chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Biały klej żelowy- nowość w ofercie Kreisel

Biały klej żelowy- nowość w ofercie Kreisel

23.10.2017
Kamień naturalny taki jak marmur, piaskowiec czy trawertyn wymagają specjalnych rozwiązań przy ich montażu do podłoża.

Chemia budowlana - Fot. Kreisel
Fot. Kreisel
Szare kleje mogą powodować przebarwienia, co jest związane z ich kolorem oraz związkami wapnia znajdującymi się w szarym cemencie. Do tego typu okładzin dobrym rozwiązaniem jest biały klej do płytek, a najlepszym najnowszy w ofercie firmy KREISEL BIAŁY KLEJ ŻELOWY z nanocząsteczkami. To innowacyjna zaprawa klejąca klasy C2TE do przyklejania wszystkich rodzajów płytek kamiennych oraz ceramicznych. Dzięki bardzo dużemu zakresowi grubości warstwy (od 2 do 15mm) możliwe jest jego nakładanie także na nierównych podłożach oraz na płytki o zmiennej grubości. Klej ten stanowi idealne rozwiązanie do płytek mozaikowych, gdzie bardzo ważny jest kolor oraz jego konsystencja i drobne uziarnienie.

KLEJ ŻELOWY 110B to bardzo uniwersalny wyrób, nadaje się także do płytek o niestandardowych wymiarach (prostokątne, których jeden bok jest kilkukrotnie dłuższy od drugiego imitujące panele drewniane) oraz do płytek wielkoformatowych. Dzięki niemu można montować płytki na każde podłoże występujące w mieszkaniach, domach, powierzchniach handlowych, halach produkcyjnych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Idealny na tarasy, balkony, elewacje, ogrzewanie podłogowe. Po wyschnięciu jest wodo i mrozoodporny. Bardzo wysoka adhezja powoduje, że klej idealnie rozprowadza się na gładkich i śliskich podłożach takich jak lamperie olejne, betony i stare płytki ceramiczne. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych warstw gruntujących, co przyspiesza prowadzenie prac.
Przeczytaj również: Klej żelowy 1 uelastyczniony
REKLAMA:


Cechy:


- do kamienia naturalnego,
- wysokoelastyczny,
- drobnoziarnisty,
- rekomendowany na trudne podłoża,
- do wszystkich rodzajów i formatów płytek.

Parametry:


- Klasa i typ kleju: C2TE
- Grubość warstwy: od 2 do 15 mm
- Możliwość wchodzenia: po minimum 24 godzinach
- Możliwość spoinowania: po minimum 48 godzinach
- Czas układania płytek po nałożeniu kleju: do 30 minut
- Uziarnienie: < 0,3 mm
- Zużycie: średnio ok. 4,5 kg/m²
- Wydajność: ok. 5,0 m²/ worek
- Podłoża: tynki cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, jastrychy cementowe, anhydrytowe, płyty g-k oraz cementowo- włóknowe, stare lamperie olejne, stare okładziny ceramiczne oraz podłoża surowe takie jak ściany z betonu komórkowego, elementów silikatowych, betonowych i ceramicznych.


Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt