chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Dlaczego warto ocieplać?

Dlaczego warto ocieplać?

30.05.2017
Energooszczędność jest obecna już w niemal każdej dziedzinie naszego życia. Wybierając żarówki czy odkurzacz o mniejszej mocy, przyczyniamy się do ograniczenia pobieranej energii, a co za tym idzie do obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Podobnie jest w przypadku budynków – dzięki efektywnym ociepleniom, opłaty za ogrzewanie również zostają zredukowane.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
Wg danych Eurostat, aż 67% wydatków związanych ze zużyciem energii w gospodarstwach domowych jest przeznaczane właśnie na ogrzewanie budynków. Realne oszczędności w tym zakresie wymagają dbałości o każdy z elementów systemu obiegu ciepła: instalację grzewczą, wentylację, stolarkę otworową czy izolację dachu. Najistotniejsza jest jednak skuteczna izolacja ścian, które są źródłem największych strat temperatury, szacowanych na 30-40% całkowitych utrat energii. Wnioskiem, jaki wynika z dokładnej analizy powyższych aspektów, jest to, że tylko izolacja cieplna ścian ETICS gwarantować może zmniejszenie energochłonności zarówno nowego, jak i poddawanego termomodernizacji obiektu. ETICS istotnie przyczynia się nie tylko do zapewnienia komfortu cieplnego zimą, ale stanowi również barierę zabezpieczającą przed przegrzewaniem przegród latem. Zmniejsza tym samym wydatki związane z chłodzeniem.

ETICS = obniżenie kosztów


Koszt poprawnie wykonanej izolacji, redukującej opłaty za ogrzewanie i chłodzenie obiektu, może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wpływ na ostateczną kwotę ma przede wszystkim wielkość budynku i rodzaj instalacji grzewczej. Warto podkreślić jednak, że niejednokrotnie wartość tej inwestycji zwraca się w czasie krótszym niż 5 lat! Efektywność ETICS, łatwość montażu, szerokie spectrum dostępnych materiałów i stosunkowo niewielki koszt sprawiają, że jest to obecnie najpopularniejsza metoda ocieplania ścian.
Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

ETICS = ciepło, komfort i trwałość


Zadaniem zewnętrznej warstwy termoizolacji jest nie tylko ochrona budynku przed panującą na zewnątrz temperaturą, ale również zatrzymywanie ciepła w przegrodzie. Jego przepływ odbywa się bowiem w kierunku obszarów o niższej temperaturze – zimą ciepło ucieka, latem napływa do obiektów. Dzięki ociepleniu ścian zewnętrznych, „ucieczka” zostaje zatrzymana, a energia cieplna zmagazynowana w warstwie izolacji. Znacząco podnosi to komfort życia, a dzięki utrzymaniu stałej temperatury i wilgotności wewnątrz pomieszczeń, pozytywnie wpływa na samopoczucie. Ocieplenie ścian zewnętrznych ETICS chroni również przed bezpośrednim działaniem warunków atmosferycznych. Minimalizuje korozję przegród, zabezpiecza przed powstawaniem wilgoci oraz rozwoju grzybów i pleśni, a także dzięki specjalnym dodatkom hydrofobizującym gwarantuje, że elewacja jest czysta i estetyczna przez długie lata.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

ETICS = efektywność, prostota i bezpieczeństwo


Łatwość wykonania systemu sprawia, że jego montaż możliwy jest niemal na każdym budynku.
Lekkość i prosta obróbka nie powodują również konieczności uwzględniania go w obliczeniach konstrukcyjnych.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

ETICS = ochrona zdrowia (i środowiska)


Mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, dzięki systemom ociepleń ETICS, przekłada się na ograniczenie zużycia energii. To z kolei wpływa na zmniejszenie emisji gazów cieplarniach, w szczególności CO2. Popularne w Polsce węgiel kamienny i brunatny, wykorzystując proces spalania, są głównym źródłem uzyskiwania energii. Odpowiadają jednocześnie za największą emisję szkodliwego CO2 i znacząco wpływają na pogorszenie jakości powietrza – popularny smog. Niewystarczająca izolacja budynku, skutkuje również większym zużyciem opału. Niejednokrotnie zmusza tym samym do szukania oszczędności poprzez zakup tańszych, gorszej jakości materiałów. Działania podnoszące termoizolacyjność, wraz z tymi mającymi na celu modernizację systemu ogrzewania (wymiana kotła czy zakup wysokiej klasy paliw), przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i redukcji zjawiska powstawania smogu.
REKLAMA:

Systemy ocieplenia ETICS znacznie zmieniają nasze otoczenie. Szeroka paleta kolorów, bogactwo faktur i rozwiązań daje niemal nieograniczone możliwości w kreowaniu elewacji. Wypierając popularne niegdyś „baranki”, urozmaica okolice, budując różnorodność ulic i osiedli. Zapewniając swobodę tworzenia i łączenia różnych technik dekoracyjnych, ETICS jest dziś podstawowym narzędziem projektantów i wykonawców, którzy dzięki niemu mogą z powodzeniem spełniać oczekiwania inwestorów w zakresie efektywnych kosztowo i jakościowo elewacji.
Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt