chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Zrównoważony rozwój to także zrównoważone budownictwo

Zrównoważony rozwój to także zrównoważone budownictwo

01.02.2010
Budownictwo pochłania aż 40% całkowitej konsumpcji energii na świecie. Gdybyśmy poprawili energooszczędność naszych domów np. je ocieplając, to współczynnik ten mógłby spaść nawet o połowę.

Chemia budowlana - Zrównoważony rozwój to także zrównoważone budownictwo

Zrównoważony rozwój to także zrównoważone budownictwo


Budownictwo zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju stało się jednym z wiodących tematów Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2010. O tym jak projektować i budować tego typu obiekty dyskutowano nie tylko w halach wystawowych, ale także podczas Forum Nowoczesnych Technologii, wydarzenia towarzyszącego targom, podczas którego nagrodzono najbardziej innowacyjne produkty na polskim rynku.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


- Udział budownictwa w ogólnym bilansie zużycia energii można zmniejszyć nawet o połowę poprzez poprawę takich elementów, jak chociażby izolacyjność termiczna budynków – mówi Ewa Kosmala z firmy Knauf Insulation – Niestety wciąż nie potrafimy racjonalnie gospodarować dostępnymi zasobami energetycznymi i w ogromnej mierze bazujemy na szkodliwych substancjach ropopochodnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niedostateczna jakość energetyczna budynków kosztuje Europę 270 bilionów euro rocznie.
Z danych zaprezentowanych podczas targów przez firmę Knauf Insulation wynika, że wykorzystanie do budowy domów nowoczesnych, ale jednocześnie już powszechnie dostępnych produktów i technologii, spełniających kryteria zrównoważonego rozwoju, może przynieść redukcję emisji CO2 do atmosfery na poziomie 460 milionów ton rocznie. W ciągu jednego dnia oszczędzilibyśmy dodatkowo nawet 3,3 miliona baryłek ropy.


Aby osiągnąć zamierzony efekt potrzeba jednak determinacji – Na każdy produkt należy patrzeć przez pełen cykl jego życia – zaznacza Ewa Kosmala - Od dostarczenia surowców składowych do fabryk, poprzez proces produkcji, a następnie wykorzystanie produktu, na utylizacji kończąc. Przykładem takiego podejścia jest nowa naturalna wełna mineralna w ECOSE® Technology, produkowana na bazie naturalnie występujących lub wtórnych surowców oraz wolna od formaldehydu fenolu, akrylu i sztucznych barwników. Co warte podkreślenia, naturalne spoiwo stosowane w nowej wełnie mineralnej firmy Knauf Insulation zapewnia nawet o 70% niższą energochłonność. Produkt zachowuje wszystkie parametry tradycyjnej wełny mineralnej, a ponadto poprawia charakterystykę środowiskową budynków i jest przyjazny dla środowiska. Posiada także cenne walory dla wykonawców – jest miły w dotyku, mniej pylący, nie posiada zapachu i jest niezwykle łatwy w obróbce i montażu.

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt