chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Upały budowlańcom niestraszne – ATLAS HOTER U2B i HOTER DL!

Upały budowlańcom niestraszne – ATLAS HOTER U2B i HOTER DL!

28.05.2018
Wciąż wzrastająca presja na zwiększenie tempa realizacji robót budowlanych, skracanie terminów realizacji nowych obiektów i remontów już istniejących, wymuszają konieczność realizacji prac przy wydłużonym sezonie budowlanym. Jednocześnie zmieniające się warunki klimatyczne, zatarcie różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku, występowanie w okresie letnim bardzo wysokich temperatur wymuszają konieczność wprowadzenia na rynek produktów, które mogą być aplikowane w szerszym zakresie temperatur.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Typowe systemowe zaprawy ETICS służące do klejenia brytów termoizolacji i wykonywania warstwy zbrojącej mogą być stosowane do temperatury +25oC. Tymczasem zmiany klimatyczne sprawiły, że coraz częściej w okresie letnim występują temperatury powyżej +30oC, towarzyszy temu duże nasłonecznienie. W efekcie czego zaprawy są aplikowane na nagrzanych podłożach, których temperatura jest wyższa od wskazanych w kartach technicznych. Ponadto już po aplikacji wiążą one w innych od zalecanych warunkach. Może to w efekcie skutkować obniżeniem istotnych paramentów technicznych np.: adhezji do podłoża w stosunku do wartości deklarowanych. Przyczyną tego jest częściowe zahamowanie procesu hydratacji wynikające z braku dostatecznej ilości wody koniecznej do przeprowadzenia tego procesu. W podwyższonych temperaturach woda szybciej odparowuje i jest silniej absorbowana przez rozgrzane podłoże. Jest to o tyle istotne iż mamy do czynienia z zaprawami rozkładanymi na dużych powierzchniach, lecz na kilku milimetrowej grubości.

Na przekór upałom – ZESTAW LETNI ATLAS!


Upalne dni, a co za tym idzie wysoka temperatura powietrza oraz powierzchni elewacji, mimo niezbędnych zabezpieczeń, powoduje szybkie wysychanie tynków i zapraw, znacząco skracając czas otwarty i utrudniając odpowiednie fakturowanie.

REKLAMA:


ZESTAW LETNI ATLAS to propozycja produktów opracowanych specjalnie do stosowania w warunkach wysokich temperatur – do +35oC.
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

W skład zestawu wchodzą:
- Klej do przyklejania termoizolacji HOTER S
- Warstwa izolacyjna: Styropian EPS
- Klej do warstwy zbrojonej HOTER U2
- SIATKA ATLAS 165
- Podkładowa masa tynkarska Silikon ANX
- TYNK SILIKONOWY ATLAS + dodatek letni HOTER DL

ATLAS HOTER U2 – to zaprawa klejąca do styropianu oraz do zatapiania siatki. W recepturze kleju zastosowano innowacyjną technologię żelu krzemianowego, którego wyjątkową cechą jest zdolność do akumulacji wody w swojej objętości. Akumulacja części wody zarobowej zapewnia pełną hydratację cementu – nawet w warunkach podwyższonej temperatury. Dzięki odpowiedniej gospodarce wodą, koniecznej do zakończenia procesu wiązania, tylko klej żelowy gwarantuje bardzo wysoką przyczepność do podłoży o różnym stopniu chłonności. Większa ilość wody (7l zamiast 5,5l) oraz zastosowanie żelu krzemianowego wpływają pozystywnie na cechy aplikacyjne wyrobu sprawiając, że praca jest szczególnie łatwa i szybka. Łatwość aplikacji jest szczególnie istotna w przypadku instalatorów ETICS, którzy nierzadko wykonują dziennie > 150-200 m2 warstwy zbrojącej. Zaprawa ATLAS HOTER U2 jest również rekomendowana do stosowania pod ciemne, intensywne kolory elewacji o HBW > 15%.

ATLAS HOTER DL – wydłużający czas otwarty letni dodatek do tynków dyspersyjnych umożliwia tynkowanie w temperaturze +35oC. Jest łatwy w użyciu. Nie zmienia parametrów wytrzymałościowych tynków, ani nie wpływa na intensywność i barwę kolorów elewacji. Dodatek letni ATLAS HOTER DL pozwala na wydłużenie czasu otwartego o nawet 20%, czyli czasu, w którym możemy fakturować tynk.

ZESTAW LETNI ATLAS to propozycja, dzięki której możliwe jest uniknięcie przerw technologicznych wymuszonych częstymi w sezonie letnim upałami i przeznaczony jest do pracy w temperaturze od +10oC do +35oC. Charakterystyczny dla tego zestawu klej żelowy Hoter U2, produkt o niespotykanie łatwej aplikacji i długim czasie otwartym, znacząco podnosi komfort pracy w wysokich temperaturach i bezpieczne zatopienie siatki oraz uzyskanie gładkiej powierzchni.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.8)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt