chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » Złożony system ociepleń ścian zewnętrznych

Złożony system ociepleń ścian zewnętrznych

29.05.2017
Ocieplanie ścian zewnętrznych budynku, choć to pozornie proste, wymaga zastosowania wielu dopasowanych do siebie i spełniających ściśle określone normy materiałów chemii budowlanej. Wykorzystanie złożonych systemów ociepleń ścian zewnętrznych ATLAS ETICS to gwarancja najwyższej jakości produktów oraz piękny i trwały wygląd elewacji przez wiele lat.

Chemia budowlana - Fot. atlas
Fot. atlas

Systemowa złożoność


ATLAS ETICS (z ang. External Thermal Insulation Composite System) to złożony system ociepleń, którego wykonanie opiera się na przymocowaniu do zewnętrznej ściany budynku płyt styropianowych (EPS), ułożeniu na nich warstwy zbrojonej z siatką i wykonaniu zewnętrznej warstwy z tynku cienkowarstwowego. Jest to jednocześnie najczęściej wybierany w Polsce system z zastosowaniem styropianu (EPS). ETICS cechuje łatwość w projektowaniu, wykonaniu i możliwość niemal dowolnego kształtowania elewacji bez konieczności poniesienia dużych kosztów inwestycyjnych.

Na warstwowość systemów ETICS najczęściej składają się: klej łączący warstwę termoizolacji z podłożem, warstwy termoizolacji (styropian, wełna mineralna, XPS i płyty poliuretanowe), łączniki mechaniczne (kołki), warstwa zbrojna – klej i zatopiona w nim siatka z włókna szklanego, podkład tynkarski oraz wierzchnia wyprawa tynkarska.
REKLAMA:


- Systemy ociepleń ATLAS ETICS to gwarancja najwyższej jakości produktów, które dzięki unikatowym właściwościom i wyjątkowym parametrom technicznym przyczyniają się do kreowania izolacyjności nowych obiektów zgodnie z wymaganiami i charakterystyką energetyczną. Poprawiają estetykę fasad, wpływają na zmniejszenie kosztów ogrzewania i chłodzenia budynków oraz chronią trwałość eksploatacyjną – mówi dr inż. Mariusz Garecki, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów i Szkoleń.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt