chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Akrys 3000 S-S

  właściwości  

Silikatowo-silikonowa masa tynkarska Akrys 3000 S-S służy do wykonywania ochronno-dekoracyjnej wyprawy tynkarskiej w systemie ociepleń Akrys 3000. Podłoże wymaga zagruntowania preparatem – Akrys 3000 S-S Podkład.

Masa tynkarska AKRYS 3000 S-S przeznaczona jest także do ręcznego wykonywania ochronno-dekoracyjnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz budynków. Stosowana jest zarówno w budynkach nowych jak i już istniejących, na podłożach mineralnych takich jak beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny jak i pokrytych dobrze związaną powłoką farb.

  zastosowanie  

Silikatowo-silikonowa masa tynkarska Akrys 3000 S-S służy do wykonywania ochronno-dekoracyjnej wyprawy tynkarskiej w systemie ociepleń Akrys 3000. Podłoże wymaga zagruntowania preparatem – Akrys 3000 S-S Podkład.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

25kg
Podłoże musi być nośne, odtłuszczone, czyste i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego (solnych lub korozyjnych). W przypadku występowania tego rodzaju plam i wykwitów należy zastosować specjalne materiały przeznaczone do ich likwidacji. W celu zabezpieczenia przed wykwitami solnymi należy zastosować grunt blokujący Bloker marki Dekoral Professional. Podłoże należy wykonać zgodnie z technologią ocieplania ścian zewnętrznych budynków.
Gruntowanie: Podłoże należy zagruntować preparatem – Akrys 3000 S-S Podkład marki Dekoral Professional na 24 godziny przed nakładaniem tynku. Podkład należy nakładać po całkowitym wyschnięciu warstwy zbrojącej, co w optymalnych warunkach (w temperaturze +20 °C i wilgotności względnej powietrza 55%) następuje po 3-4 dniach. Niska temperatura, zawyżona wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia.
Dla uzyskania optymalnego efektu kolorystycznego należy stosować preparat AKRYS 3000 S-S Podkład w kolorze zbliżonym do tynku AKRYS 3000 S-S.
Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. Bezpośrednio przed użyciem tynk należy dokładnie wymieszać (wiertarką/mieszarką wolnoobrotową z mieszadłem koszykowym) aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Dalsze mieszanie nie jest wskazane gdyż może doprowadzić do nadmiernego napowietrzenia masy.
Nakładanie: Masę tynkarską należy nałożyć na podłoże za pomocą pacy ze stali nierdzewnej równomierną warstwą na grubość ziarna. Następnie pacą plastikową ukształtować fakturę tynku baranek, zacierając nałożoną masę ruchami kolistymi.
Wysychanie: Podczas aplikacji i wysychania tynku wilgotność względna powietrza nie powinna przekraczać 70%, a temperatura powinna być w zakresie od +5 do +25ºC. Czas schnięcia nałożonego na podłoże tynku (w temperaturze +20ºC i wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 8 godzin. Całkowite utwardzenie wyprawy tynkarskiej następuje po 24 godzinach. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania tynku i powodują trudności w aplikacji.
Nowo nałożony tynk chronić przed opadami atmosferycznymi aż do jego całkowitego utwardzenia.
Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia należy umyć wodą.
Należy unikać pracy na powierzchniach bezpośrednio nasłonecznionych, nagrzanych i przy silnym wietrze. W celu ochrony niewyschniętej wyprawy tynkarskiej przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych zaleca się zastosowanie na rusztowaniach odpowiednich siatek ochronnych.
Wyrób przechowywać w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu w temperaturze od 0 °C do +25 °C. Produkt nieodporny na mróz.
W przypadku niektórych kolorów dostępnych w komputerowym systemie kolorowania, poszczególne szarże wyrobu po zakolorowaniu mogą różnić się nieznacznie odcieniem. W celu uniknięcia różnic niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną, w jednym cyklu roboczym, produktami o tym samym numerze partii produkcyjnej umieszczonym na każdym opakowaniu. W przypadku posiadania produktów z różnych partii produkcyjnych zaleca się wymieszać je ze sobą w celu ujednolicenia odcienia. Ewentualne poprawki należy wykonywać metodą „mokre na mokre”.
Przed aplikacją wyrobu prosimy o sprawdzenie zgodności koloru we wszystkich opakowaniach ze złożonym zamówieniem.
Podczas wykonywania robót dociepleniowych należy stosować się do ogólnych zasad sztuki budowlanej.
Szczegółowe informacje zawiera Instrukcja Stosowania Akrys 3000.
Szczegółowe informacje dotyczące prac ociepleniowych opisane są w instrukcji ITB nr 418/2007 oraz 447/2009.
Gęstość 20±0,5oC, [g/cm3]: Baranek 1,90,
Czas schnięcia powłoki w 23±2oC, [h]: 24,
Zawartość części stałych, min. [%wag]: Baranek 81,5 - 85,5,
Maksymalna grubość ziarna [mm]: Baranek 1,5 mm; Baranek 2 mm,
Konsystencja: 17 ±1,
Wydajność: Baranek 1,5mm - 2,2÷2,7 kg/m2,
Baranek: 2mm - 3,0÷3,5 kg/m2,

  artykuły powiązane z produktem  

Najnowsze na forum
Kalek989
Awatar użytkownika
Postów: 101
Re: Sprzęt biurowy
data » 30.09.2020, 0:14
Ja mam domowe biuro i potrzebne mi było jakieś urządzenie wielofunkcyjne. Ciężko było coś wybrać, tym bardziej że ceny w sklepach
Kalek989
Awatar użytkownika
Postów: 101
Re: Szukam książki - proszę o pomoc
data » 29.09.2020, 22:57
Ja często kupuję nowe książki ze sklepu internetowego https://capitalbook.com.pl/ . Zawsze znajdzie się tam coś dla mnie. Ostatnio nawet
Kamilla36
Awatar użytkownika
Postów: 164
Re: Sprawdzony tłumacz
data » 29.09.2020, 22:02
Bardzo ważne jest aby znaleźć kogoś naprawdę dobrego, kto z zaangażowaniem zajmie się swoją pracą, a tłumaczenie wykona w terminie i
paszek90
Awatar użytkownika
Postów: 326
Re: naturalne kosmetyki
data » 29.09.2020, 21:31
W ciągu ostatnich kilku lat kosmetyki konopne zajęły należne im miejsce wśród środków specjalistycznych. Cenione są przede wszystkim za
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 78
Re: materac
data » 29.09.2020, 21:05
Jesli chodzi o materace dla dzieci polecam Fiki Miki. Super wybór materacy i dla niemowlaków i dla starszych pociech. My kupowaliśmy niedawno
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt