chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Knauf Powłoka uszczelniająca bez dodatków bitumicznych

Powłoka uszczelniająca bez dodatków bitumicznych

  właściwości  

Knauf Powłoka uszczelniająca bez dodatków bitumicznych jest to gotowa do użycia jednoskładnikowa, wysokoplastyczna płynna masa do uszczelniania powierzchni ścian i podłóg pod płytkami okładzinowymi.

Charakteryzuje się następującymi właściwościami:
- łatwa w stosowaniu,
- dobra przyczepność,
- wysoko elastyczna,
- nie zawiera rozpuszczalników,
- pokrywa rysy do 2mm szerokości,
- do wewnątrz.

  zastosowanie  

Knauf Powłokę uszczelniającą bez dodatków bitumicznych stosuje się jako uszczelnienie pod okładziny ceramiczne i okładziny z kamienia naturalnego we wnętrzach, jako zabezpieczenie przed penetracją wilgoci i wody, np. w natryskach, łazienkach, zespołach sanitarnych, pralniach, kuchniach.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Wiadra 25 kg - Paleta 600 kg - 24 szt.
Wiadra 5 kg - Paleta 500 kg - 100 szt.

Składowanie:
Do 12 miesięcy od daty produkcji, przy składowaniu na paletach, w suchych warunkach i w oryginalnych, nie uszkodzonych opakowaniach. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem oraz przed mrozem.
Knauf Powłoka uszczelniająca bez dodatków bitumicznych może być stosowana na nośne podłoża, równe, suche i czyste (wolne od substancji zmniejszających przyczepność):
- beton (wiek powyżej 28 dni),
- tradycyjne tynki cementowe, cementowo-wapienne (wiek powyżej 14 dni),
- płyty kartonowo-gipsowe,
- podłoża anhydrytowe (wilgotność < 0,5%), gipsowe (wilgotność < 1%) ? przeszlifowane mechanicznie, odkurzone,
- płyty OSB oraz wodoodporne płyty wiórowe (gr.≥22 mm) ? przeszlifowane mechanicznie i odpylone.
Zawartość pojemnika dobrze wymieszać. Podłoże zagruntować Knauf Powłoką uszczelniającą rozcieńczoną wodą w proporcji 1:4 i pozostawić do wyschnięcia, ewentualnie zagruntować Knauf Środkiem głęboko gruntującym (Knauf Tiefengrund). W narożach ścian należy uszczelnić przy pomocy Knauf taśmy uszczelniającej(Knauf Flächendichtband) wciśniętej w nie wyschniętą powłokę, a otwory przy pomocy manszet Knauf. Taśmę uszczelniającą lub manszety pokryć Knauf Powłoką uszczelniającą. Odpowiednim narzędziem nanieść równomierną warstwę masy na powierzchnie ściany i podłogi, nie zostawiając porów. Na trudnych podłożach i przy dużych obciążeniach pierwszą warstwę uszczelniającą nanieść pacą stalową. Po przeschnięciu ok. 3 godzin, nanieść drugą warstwę powłoki uszczelniającej przy pomocy wałka. Po całkowitym wyschnięciu warstwy uszczelniającej, po minimum 12 godzinach można układać okładzinę z płytek lub płyt ceramicznych na elastycznych zaprawach klejowych Knauf. Przy podłożach porowatych zaleca się trzykrotne nanoszenie powłoki. Bezpośrednio po użyciu dokładnie umyć narzędzia wodą.

Nanoszenie masy:
Knauf Powłokę uszczelniającą bez dodatków bitumicznych należy nakładać przy użyciu wałka, pędzla, pacy stalowej, szpachelki.

WSKAZÓWKI UZUPEŁNIAJĄCE
- nie stosować poniżej +5°C i powyżej +25°C,
- narzędzia pracy po użyciu natychmiast umyć wodą,
- Knauf Powłokę uszczelniającą bez dodatków bitumicznych nie mieszać z innymi materiałami,
- świeżo nałożoną masę należy chronić przed bezpośrednim kontaktem z wodą i szybkim wyschnięciem.
UWAGI
Prace należy wykonywać w suchych warunkach, przy temperaturze powietrza i podłoża od +5°C do +25°C. Wszelkie dane odnoszą się do temperatury +23°C i wilgotności względnej powietrza 50%. W innych warunkach należy uwzględnić szybsze lub wolniejsze wysychanie masy.
Produkt niepalny.
Nie klasyfikowany jako materiał niebezpieczny.
Wyrób przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Wyrób chronić przed mrozem i nasłonecznieniem.

ZALECENIA
Niniejsza karta techniczna określa zakres stosowania materiału i zalecany sposób prowadzenia robót, ale nie może zastąpić zawodowego przygotowania wykonawcy. Oprócz podanych zaleceń prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. Producent gwarantuje jakość wyrobu, natomiast nie ma wpływu na warunki i sposób jego użycia. W przypadku wątpliwości należy wykonać własne próby stosowania.
Gęstość: ok. 1,5 kg/dm³
Temperatura stosowania: od +5°C do +25°C
Orientacyjne zużycie minimalne ilości nanoszenia:
- płyty kartonowo-gipsowe: 1000g na 1m²
- na 1 warstwę: 250-350g na 1m²
- podkłady chropowate beton: 1500-2400g na 1m²
- na 1 warstwę: 500-800g na 1m²
Najnowsze na forum
tikol
Awatar użytkownika
Postów: 505
Re: Czy ktoś ma doświadczenie z internetem radiowym w Źródła
data » 24.04.2024, 23:35
Radiowy internet może naprawdę działać bez zarzutu, jeśli nie ma opcji aby skorzystać z łącza światłowodowego to ten radiowy będzie
tikol
Awatar użytkownika
Postów: 505
Re: osteopatia warszawa studia
data » 24.04.2024, 23:04
Szukając kierunków studiów związanych z medycyną, służbą zdrowia a jednak mniej odpowiedzialnych znalazłem
bekomo
Awatar użytkownika
Postów: 1552
Re: Tłumacz na już
data » 24.04.2024, 21:50
Polecam Wam wszystkim sprawdzić strone https://nowatkowski.pl/tlumacz-przysieg ... warszawie/ , na której znajdziecie ofertę profesjonalnego
Kalina108
Awatar użytkownika
Postów: 69
Re: części motocyklowe
data » 24.04.2024, 20:35
W motocyklach z reguły występuje sporo części chromowanych, jeśli szukacie odpowiednich produktów do mycia i pielęgnacji takiego pojazdu, to
luisek11
Awatar użytkownika
Postów: 3166
bezpieczne przedszkole
data » 24.04.2024, 19:56
Niezwykle atrakcyjną ofertę jeśli chodzi o przedszkole posiada https://www.przedszkolebielsko.pl/ Sale jakimi dysponują są rewelacyjnie
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist