chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Novoplan 21

Samopoziomująca masa szpachlowa o krótkim czasie schnięcia, do grubości pojedynczej warstwy od 1 do 10 mm

  właściwości  

Novoplan 21 jest szarą, suchą zaprawą, składającą się ze specjalnych szybkowiążących cementów, wyselekcjonowanych kruszyw krzemowych, żywic i specjalnych dodatków opracowanych w laboratoriach MAPEI. Novoplan 21 po wymieszaniu z wodą daje płynną, jednorodną masę o bardzo dobrych właściwościach przerobowych, szybko wiążącą i o skompensowanym skurczu. Charakteryzuje się doskonałą rozlewnością i przyczepnością do podłoża.

Novoplan 21 jest wytrzymały na działanie obciążeń z krzeseł na kółkach. Novoplan 21 można stosować w zakresie od 1 do 10mm grubości warstwy w jednym cyklu roboczym. Twardnieje bezskurczowo i nie powoduje spękań powierzchni. Po całkowitym związaniu osiąga wysoką wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu, ściskanie i ścieranie.

Pełne wyschnięcie masy nastepuje po ok. 24-48 godz. w zależności od grubości wykonanej warstwy, temperatury i wilgotności otoczenia. Po po całkowitym wyschnięciu masy można przystąpić do montażu okładziny.

  zastosowanie  

ZASTOSOWANIE
Novoplan 21 jest samopoziomującą szybko wiążącą masą szpachlową o doskonałej rozlewności do wygładzania i wyrównywania normalnych podkładów stosowanych w budownictwie, oraz jastrychów z ogrzewaniem podłogowym.

Novoplan 21 nadaje się do wyrównywania podkładów obciążanych wózkami na kółkach wg DIN 68 131 / Normy Austriackiej 5208, jak również do ogrzewania podłogowego i może być stosowany z wszystkimi wykładzinami tekstylnymi i elastycznymi, ceramicznymi.

Przykłady zastosowania
- Wyrównywanie podkładów betonowych i jastrychów cementowych.
- Szpachlowanie i wyrównywanie jastrychów Mapecem i Topcem.
- Wyrównywanie podłoży anhydrytowych.
- Wyrównywanie podłoży ogrzewanych.
- Wyrównywanie istniejących posadzek ceramicznych, z kamienia naturalnego, powierzchni lastrykowych, jastrychów magnezowych.

Novoplan 21 można stosować pod następujące okładziny:
- wszystkie wykładziny tekstylne (do mieszkań i obiektów publicznych), łącznie z wykładzinami igłowymi;
- wykładziny PVC;
- wykładziny z linoleum i korkowe;
- panele drewniane pływające;
- wykładziny gumowe;
- okładziny ceramiczne, płytki, kamień naturalny
itp.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worki papierowe 23 kg.
Podłoże musi być wykonane zgodnie z normą, wolne od kurzu, olejów i tłuszczu. Luźne części, zanieczyszczenia, resztki powłok malarskich i gipsu należy usunąć. Rysy i szczeliny należy naprawić za pomocą żywicy Eporip lub Eporip Turbo. Podłoża magnezowe muszą być zagruntowane Mapeprim SP.

Wilgotność końcowa musi odpowiadać normom odpowiednim do rodzaju podkładu (podkłady cementowe 2,5-3%, a anhydrytowe 0,5%). Jastrychy pływające i podłoża stykające się z gruntem muszą być konstrukcyjnie, zgodnie z normami uszczelnione przed podsiąkaniem wilgoci. Luźne warstwy wierzchnie podłoża muszą być usunięte. Słabe podłoża muszą być obowiązkowo wzmocnione preparatami Prosfas (podłoża cementowe), Primer EP albo Epojet (podłoża cementowe i anhydrytowe, postępować zgodnie z informacją o produkcie)

Naprawę i uzupełnianie, jak również wykonanie nowych jastrychów można wykonać przy użyciu szybkowiążącego cementu Mapecem (24 godz. przy 2% wilgotności).

Podłoża nienasiąkliwe (istniejące okładziny ceramiczne, lastryko itp.) należy wyrównywać na grubość co najmniej 2 mm. Przy innych podłożach specjalnych prosimy się zwrócić do naszego działu aplikacyjnego.
Przygotowanie zaprawy
W czystym mieszalniku wolnoobrotowym umieścić 6,0 litra czystej wody a nastepnie wsypać worek 23 kg Novoplan 21.

Wymieszać aż do uzyskania jednorodnej płynnej masy bez grudek. Tak przygotowaną zaprawę pozostawić na kilka minut po czym ponownie wymieszać. Novoplan 21 zachowuje swoją urabialność przez 30 minut (w temp. +23°C).

Gruntowanie
W celu wyeliminowania problemu przyczepnościowego i ujednolicenia adsorpcji z podłoża przed przystąpieniem do wyrównywania podłoże musi być zagruntowane: na podłoża chłonne Primer G a na nie chłonne Mapeprim SP lub uniwersalny środek neoprenowy Eco Prim R. Chłonne podłoża np. podkłady cementowe należy zagruntować środkiem gruntującym Primer G rozcieńczyć z wodą 1: 1 a 1:3 w przypadku wykonania drugiej warstwy.

Primer G należy przed użyciem dokładnie wymieszać. Nanosić go obficie i równomiernie wałkiem, pędzlem lub przez natrysk. Dostateczne działanie Primer G należy sprawdzić przez próbę drapania. Dopiero po utwardzeniu się powłoki gruntowej można przystąpić do stosowania masy samopoziomującej. Istniejące podłoża ceramiczne, lastryko itp. należy przed wyrównywaniem
- Nie dodawać wody do zaprawy, która zaczęła już wiązać.
- Nie dodawać do zaprawy wapnia, cementu i gipsu.
- Nie stosować na zewnątrz pomieszczeń oraz wewnątrz przy stałym podciąganiu wilgoci.
- Najlepsze warunki przerobu stanowi temperatura od +15°C do +35°C i wilgotność względna powietrza poniżej 75%.
- W przypadku wykonania drugiej warstwy Novoplan 21 pierwsza warstwa nie powinna być całkowicie wyschnięta. Jeśli tak się stanie, jako warstwę sczepną zastosować środek gruntujący Primer G (1 część Primer G z 3 częściami wody).
- Chronić świeżo położoną warstwę masy szpachlowej Novoplan 21 przed działaniem podwyższonej temperatury, bezpośrednim nasłonecznieniem i prądami powietrza.
- Nie stosować do wyrównywania podłoży drewnianych.
- Nie stosować przy warstwach mniejszych niż 1 mm.
- Nie stosować pod parkiet klejony.
WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU
Konsystencja: proszek
Kolor: szary
Ciężar objętościowy suchey masy (kg/m3): 1200
Zawartość suchej masy (%): 100
Przechowywanie: 12 miesięcy w oryginalnie zamknietych opakowaniach w suchym i chłodnym pomieszczeniu
Szkodliwość wg normy CE/99/45: drażniący. Przed użyciem zapoznać się z opisem na opakowaniu, w karcie technicznej i karcie bezpieczeństwa
Kod celny: 3824 50 90
Proporcje mieszania: ok. 6,0 l wody na 23 kg Novoplan 21

PARAMETRY UŻYTKOWE ZAPRAWY (w temp. +23°C i wilgotności względnej 50% )
Grubość pojedynczej warstwy: od 1 do 10 mm
Właściwości samowyrównujące: dobre
Ciężar objętościowy zaprawy (kg/m3): 2000
pH zaprawy: ok. 12
Temperatura przerabiania: od +5°C do +30°C
Czas urabialności: ok. 20-30 minut
Czas twardnienia: ok. 50-70 minut
Obciążenie ruchem pieszym: po ok. 3-4 godz.
Czas oczekiwania przed klejeniem okładzin: ok. 24 godz.

WŁAŚCIWOŚCI KOŃCOWE
Wytrzymałość na ściskanie (EN196) (N/mm2): - po 28 dniach: 25,0
Wytrzynałość na zginanie (EN 196) (N/mm2): - po 28 dniach: 8,0
Wytrzymałość na ścieranie - jako ubytek masy (wg. Taber'a, tarcza szlifierska H22-550 g-200 obrotów) (g) - po 28 dniach: 3,5

  artykuły powiązane z produktem  

Najnowsze na forum
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 122
Re: Dekoracje do domu
data » 27.05.2020, 21:55
Szukając wyjątkowych propozycji dekoracji w wersji Vintage postawiliśmy na sklep https://vintagehome.pl który także możemy śmiało Wam
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 219
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 21:48
jak o rolnictwie mowa to może Ja polecam rodzinną firmę Wronkowski. Warto zakupić ich nasiona, są bardzo dobrej jakości, wyprodukowane z
matimm
Awatar użytkownika
Postów: 88
Re: Pomysły na pokój dla dziecka?
data » 27.05.2020, 20:27
Nie ma co na ściany dawać jakiś wymyślnych dekoracji, bo dzieci ich po prostu nie lubią. Dwa, że w pokoju zawsze pojawiają się plamy. Tak
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 358
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 16:04
Jest wiele stron i portali odnośnie rolnictwa, jednym z lepszych które lubię odwiedzać jest https://maszyny-ogrodnicze.pl/ znajduje się tutaj
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 218
Re: Zdrowiej = szczuplej
data » 27.05.2020, 15:22
Aby być szczupłym i jadać zdrowo trzeba do diety wprowadzić ryby. Jeśli nie macie pomysłu na dania z ryb to tutaj
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt