chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

BOTAMENT BM1

Szybkoschnąca, grubowarstwowa powłoka bitumiczna, dwuskładnikowa

  właściwości  

- wysoka elastyczność, mostkuje rysy
- szybkie wysychanie
- wysoka wydajność
- wygodna obróbka dzięki wypełnieniu poliestrowemu
- zgodna z normą DIN 18195 cz. 4-6
- można nanosić urządzeniem natryskowym
- bezrozpuszczalnikowa

Źródło: Botament

  zastosowanie  

BOTAMENT BM1 służy do izolacji stykających się z gruntem części budynków i budowli, przeciw wilgotności gruntu, wodzie nie wywierającej ciśnienia, spiętrzającej się wodzie infiltracyjnej oraz wodzie wywierającej ciśnienie, na powierzchniach pionowych 1 poziomych. Materiał może być stosowany do izolacji przeciwwilgociowych pod warstwami ochronnymi, np. pod jastrychem, na powierzchniach podłogowych piwnic, balkonach, tarasach jak również do przyklejania płyt izolacyjnych i drenażowych. BOTAMENT BM1 jest odporny na liczne roztwory soli, słabe kwasy oraz wszystkie agresywne media normalnie występujące w gruncie. Jako podłoża nadają się beton, tynki kategorii CS II, CS III lub CS IV wg PN-EN 998-1, mur z cegły silikatowej, betonu komórkowego, cegły kratówki, pustaków ściennych, bloczków betonowych oraz cegły ceramicznej pełnej.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
27 l - pojemnik z tworzywa sztucznego
Podłoże musi być czyste, nieprzemarznięte i nośne. Należy usunąć z niego tłuszcze, stare powłoki malarskie, mleczko cementowe, środki antyadhezyjne i inne luźne części znajdujące się na nim. Podłoże nie może być uprzednio pokryte pakiem smołowym. Należy zwrócić uwagę, aby w trakcie obróbki, jak również podczas procesu schnięcia powłoki, temperatura podłoża oraz powietrza na spadała poniżej +5 °C. Należy usunąć wystające części zaprawy. Odsadzki fundamentowe należy oczyścić z gruzu i ziemi. Wystającą izolację poziomą należy odpowiednio przyciąć, ostre krawędzie sfazować. W pionowych oraz poziomych narożnikach wewnętrznych należy wykonać wyoblenie przy zastosowaniu zaprawy mineralnej, np. BOTAMENT® M 100. Alternatywnie w trakcie nakładania izolacji można wykonać wyoblenie, o promieniu nie większym niż 2 cm, przy zastosowaniu BOTAMENT BM1. Wykonanie wyoblenia ma na celu zapewnienie ochrony przed negatywnym ciśnieniem wody. Dlatego też zalecamy dodatkowe zastosowanie mineralnej zaprawy uszczelniające®j odpornej na siarczany BOTAMENT® MS 30. Również na części cokołowej budynku, narażonej na wodę rozbryzgową, zaleca się wykonanie izolacji mineralnej przy u życiu zaprawy BOTAMENT® MS 30. Należy zwrócić uwagę, aby pomiędzy izolacją mineralną, a izolacją bitumiczną występował zakład ok. 20 cm, ukryty poniżej poziomu gruntu. Ma to chronić te części budowli przed wilgocią i późniejszymi uszkodzeniami powodowanymi przez mróz. Przy zakończeniu izolacji ściany BOTAMENT® BM 1 należy wyprowadzić na powierzchnię czołową ławy fundamentowej do poziomu ok. 10 cm poniżej górnej krawędzi ławy. Chłonne niebitumiczne podłoża należy zagruntować BOTAMENT® BE 901. Bitumiczne podłoża należy zagruntować środkiem na bazie rozpuszczalników BOTAMENT® B 97 L i świeżą powierzchni ę posypać piaskiem kwarcowym (o uziarnieniu 1/2 mm). BOTAZIT® B 97 L musi być całkowicie wyschnięty przed rozpoczęciem kolejnego etapu prac. Podłoża o niewielkiej wytrzymałości, np. beton komórkowy, należy zagruntować BOTAMENT® D 12.

Jeżeli BOTAMENT® BM 1 obrabiany będzie bezpośrednio na murze, należy zwrócić uwagę, aby był to mur pełno-spoinowy. Otwarte spoiny poziome i pionowe o szerokości do 5 mm, jak również pory, jamy usadowe oraz powierzchnie profilowane należy „zamknąć" poprzez wykonanie szpachlowania wypełniającego przy użyciu BOTAMENT® BM 1. Szpachlowanie należy przeprowadzić na wyschniętej zagruntowanej powierzchni. Przed przystąpieniem do kolejnego etapu prac należy odczekać, aż szpachlowanie wyschnie. Ubytki i wgłębienia większe niż 5 mm należy przed nałożeniem BOTAMENT® BM 1 wypełnić zaprawą mineralna, np. BOTAMENT® M 100.
BOTAMENT BM1 dostarczany jest w opakowaniu zawierającym dwa składniki w odpowiednio dobranych proporcjach. Przed przystąpieniem do mieszania należy komponent proszkowy wsypać do komponentu płynnego (nie odwrotnie). Należy mieszać bez przerw tak długo, aż powstanie masa o jednorodnej konsystencji. Wymieszany materiał można obrabiać w czasie ok. 90 minut. Izolację należy zawszę nakładać na tę stronę budynku lub budowli, na której występuje obciążenie wodą. Należy unikać negatywnego oddziaływania wody na izolację, ponieważ mogą wystąpić problemy z wysychaniem, a także może to spowodować odrywanie izolacji od podłoża.

Do nakładania BOTAMENT BM1 można użyć kielni i pacy lub urządzenia natryskowego. Przy nakładaniu należy pamiętać aby dokładnie pokryć powierzchnie zarówno narożników wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

W zależności od zastosowania należy zachować następujące grubości warstw w stanie suchym / w stanie mokrym:
Wilgotność gruntu oraz niespiętrzająca się woda infiltracyjna: 3 mm / 3,5 mm
Woda nie wywierająca ciśnienia, obciążenie umiarkowane: 3 mm / 3,5 mm
Woda nie wywierająca ciśnienia, spiętrzająca się woda infiltracyjna: 4 mm / 4,7 mm

Nakładanie BOTAMENT BM1 powinno odbywać się w dwóch warstwach, pod warunkiem, że pierwsza warstwa jest na tyle wyschnięta, że nałożenie kolejnej nie spowoduje jej uszkodzenia. W zależności od obciążenia może być wymagane wzmocnienie izolacji poprzez wtopienie siatki z włókna szklanego. Dopiero po całkowitym wyschnięciu powłoki izolacyjnej mocuje się ®płytę ochronno-drenażową BOTAMENT® Ds 993 poprzez klejenie punktowe przy zastosowaniu BOTAMENT BM1

Pomiary grubości warstw oraz kontrolę procesu wysychania należy prowadzić i dokumentować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Do zasypania wykopu można przystąpić po całkowitym wyschnięciu BOTAMENT BM1. Warstwę izolacyjną należy chronić przed uszkodzeniem przez glinę, gruz budowlany lub otoczaki. Ochrona izolacji powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi normami oraz wytycznymi. Do tego celu zalecamy stosowanie płyty ochronno-drenażowej BOTAMENT® DS 993.
Wszystkie wymienione parametry odnoszą się do temperatury +23 C i 50 % względnej wilgotności powietrza. Zróżnicowane podłoża jak również warunki atmosferyczne mogą wpływać na przebieg procesu schnięcia BOTAMENT® BM 1. Chłonne podłoża, wysoka temperatura i niska wilgotność powietrza przyspieszają, niechłonne podłoża, niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza opóźniają zakończenie procesu schnięcia.

Od momentu nałożenia na podłoże do czasu wyschnięcia powlokę bitumiczną należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieniowania słonecznego.

W przypadku aplikacji metodą natryskową należy zastosować odpowiedni agregat.

Podczas wykonywania izolacji należy przestrzegać stosownych norm oraz wytycznych.

Należy przestrzegać wytycznych zawartych w kartach technicznych produktów, które stosowane są w połączeniu z BOTAMENT® BM 1.

W celu osiągnięcia optymalnych parametrów technicznych, przed zastosowaniem zalecamy wykonanie próby w specyficznych warunkach budowy.
Baza materiałowa: komponent płynny: emulsja bitumiczno-kauczukowa
Gęstość: ok. 0,7 kg/dm3
Konsystencja: pasta
Czas obróbki: ok. 90 minut
Temperatura obróbki: od +5 'C do +30 'C
Odporność na temperaturę: od -20 'C do +80 'C
Proporcje mieszania: komponent płynny: komponent proszkowy = 5 : 1
Maksymalna grubość warstwy: 6 mm w stanie mokrym
Czas schnięcia: 2 dni (patrz wskazówki)
Najnowsze na forum
Kokin33i
Awatar użytkownika
Postów: 122
Re: Dekoracje do domu
data » 27.05.2020, 21:55
Szukając wyjątkowych propozycji dekoracji w wersji Vintage postawiliśmy na sklep https://vintagehome.pl który także możemy śmiało Wam
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 219
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 21:48
jak o rolnictwie mowa to może Ja polecam rodzinną firmę Wronkowski. Warto zakupić ich nasiona, są bardzo dobrej jakości, wyprodukowane z
matimm
Awatar użytkownika
Postów: 88
Re: Pomysły na pokój dla dziecka?
data » 27.05.2020, 20:27
Nie ma co na ściany dawać jakiś wymyślnych dekoracji, bo dzieci ich po prostu nie lubią. Dwa, że w pokoju zawsze pojawiają się plamy. Tak
Grom32
Awatar użytkownika
Postów: 358
Re: Rolnictwo
data » 27.05.2020, 16:04
Jest wiele stron i portali odnośnie rolnictwa, jednym z lepszych które lubię odwiedzać jest https://maszyny-ogrodnicze.pl/ znajduje się tutaj
janina43
Awatar użytkownika
Postów: 218
Re: Zdrowiej = szczuplej
data » 27.05.2020, 15:22
Aby być szczupłym i jadać zdrowo trzeba do diety wprowadzić ryby. Jeśli nie macie pomysłu na dania z ryb to tutaj
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt