chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » ATLAS ULTRA GEOFLEX S1 - żelowy mistrz do zadań specjalnych

ATLAS ULTRA GEOFLEX S1 - żelowy mistrz do zadań specjalnych

22.06.2017
Wyjątkowe właściwości i niemal nieograniczone zastosowania to najważniejsze, ale nie jedyne cechy produktów wykorzystujących innowacyjną technologię żelu krzemianowego. ATLAS ULTRA GEOFLEX S1 to klej żelowy, który żadnej pracy się nie boi!

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Opracowując unikatowe receptury, dzięki którym produkty chemii budowlanej są łatwe w użyciu, trwałe i pozwalają na szybszą realizację zleceń, ATLAS zapewnił komfort pracy i poczucie bezpieczeństwa wykonawcom. Wykorzystujące innowacyjną technologię żelu krzemianowego i jego wyjątkową zdolność do wiązania wody kleje z rodziny GEOFLEX sprawiają, że przyklejanie okładzin możliwie jest niezależnie od warunków otoczenia. Taka gospodarka wodą (do zakończenia procesu wiązania) gwarantuje wysoką siłę wiązania i doskonałą przyczepność do podłoża – również podczas prac w wysokich temperaturach i na podłożach o podwyższonej chłonności.

ULTRA technologia żelowa


Zastosowana w rodzinie klejów GEOFLEX technologia żelu krzemianowego to rozwiązanie problemów, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowania zaprawy i jej aplikacji oraz podczas późniejszego użytkowania okładziny. W przypadku ATLAS ULTRA GEOFLEX zdolność do zatrzymywania wody w świeżej zaprawie sprawia, że może on być stosowany na nagrzanych słońcem powierzchniach bez obaw o trwałość i siłę wiązania.
REKLAMA:


Wpływ na osiągnięcie takich parametrów roboczych klejów ściśle związany jest z procesem hydratacji. Brak odpowiedniej ilości wody skutkuje obniżeniem finalnej siły wiązania, bezpośrednio wpływając na trwałość okładziny.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Szerokie spectrum zastosowań


Technologia żelu krzemianowego odpowiada ponadto za wszechstronność i uniwersalność zastosowań. Kleje z rodziny GEOFLEX mogą być stosowane na tzw. krytycznych i trudnych podłożach: lastryko, płyta OSB czy na istniejących już okładzinach. Dedykowane są również do szczególnie wymagających zastosowań: w halach przemysłowych o dużym ruchu kołowym czy na podłożach poddawanych agresywnemu czyszczeniu chemicznemu.

Zakres zastosowań zapraw GEOFLEX obejmuje również cały wachlarz rodzajów i wielkości okładzin, płytek z kamienia naturalnego, okładzin wrażliwych na przebarwienia oraz płytek o największych formatach – nawet powyżej 3m2. ULTRA GEOFLEX może być stosowany zarówno w cienko-, jak i grubowarstwowym przyklejaniu okładzin oraz do wyrównywania podłoży.
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

ULTRA możliwości


ULTRA GEOFLEX S1 to wysokoelastyczny, odkształcalny klej, który z powodzeniem może być stosowany:
- Do wszystkich rodzajów okładzin: glazury, terakoty, gresu porcelanowego i laminowanego, kamienia naturalnego, klinkieru, mozaiki ceramicznej i szklanej, płytek szklanych, barwionych i drukowanych, płytek betonowych, płyt kompozytowych oraz paneli izolacyjnych i dźwiękoszczelnych.
- Do wszystkich rodzajów podłoży: na starych powłokach malarskich, hydroizolacjach, betonie, lastryko, podkładach asfaltowych, płytach G-K, G-W, C-W, podłogach z desek, płytach OSB, posadzkach cementowych oraz powierzchniach metalowych, stalowych i z tworzyw sztucznych.
- Do wszystkich rodzajów płytek: mały, średni i duży format, płytki mega (>1m2) oraz płyty typu slim.
- Do przyklejania okładzin od góry: jako zaprawa o zerowym spływie ULTRA GEOFLEX jest gwarancją przyklejania okładzin bez podparcia.
- Do największych formatów: jako klej rozpływny zapewniający doskonałe wypełnienie pod największymi formatami bez obaw o wystąpienie zjawiska zapadania się płytek pod ciężarem.
- Do powierzchni pionowych i poziomych: do wewnątrz i na zewnątrz oraz do powierzchni o różnym natężeniu ruchu.
- Do wszystkich rodzajów obiektów: budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe, komunikacyjne, w obiektach użyteczności publicznej, obiektach SPA i pomieszczeniach o dużej wilgotności – w kuchniach, łazienkach, pralniach, a także na elewacjach (wykorzystujących systemy ociepleń).
- W budownictwie ekstremalnym: unikalne właściwości klejów z rodziny GEOFLEX chronione są dzięki opakowaniu w postaci foliowego worka. Jest on odporny na warunki atmosferyczne i zapobiega zawilgoceniu – w przeciwieństwu do tradycyjnego opakowania papierowego.

Rodzina klejów GEOFLEX to rozwiązania znacząco podnoszące jakość realizowanych zleceń oraz bezpośrednio wpływające na czas ich realizacji bez obaw o późniejszą użyteczność powierzchni. ATLAS GEOFLEX ULTRA S1, dzięki szerokiemu spectrum zastosowań i możliwości układania niemal każdej okładziny sprawia, że jest to klej niezbędny każdemu wykonawcy. Uzupełniając o pozostałe kleje z rodziny: GEOFLEX i GEOFLEX Biały każdy wykonawca ma pewność, że powierzone mu zlecenie zostanie zrealizowane na najwyższym poziomie.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt