chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Knauf Cover

Lekki tynk cementowo-wapienny

  właściwości  

Knauf Cover Lekki tynk cementowo-wapienny jest starannie dobraną mieszaniną cementu, lekkich wypełniaczy mineralnych i modyfikatorów ułatwiających pracę z zaprawą i użytkowanie w warunkach wilgotnych. Opracowane receptury są poparte wieloletnimi doświadczeniami w laboratoriach badawczych firmy Knauf Bauprodukte.

Produkt charakteryzuje się następującymi właściwościami:
- bardzo dobra wytrzymałość na ściskanie,
- dobra przyczepność,
- niska absorpcja wody,
- po stwardnieniu wodno- i mrozoodporna,
- do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

  zastosowanie  

Knauf Cover Lekki tynk cementowo-wapienny przeznaczony jest do maszynowego lub ręcznego wykonania jedno lub dwuwarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków, do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności względnej (np. łazienki). Zalecany do wykonania tynków podkładowych pod tynki szlachetne.
Do stosowania na ścianach i stropach betonowych, z elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonów lekkich i na tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

opakowanie:
Worki 25 kg - Paleta 1050 kg - 42 szt.

składowanie:
Do 9 miesięcy od daty produkcji, przy składowaniu na paletach, w suchych warunkach i w oryginalnych, nie uszkodzonych opakowaniach.
Knauf Cover Lekki tynk cementowo-wapienny można stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, wolne od kurzu i innych środków zapobiegających przyleganiu podłoża.
Do wykonywania tynków przystąpić po okresie osiadania, skurczu i schnięcia murów i ścian.
Dla ścian murowanych czas dojrzewania trwa od 2 do 3 miesięcy a dla ścian i elementów betonowych od 4 do 6 miesięcy.
Silnie i średnio chłonne podłoża jak i gładkie podłoża betonowe należy zagruntować Knauf Connect Obrzutką cementowo-wapienną.
Zarabianie zaprawy
Ręcznie

Opakowanie 25 kg Knauf Cover Lekkiego tynki cementowo-wapiennego rozmieszać w około 6 l czystej wody aż do uzyskania jednolitej masy (2-3 minuty). Należy uważać aby zaprawa miała jednolitą konsystencję. Z uwagi na chłonność podłoża i warunki atmosferyczne dokładną ilość dodawanej wody należy ustalić doświadczalnie.
Kolejne partie zaprawy muszą być przygotowane z taką samą ilością wody.
Czas zachowania właściwości roboczych po zarobieniu wodą wynosi do 7 godzin w temperaturze 20°C.

Nanoszenie zaprawy
Knauf Cover Lekki Tynk cementowo-wapienny nakładać na podłoże za pomocą agregatu tynkarskiego (np. PFT G5, przestrzegać instrukcji użytkownika urządzenia) lub kielnią tynkarską jednowarstwowo na grubość od 10 do 25 mm. Gdy tynk lekko stężeje, wyrównać powierzchnię łatą trapezową.
Wygładzenie i otrzymanie odpowiedniej faktury wykonać pacą poliuretanową lub filcem.

WSKAZÓWKI UZUPEŁNIAJĄCE
- nie przerabiać przy temperaturze poniżej + 5°C i powyżej + 25°C,
- nie mieszać z innymi zaprawami,
- nakładanie następnej warstwy tynkarskiej dopiero po min. 24 godzinach, przy temperaturze +20°C i wilgotności względnej powietrza 50%. Przy obniżonej temperaturze i podwyższonej wilgotności czas ten ulega wydłużeniu,
- narzędzia pracy po użyciu natychmiast umyć wodą,
- świeży tynk należy chronić przed mrozem i szybkim wyschnięciem. Zastosować odpowiednie ochrony w warunkach niesprzyjających dla prac tynkarskich,
- poprzez zmiany konsystencji oraz wpływy warunków atmosferycznych może być zróżnicowana wytrzymałość i przyczepność następnej warstwy np. tynku podkładowego
UWAGI
Wszelkie dane odnoszą się do temperatury +20°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze twardnienie materiału.
Knauf Cover Lekki tynk cementowo-wapienny ma właściwości drażniące. Zawartość cementu powoduje, że po zarobieniu z wodą wyrób ma odczyn alkaliczny. W związku z tym należy chronić skórę i oczy. W przypadku kontaktu materiału z oczami, płukać je obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza.
Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Zawartość chromu VI- poniżej 2ppm w okresie ważności wyrobu.

ZALECENIA
Nie należy nakładać Knauf Cover Lekki tynk cementowo-wapienny na ściany silnie nasłonecznione, a wykonaną wyprawę chronić przed opadami deszczu oraz chronić przed zbyt szybkim wysychaniem przez minimum 1 dzień.
Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.
Gęstość objętościowa świeżej zaprawy: ok. 1,8 kg/dm³
Proporcje woda/proszek: ok. 6 l wody / 25kg proszku
Czas dojrzewania: do 5 minut
Czas wykorzystania gotowej zaprawy: od 6 do 7 godzin
Zużycie: około 1,3 kg/m² przy 1 mm grubości warstwy zaprawy
Wytrzymałość na ściskanie kategoria CSIII: wartość ≥ 4,5 N/mm²
Przyczepność do podłoża: wartość ≥0,3 N/mm², FP:A
Przyczepność po wymaganych cyklach sezonowania na podłożu betonowym o absorpcji wody 0,1 kg/(m2 x 48 h):
- przy grubości warstwy 10 mm- 0,48 N/mm², FP:B,
- przy grubości warstwy 20 mm- 0,39 N/mm², FP:B.
Absorpcja wody spowodowana podciąganiem kapilarnym: kategoria W1, wartość c ≤0,40 kg/(m² x min 0,5)
Współczynnik przyczepności pary wodnej: µ 7/9
Współczynnik przewodzenia ciepła λ: 0:0,464 W/mK
Reakcja na ogień: Klasa A1

  artykuły powiązane z produktem  

Najnowsze na forum
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 122
Re: Dekoracje do domu
data » 27.05.2020, 21:55
Szukając wyjątkowych propozycji dekoracji w wersji Vintage postawiliśmy na sklep https://vintagehome.pl który także możemy śmiało Wam
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 219
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 21:48
jak o rolnictwie mowa to może Ja polecam rodzinną firmę Wronkowski. Warto zakupić ich nasiona, są bardzo dobrej jakości, wyprodukowane z
matimm
Awatar użytkownika
Postów: 88
Re: Pomysły na pokój dla dziecka?
data » 27.05.2020, 20:27
Nie ma co na ściany dawać jakiś wymyślnych dekoracji, bo dzieci ich po prostu nie lubią. Dwa, że w pokoju zawsze pojawiają się plamy. Tak
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 358
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 16:04
Jest wiele stron i portali odnośnie rolnictwa, jednym z lepszych które lubię odwiedzać jest https://maszyny-ogrodnicze.pl/ znajduje się tutaj
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 218
Re: Zdrowiej = szczuplej
data » 27.05.2020, 15:22
Aby być szczupłym i jadać zdrowo trzeba do diety wprowadzić ryby. Jeśli nie macie pomysłu na dania z ryb to tutaj
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt