chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Fischer rozszerza asortyment kotew chemicznych

Fischer rozszerza asortyment kotew chemicznych

28.07.2017
Zaprawa iniekcyjna FIS VL i ampułka żywiczna RM II dołączyły do oferty kotew chemicznych fischer. Globalny producent zamocowań podkreślił swoją obecność w tej grupie produktów, udostępniając również bezpłatną aplikację fischer MORTAR-FIX. Zadaniem kalkulatora żywic jest wsparcie inżynierów i wykonawców na etapie doboru mocowań chemicznych.

Chemia budowlana - Fot. fischerpolska
Fot. fischerpolska

Firma fischerpolska po raz kolejny poszerzyła asortyment kotew wklejanych. Na polski rynek trafiła właśnie zaprawa FIS VL – będąca ulepszoną następczynią sprawdzonej zaprawy FIS VT – i ampułka RM II. Oba rozwiązania nie tylko przekładają się na kompleksowość samej oferty producenta, ale też wprowadzają szereg udogodnień dla montażystów – pozwalają zoptymalizować czas i koszty pracy.

Nowe produkty i nowe możliwości


Właściwości nowych kotew chemicznych fischer pozwalają na sprawny montaż zarówno w zmiennych warunkach atmosferycznych, jak i trudno dostępnych miejscach. – Stale ulepszając ofertę mocowań chemicznych, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom montażystów i inżynierów. W tym roku na polskim rynku zadebiutowała zaprawa do mocowań w murach i betonie – FIS VL, która umożliwia kotwienie w trudnych podłożach i warunkach (tj. betonie zarysowanym i otworach zalanych wodą). Z kolei ampułka RM II nie wymaga czyszczenia otworu w betonie zarysowanym i zapewnia krótki czas utwardzania (5 minut w temp. 21 stopni C). A to znacznie przyspiesza postęp prac. Z myślą o wykonawcach pracujących na placach budowy i dużych inwestycjach stworzyliśmy również wygodną aplikację MORTAR-FIX, dzięki której szybko można dobrać właściwą dla danego zastosowania kotwę oraz przeliczyć ilość potrzebnej zaprawy. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na platformie App Store i Google Play – mówi Artur Pławny z fischerpolska.

REKLAMA:


Aprobata dopuszcza stosowanie zaprawy FIS VL od -40 do +120 stopni C. Sporym udogodnieniem, zwłaszcza dla dużych inwestycji, jest też możliwość regulacji głębokości zakotwienia w zależności od wymaganej nośności – jej maksymalna głębokość wynosi 2 000 mm. FIS VL posiada dodatkową aprobatę do wklejania prętów zbrojeniowych oraz odporność ogniową w betonie i w murach. Projektanci fischer postawili także na ekonomię – zaprawa jest dostępna w pięciu rozmiarach kartuszy – od 150 do 950 ml. Z kolei montaże z wykorzystaniem ampułki RM II także pozwalają na minimalizację kosztów. Nowy produkt fischer współpracuje ze wszystkimi standardowymi prętami nagwintowanymi dostępnymi na rynku, a także (jako jedyny produkt w tej kategorii) ze specjalistycznym wiertłem z odsysaniem pyłu. Ampułkę RM II można stosować praktycznie w każdych warunkach na budowie i w podłożu o temperaturze od -15 do +40 stopni C.
Chemia budowlana - Fot. fischerpolska
Fot. fischerpolska

Kotwy chemiczne do wszystkich zastosowań


Aktualny asortyment mocowań chemicznych fischer liczy aż kilkanaście produktów w postaci kotew chemicznych, w tym 4 ampułki żywiczne. Dopełnieniem oferty są systemy specjalistycznych kotew wklejanych (Highbond FHB II i Superbond FSB), system montażowy Thermax do mocowań w ocieplonej izolacji oraz cała gama akcesoriów montażowych (osadzaki, szczotki, adaptery, mieszalniki, pistolety iniekcyjne). Pod względem różnorodności zastosowań i innowacyjności produktów kotwy chemiczne fischer stanowią jedną z najlepiej dopasowanych ofert do potrzeb wykonawców. – Segment mocowań chemicznych rozwija się dziś bardzo szybko i ze względu na łatwość aplikacji i parametry wytrzymałościowe zyskuje coraz większą popularność. Po kotwy chemiczne sięgają dziś przede wszystkim profesjonaliści, ale powiększa się grono majsterkowiczów, którzy przekonują się do tej metody mocowań. Stąd każdy nowy produkt musi być jeszcze bardziej niezawodny, ekonomiczny i uniwersalny – dodaje Artur Pławny.

Kotwy chemiczne fischer tworzą trwałe połączenia w większości popularnych materiałów budowlanych (w tym w betonie, murze, podłożach budowlanych o pełnej strukturze, pustakach, cegle pełnej i kratówce, gazobetonie) i bardzo dobrze radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych (np. temperatury ujemne, wilgoć i deszcz). Z powodzeniem mogą zastępować więc kotwy mechaniczne w przypadku dużych obciążeń, obciążeń zmiennych czy zakotwień w tzw. strefie rozciągania betonu. W wyniku braku rozporu podczas mocowania kotwy chemiczne zdają egzamin w przypadku zakotwień blisko krawędzi, z małymi odstępami osiowymi i blisko sąsiednich kotew.

Przykładowe zastosowania kotew chemicznych fischer:


- markizy i daszki,
- barierki i poręcze
- schody ewakuacyjne,
- kraty i bramy,
- wiaty garażowe i wsporniki,
- konstrukcje stalowe i drewniane
- anteny satelitarne.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt