chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Nie mocuj się ze stelażami! Jest opcja dużo wygodniejsza i… tańsza

Nie mocuj się ze stelażami! Jest opcja dużo wygodniejsza i… tańsza

26.11.2019
Musisz zamocować na ścianie albo suficie płyty gipsowo-kartonowe lub OSB, ale masz już dość używania nieporęcznych i trudnych w montażu tradycyjnych stelaży aluminiowych? Sięgnij po ATLAS M-SYSTEM 3G. Dzięki temu łączniki do mocowania płyt zamontujesz szybko, sprawnie i sam. Poza tym zaoszczędzisz pieniądze, a także pozbędziesz się niepotrzebnych odpadów.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Fachowcy nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Montowanie tradycyjnych stelaży do mocowania płyt gipsowo-kartonowych, OSB na ścianach, sufitach i poddaszach to w zasadzie już przeszłość. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Są nieporęczne, nie da się ich zamontować w pojedynkę, sama praca trwa długo, a potem trzeba jeszcze poświęcić sporo czasu na sprzątanie odpadów.

Sensowna alternatywa dla przestarzałej technologii


Na szczęście istnieje sensowna alternatywa, która wypiera z rynku tradycyjne stelaże. Chodzi o ATLAS M-SYSTEM 3G, dzięki któremu mocowanie płyt nie urasta do rangi trudnego zadania.

W jakich przypadkach możemy wykorzystać ATLAS M-SYSTEM 3G? Jest on uniwersalny. Przydaje się, jeśli mamy do czynienia z płytami gipsowo-kartonowymi, z materiałów drewnopochodnych, które chcielibyśmy zamontować na ścianach, sufitach, skosach i poddaszach. Umożliwia wykonywanie obudów kanałów wentylacyjnych oraz instalacyjnych. Ale nie tylko. Za pomocą zestawu z łatwością poradzimy sobie z podwieszanymi sufitami. Można go stosować w nowo wykańczanych pomieszczeniach, jak i przy pracach remontowych, szczególnie podczas adaptacji strychów i poddaszy.

Zestaw składa się z talerzy montażowych (polipropylenowych lub stalowych), śrub mocujących o długościach L100- L250, tulei rozporowych z tworzywa sztucznego o średnicach 8-12 mm oraz stalowych wkrętów do mocowania płyt do talerzyków o średnicy 3,5 mm.

Szybko, prosto, w pojedynkę!


Dlaczego używanie zestawu ATLAS M-SYSTEM 3G jest dużo korzystniejsze od stosowania tradycyjnych stelaży? Po pierwsze, montuje się go szybko, łatwo i przyjemnie. I co chyba najważniejsze – bez przeszkód można to robić w pojedynkę! Dzięki temu nie musimy szukać dodatkowych rąk do pomocy. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm budowlanych, którym notorycznie brakuje pracowników. Szacuje się, że w Polsce chodzi nawet o 120 tys. osób.

ATLAS M-SYSTEM 3G, w przeciwieństwie do stelaży (wraz z wkrętami, pchełkami, kołkami i łącznikami), jest bardzo poręczny, wygodny i lekki. Dlatego transport opakowania ważącego zaledwie 1,5 kg, zawierającego wszystkie niezbędne elementy do wykonania montażu płyt gipsowo-kartonowych, nie nastręcza żadnych problemów.

REKLAMA:

Po co przepłacać?


Zestaw produkowany przez firmę Atlas ma kolejną ważną przewagę nad tradycyjnymi stelażami. Szczególnie uwidacznia się ona w małych pomieszczeniach. ATLAS M-SYSTEM 3G pozwala radykalnie zredukować odległość pomiędzy poszyciem a podłożem. Nawet do 1 cm!

Ale to nie wszystko. Nawet w przypadku, gdy dodatkowo musimy zmierzyć się z rurami i kablami, system daje możliwość szybkiego montażu płyt. Oczywiście przy zachowaniu wymaganej stabilności mocowania. I jeszcze jedna rzecz – używanie ATLAS M-SYSTEM 3G nie wiąże się z traceniem czasu na wyrzucanie pozostałych po pracy odpadów. Dlaczego? Bo po prostu ich nie ma.

Pracę z tradycyjnymi stelażami trudno też obronić ze względów finansowych. Okazuje się, że korzystanie z ATLAS M-SYSTEM 3G (koszt jednego opakowania to ok. 100 zł, wystarcza na 4 m kw. suchej zabudowy) jest po prostu tańsze. Potwierdzają to fachowcy!

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt