chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » kleje » TURBO-SA

TURBO-SA

10.10.2016
TURBO-SA - ETICS, system ociepleń ścian na bazie styropianu.

Chemia budowlana - TURBO-SA - ETICS, system ociepleń ścian na styropianie. Przekrój. Fot. Kreisel
TURBO-SA - ETICS, system ociepleń ścian na styropianie. Przekrój. Fot. Kreisel

Charakterystyka i zastosowanie systemu:


TURBO-SA to sprawdzony i niezawodny system ocieplania ścian zewnętrznych budynków. Przeznaczony szczególnie do miejsc znajdujących się w pobliżu lasów, parków czy zbiorników wodnych. W jego skład wchodzi masa tynkarska SILIKATYNK 020, czyli tynk krzemianowy, zwany także silikatowym.

Produkowany jest na bazie szkła wodnego potasowego. Łączy w sobie zalety tynku mineralnego (paroprzepuszczalność) oraz akrylowego (wysoka wytrzymałość mechaniczna). Zawarte w tynku szkło wodne sprawia, że wykonana wyprawa jest wysoce odporna na działanie alg, glonów i grzybów. Cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na starzenie oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki dużej paroprzepuszczalności, SILIKATYNK 020 nadaje się także do systemów z wełną mineralną (TURBO-WSA). System TURBO-SA sprawdzi się przy renowacji budynków zabytkowych, w miejscach narażonych na agresję biologiczną.
Przeczytaj również: StoTherm Classic
Stosowany do wykonywania ociepleń nowo wznoszonych budynków mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej, a także do termomodernizacji budynków już istniejących.

Dostępny jest w bogatej palecie barw Color Design, Trendy oraz California w uziarnieniu: 0,5 mm, 1,0 mm, 1,5mm, 2,0 mm, 3,0 mm w strukturze drapanej (kornikowej) oraz baranka.

Komponenty wchodzące w skład systemu:


- Zaprawa klejąca do styropianu: LEPSTYR 210 (do białego styropianu), LEPSTYR 210 EXTRA (do białego i szarego styropianu)
- Termoizolacja: płyta styropianowa biała lub szara
- Zaprawa klejąco – zbrojąca, z włóknem: STYRLEP 220, STYRLEP 220 EXTRA (do białego i szarego styropianu), STYRLEP-B 225
- Siatka zbrojąca: 145g
- Podkład (grunt) pod tynki silikatowe: TYNKOLIT-SA 331, TYNKOLIT-U 340 (do zaprawy STYRLEP-B 225 podkład tynkarski nie jest wymagany)
- Tynk silikatowy: SILIKATYNK 020
- Elementy uzupełniające: profil startowy, mocowanie mechaniczne, termoizolacja, siatki zbrojące, profile wykończeniowe.
Przeczytaj również: Lobatherm S
Chemia budowlana - Katalog popularnych systemów ociepleń ETICS 2016
Katalog popularnych systemów ociepleń ETICS 2016

System opisany jest również w katalogu ETICS 2016. Zamów katalog ETICS 2016

REKLAMA:


Autor: Kreisel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Kleje

Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt