chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Mapelastic

Elastyczna dwuskładnikowa izolacja przeciwwodna na bazie cementu i żywic syntetycznych do uszczelniania balkonów, tarasów, łazienek i basenów

  właściwości  

Mapelastic jest dwuskładnikową masą uszczelniającą, składającą się z cementów,
wyselekcjonowanych drobnych kruszyw, specjalnych dodatków oraz polimerów syntetycznych w roztworze wodnym, sporządzoną według receptury opracowanej w laboratoriach badawczych firmy MAPEI. Po wymieszaniu obu składników tworzy się masa, której można używać do wykonywania w łatwy sposób powłok izolacyjnych na powierzchniach poziomych i pionowych. Jednorazowo można otrzymać warstwę grubości 2 mm. Dzięki dużej zawartości żywic syntetycznych i ich jakości Mapelastic doskonale przylega do wszystkich podłoży betonowych a po związaniu tworzy elastyczną i nieprzepuszczalną warstwę zabezpieczającą przed dwutlenkiem węgla (CO2), dwutlenkiem siarki (SO2), chlorkami i siarczanami itp.

  zastosowanie  

- Izolacja wodoszczelna pod płytki ceramiczne wewnątrz i na zewnątrz obiektów.
- Izolacja wodoszczelna basenów, tarasów, balkonów, łazienek, kabin prysznicowych, itp. stosowana przed montowaniem okładzin ceramicznych.
- Przeciwwodna warstwa ochronna do betonowych zbiorników wodnych narażonych również na działanie czynników chemicznych.
- Wodoszczelna izolacja ścian piwnic.
- Do wykonywania nawierzchni prefabrykatów betonowych zagrożonych deformacją pod wpływem obciążenia.
- Przeciwwodna warstwa ochronna na powierzchniach betonowych narażonych na działanie czynników chemicznych np. soli, siarczanów, chlorków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: Izolacja Mapelastic jest dostarczana w zestawach jednostkowych po 32 kg (składnik A = 24 kg i składnik B = 8 kg).
A) Izolacja przeciwwodna betonu
W celu zapewnienia dobrej przyczepności Mapelastic do podłoża, należy je starannie przygotować. Powierzchnia powinna być czysta oraz spełniać wymagania norm w zakresie wytrzymałości i nośności. Aby taką powierzchnię uzyskać można stosować metodę hydromonitoringu, piaskowania lub hydropiaskowania. Powierzchnie betonowe muszą być wolne od kurzu, oleju, mleczka cementowego, rdzy, wykwitów. Nierówności i ubytki w betonie wyrównać produktami z linii Mapegrout. Przed nałożeniem Mapelastic izolowane powierzchnie szczególnie chłonne należy zwilżyć wodą.

B) Izolacja wodoszczelna basenów, balkonów, tarasów
- JASTRYCHY CEMENTOWE:
- rysy powstałe z osiadania i skurczu muszą być zespolone żywicą Eporip,
- niewielkie różnice poziomów
ok. 2 cm (nadać spadek, uzupełnić zagłębienia) można stosować Adesilex P4.

PODŁOGI ISTNIEJĄCE:
- podłogi i powierzchnie ceramiczne, klinkierowe i gresowe już istniejące muszą odpowiednio mocno przylegać do podłoża, muszą być wolne od kurzu, tłuszczu, oleju, farb i innych substancji zmniejszających przyczepność.

TYNKI:
- Tynki cementowe, powinny być odpowiednio wysezonowane
(7 dni na 1 cm grubości warstwy) i dobrze związane z podłożem, muszą być wytrzymałe, wolne od kurzu, farb i innych substancji zmniejszających przyczepność.
- Przed nakładaniem Mapelastic powierzchnie zwilżyć wodą
Wymieszanie zaprawy
Składnik B (płynny) wlać do czystego pojemnika i powoli mieszając dodawać składnik A (proszek). Mieszać masę przez kilka minut do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Do przygotowania jednorodnej masy używać mieszadła wolnoobrotowego, zwracając uwagę aby do masy nie dostało się zbyt dużo powietrza. Nie mieszać masy ręcznie.

Nanoszenie zaprawy
Przed nałożeniem właściwej warstwy hydroizolacji podłoże należy zagruntować zaprawą Mapelastic, poprzez naniesienie go "na ostro" gładką strona szpachli, w celu zamknięcia porów w betonie. Masę Mapelastic należy układać ręcznie pacą stalową lub maszynowo przy użyciu odpowiedniej pompy w warstwie do grubości maksymalnej 2 mm. Ewentualną drugą warstwę nanosić dopiero po związaniu pierwszej warstwy (po ok. 4-5 godzinach, zależnie od pogody). Miejsca zagrożone zarysowaniem lub miejsca narażone na duże obciążenia należy wzmocnić wtapiając tkaninę z włókna szklanego (wielkość oczek 4x4 mm). Wymieszaną masę Mapelastic wykorzystać w ciągu 60 minut (przy temp. +20oC po wymieszaniu. W narożach pionowych i poziomych oraz w szczelinach dylatacyjnych należy zastosować dodatkowe wzmocnienie w postaci taśmy Mapeband. Powierzchnie można wygładzać pacą stalową w kilka minut po nałożeniu masy.

Układanie płytek ceramicznych
Po położeniu masy Mapelastic należy zaczekać około 4-5 dni do czasu całkowitego związania zaprawy:

NA BALKONACH I BASENACH:
- płytki ceramiczne mocować na zaprawach MAPEI (Adesilex P4, Adesilex P9, Keraflex, Granirapid
- w basenach stosować Granirapid, Keracrete + Keracrete Polvere zachowując odpowiednio szeroką fugę; w przypadku mocowania mozaiki można stosować Kerapoxy lub Adesilex P10 + Isolastic wymieszane z wodą w 50%;
- spoinowanie przeprowadza się fugami cementowymi lub epoksydowymi (Kerapoxy);
- szczeliny dylatacyjne należy wypełniać masami dylatacyjnymi MAPEI.
- Nie stosować Mapelastic w zbyt grubych warstwach (maks. 2 mm na warstwę).
- Nie stosować Mapelastic w temperaturach poniżej +8°C.
- Nie mieszać Mapelastic z cementem, kruszywami lub wodą.
- Chronić przed deszczem i działaniem wody przez pierwsze 24 godziny po nałożeniu.
- W przypadku izolacji wodoszczelnej zbiorników i cystern przeznaczonych do wody pitnej należy odczekać przynajmniej 28 dni przed ich wypełnieniem i dodatkowo kilkakrotnie przepłukać ciepłą wodą.
Maksymalny czas użytkowania: 60 minut.
Nakładanie drugiej warstwy: po 4-5 godzinach.
Czas oczekiwania przed montażem okładzin: min. 4-5 dni.
Kolor: szarozielony.
Nakładanie: metalową pacą.
Przechowywanie: część A: 12 miesięcy, część B: 24 miesiące.

Chronić przed mrozem.

Zużycie: 1,7 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy.

  artykuły powiązane z produktem  

Najnowsze na forum
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 380
Re: Kupno domu czy budowa
data » 07.07.2020, 17:28
Ja to zastanawiam się nad zakupem mieszkania na nowo wybudowanej inwestycji https://dom-bud.pl/Inwestycje/ul-glowackiego/ przy ulicy Głowackiego w
Greysowa
Awatar użytkownika
Postów: 84
Re: Oczko wodne i mata bentonitowa
data » 07.07.2020, 17:19
Fontanna fajnie wygląda, a i też napowietrza wodę. Trzeba pilnować żeby glony nie powstały, dla zdrowia wody i też rybek:) Sprawdźcie sobie
UkrainaKijow
Awatar użytkownika
Postów: 300
Ukraina. Europalety drewniane,przemyslowe,jednorazowe od 5zl
data » 07.07.2020, 16:33
Ukraina. Europalety drewniane, przemyslowe, jednorazowe od 5 zl/szt. Klockarka, zbijarki desek, elementow. Zaklady produkcyjne, przetworni biomasy.
UkrainaKijow
Awatar użytkownika
Postów: 300
Re: Ukraina. Grunty rolne, posiadlosci z domkami, sadem, ogr
data » 07.07.2020, 16:30
Ukraina. Europalety drewniane, przemyslowe, jednorazowe od 5 zl/szt. Klockarka, zbijarki desek, elementow. Zaklady produkcyjne, przetworni biomasy.
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 234
Re: Nowa kuchnia
data » 07.07.2020, 16:24
Wiecie co ja też niedługo biorę się za remont mojej kuchni i chciałam was spytać gdzie mam zamawiać kuchnię na wymiar? Zależy mi na dobrej
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt