet. Iniekcję można wykonać zarówno na zewnątrz budynku (jeśli tylko jest taka możliwość), jak i od wewnątrz.
REKLAMA:


Stosowany w tym systemie preparat do wytwarzania poziomej izolacji przeciwwilgociowej Ultrament Suchy Mur nadaje się również do poziomego uszczelniania garaży, wolnostojących murów, domków ogrodowych wykonanych z kamienia itp. Warunkiem koniecznym jest to, aby mur był „pełny” to znaczy nie miał we wnętrzu pustek.

Chemia budowlana - Jak osuszyć mur metodą iniekcji

1. WSTĘPNE PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA


Mury przeznaczone do izolacji poziomej muszą być wolne od uszkodzeń podłoża, będących efektem działania mrozu. Stare, zawilgocone tynki należy w następnej kolejności usunąć na wysokość ponad 80 cm, powyżej strefy wilgoci i wyczyścić mur. Wykwity na murze należy usunąć za pomocą szczotki drucianej. Uszkodzone fugi, wykonane z zaprawy, lub też ubytki w murze, powinny zostać naprawione dostępnymi na rynku masami szpachlowymi. Następnie można przystąpić do wiercenia otworów.

Chemia budowlana - Jak osuszyć mur metodą iniekcji

2. WYKONANIE OTWORÓW I UMOCOWANIE LEJKÓW


Wyznaczyć otwory na murze jak na rysunku powyżej. Rząd otworów winien być wywiercony 10 cm powyżej poziomu gruntu. Rozstaw otworów 10-13 cm. Średnica otworów 10-12 mm. Kąt pochylenia 45-60°. Otwory winny być wykonane na głębokości do 75% grubości muru. Przy mocnym zawilgoceniu, zaleca się wiercenie drugiego rzędu otworów 8 cm powyżej pierwszego z przesunięciem otworów. Przy końcu muru odległość do otworu powinna być od 5 do 10 cm. Przygotować lejki poprzez wykonanie małych otworów na końcówkach lejków - nacinając bardzo ostrożnie nożem. Nakręcić końcówkę na właściwy lejek. Oczyścić starannie otwory w murze. Do oczyszczonych otworów włożyć Ultrament Lejki do iniekcji. Celem zabezpieczenia przed wyciekiem środka Ultrament Suchy Mur dobrze jest w miejscu styku płaszczyzny muru z końcówką lejka wcisnąć odrobinę silikonu. UWAGA Lejki do iniekcji mogą być użyte wiele razy, po 48 godzinach można je przesunąć w następne otwory. RADA Wiertło oznaczyć kreską i do tej kreski wiercić wszystkie otwory. POTRZEBNE NARZĘDZIA Wiertarka; długie wiertło o średnicy 10 mm, maksymalnie 12 mm.

Chemia budowlana - Jak osuszyć mur metodą iniekcji

3. INIEKCJA


Wlać do lejków środek Ultrament Suchy Mur i co kilka godzin sprawdzać poziom płynu w lejkach. Jeżeli płyn został wchłonięty przez mur, to należy go uzupełnić. Powinno to trwać 48 godzin. Po tym czasie zlać płyn z lejków do naczynia, lejki można przesunąć do następnych przygotowanych otworów.

Chemia budowlana - Jak osuszyć mur metodą iniekcji

4. WYPEŁNIANIE OTWORÓW PO INIEKCJI


Otwory w murze należy wypełnić (zaślepić) produktem Ultrament Zaprawa Uszczelniająca, zrobić to po tym, gdy w otworach będzie sucho (preparat wsiąknie). Dodatkowo należy zabezpieczyć ścianę przy pomocy Ultrament Środka przeciw wykwitom i wilgoci.
Przeczytaj również: Ochrona ścian przed wilgocią
UWAGA Przed stosowaniem wszystkich produktów należy dokładnie zapoznać się z opisami zawartymi na etykietach.

Zalety produktu: Gotowy do użycia, nie zawierający rozpuszczalników organicznych, do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz, tworzy blokadę wewnątrz systemu kapilarnego zapobiegając podciąganiu wody, usuwa i ogranicza uszkodzenia muru jakie wywołuje zawilgocenie, preparat łatwy w stosowaniu, profesjonalna jakość.

Chemia budowlana - Jak osuszyć mur metodą iniekcji
Właściwości produktu: Ultrament Suchy Mur jest specjalnym preparatem o płynnej konsystencji do wytworzenia, lub też odtworzenia w już istniejącym murze poziomej warstwy odcinającej dostęp wilgoci do muru bez potrzeby podcinania muru. Działanie produktu polega na zamykaniu kapilar, które zasysają wodę z niższego poziomu i przesuwają ją do góry, przyczyniając się do zawilgocenia całego muru. Przechodzenie wilgoci ma miejsce w przypadku uszkodzonej lub brakującej izolacji poziomej (z papy bitumicznej lub innej). Preparat Ultrament Suchy Mur jest wchłaniany przez porowaty mur, jak przez gąbkę, krystalizując w sposób trwały zamyka kapilary i pory. Powoduje to, że nie są w stanie przesyłać wilgoci. Jest łatwy w stosowaniu, dzięki użyciu do tego celu Ultrament Lejków do iniekcji. Środek nie wydziela szkodliwych gazów podczas iniekcji. Powoduje to, że nadaje się on również do wytwarzania warstw izolujących przed wilgocią w pomieszczeniach mieszkalnych. Stosować w temperaturze powyżej +5°C. Zużycie: dla ściany grubości 30 cm 6-7 kg/mb muru.

UWAGA Chronić powierzchnię podłóg, okien, tworzyw sztucznych itp. przed zalaniem tym środkiem, ponieważ jest on bardzo trudny do odczyszczenia.

Autor: Ultrament - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.7)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt