chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Gipsar Max

Biała masa szpachlowa 3 w 1 - typ C6/20/2

  właściwości  

- większa grubość warstwy – do 5 mm
- przedłużony czas wiązania
- plastyczny, łatwy do przygotowania
- doskonałe podłoże pod malowanie lub tapetowanie

  zastosowanie  

Spoinowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśm zbrojących – dzięki wysokiej wytrzymałości tworzy trwałe połączenie, bez spękań; wysoka plastyczność masy pozwala dokładnie wypełniać szczeliny pomiędzy płytami. Wykonywanie gładzi gipsowych, zwłaszcza na podłożach trudnych – narażonych na pękanie, nierównych (różnice do 5 mm) oraz takich, których powierzchnia jest niejednolita (gdy obok siebie w jednej płaszczyźnie występują materiały o różnym charakterze, np. tynk cementowy i tynk gipsowy). Naprawianie powierzchni – możliwość wykonania warstwy o grubości do 5 mm, połączona z wysoką wytrzymałością masy, pozwala na skuteczne i trwałe wyrównywanie całych powierzchni ścian oraz sufitów, uzupełnianie lokalnych ubytków podłoża oraz mocowanie listew narożnikowych. Pozwala na całopowierzchniowe szpachlowanie płyt g-k – można uzyskać efekt tynku gipsowego. Umożliwia dodatkowe całopowierzchniowe zbrojenie siatką lub fizeliną – gdy podłoże jest wyjątkowo słabe, w warstwie szpachlowej można zatopić akrylową siatkę zbrojącą lub fizelinę. Tworzy jednolitą, mocną i gładką powierzchnię pod malowanie i tapetowanie - warstwa naprawcza z GIPSARA MAX może stanowić również doskonałe podłoże pod warstwę wygładzającą z GIPSARA UNI.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Torby papierowe: 5 kg. Worki papierowe: 10 kg, 25 kg.
Paleta: 1100 kg w torbach 5 kg, 1100 kg w workach 10 kg, 1050 kg w workach 25 kg.
Podłoże powinno być:
- stabilne – dostatecznie sztywne i odpowiednio długo sezonowane. Przyjmuje się, że czas sezonowania podłoży wynosi odpowiednio:
dla nowych tynków cementowych z gotowych zapraw tynkarskich ATLAS min, 1 tydzień na każdy cm grubości
dla ścian betonowych, co najmniej 28 dni,
- suche – wilgotność nie może przekraczać 2-3 %,
- równe – maksymalna grubość warstwy GIPSARA MAX to 5 mm,
- oczyszczone - z warstw mogących osłabić przyczepność masy, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Jeśli podłoże pokryte jest korozją biologiczną, do jej usunięcia należy użyć preparatu ATLAS MYKOS.
zagruntowane
- emulsją ATLAS UNI-GRUNT - w przypadku nadmiernej chłonności podłoża
- masą ATLAS GRUNTO-PLAST - gdy podłoże ma niską chłonność lub pokryte jest warstwami ograniczającymi przyczepność lub jest wykonane z betonu prefabrykowanego.
- Ponadto, wszystkie elementy stalowe, mogące stykać się z masą szpachlową powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.
Przygotowanie masy:
Materiał z worka należy wsypać do pojemnika z wodą (proporcje podane są w Danych Technicznych) i mieszać ręcznie lub mechanicznie (wiertarką z mieszadłem do gipsu), aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Rozrobioną masę należy odstawić na 5 minut i ponownie wymieszać. Po przygotowaniu należy ją wykorzystać w ciągu ok. 2 godzin.

Nakładanie masy:
Masę należy nakładać równomiernie za pomocą gładkiej pacy ze stali nierdzewnej i w miarę postępu prac sukcesywnie ją wygładzać. Masę na ściany zaleca się nakładać pasami w kierunku od podłogi do sufitu, wykonując ruch pacą od dołu ku górze. W przypadku sufitów, masę nakłada się pasami w kierunku od okna w głąb pomieszczenia, ciągnąc pacę „do siebie”.

Szlifowanie gładzi:
Po wyschnięciu masy drobne nierówności należy usunąć papierem ściernym lub siatką do szlifowania. Powstałe niedokładności należy ponownie cienko zaszpachlować i przeszlifować.

Prace wykończeniowe:
Tapetowanie lub malowanie można rozpocząć po wyschnięciu gładzi. Przed malowaniem, wykonaną gładź należy zagruntować preparatem zalecanym przez producenta farby. Przed układaniem okładzin zaleca się powierzchnię gładzi zagruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT.
- Masę należy przygotowywać w czystych pojemnikach (resztki związanego gipsu skracają czas wiązania świeżej masy gipsowej).
- Konsystencja masy użytej do wypełniania ubytków powinna być gęstsza niż w przypadku wykonywania gładzi.
- Gładzi gipsowych nie można wykonywać na podłożach narażonych na bezpośrednie działanie wilgoci.
- Nie należy wykonywać gładzi gipsowych w łazienkach, pralniach i innych pomieszczeniach o wilgotności względnej powietrza przekraczającej przez dłuższy czas 75%.
- Podczas wysychania gładzi należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację i przewietrzenie pomieszczeń.
- Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej masy zmywa się środkiem ATLAS SZOP.
- Należy stosować odpowiednie środki ochrony oczu i skóry. Nie wdychać pyłu. W przypadku zanieczyszczenia oczu skonsultować się z lekarzem. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
- Wyrób należy chronić przed wilgocią, przewozić i przechowywać w warunkach suchych, na paletach, w szczelnie zamkniętych workach. Okres przydatności wyrobu do użycia wynosi 6 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
Gęstość nasypowa (suchej mieszanki): ok. 0,94 kg/dm3
Gęstość objętościowa masy (po wymieszaniu): ok. 1,06 kg/dm3
Gęstość w stanie suchym (po związaniu): ok. 1,17 kg/dm3
Proporcje mieszanki woda / sucha mieszanka:
ok. 0,55 l / 1 kg
ok. 2,75 l / 5 kg
ok. 5,50 l / 10 kg
ok. 13,75 l / 25 kg
Max. grubość jednej warstwy: 5 mm
Przyczepność: min. 0,50 MPa
Temperatura przygotowania masy oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac: od +5 °C do +25 °C
Czas dojrzewania: ok. 5 minut
Czas gotowości do pracy: ok. 2 godziny
Czas otwarty pracy: ok. 15 minut

  artykuły powiązane z produktem  

Najnowsze na forum
gimlik
Awatar użytkownika
Postów: 213
Re: Czy dywaniki na schodach to dobry pomysł?
data » 01.06.2020, 7:12
Trzymajcie namiary - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/drewno-dab/ Przykład takiego rozwiązania, które zdobi pomieszczenia i teraz
Paturatu
Awatar użytkownika
Postów: 150
Re: Czym ogrzewać dom
data » 01.06.2020, 0:32
Jeśli chcesz mieć ciepło w domu to polecam rozważyć pompy ciepła lub fotowoltaikę. Jest to przyszłość i warto w nią zainwestować tym
gabbonka
Awatar użytkownika
Postów: 33
Re: Nowoczesny dom
data » 31.05.2020, 22:24
Nie musi być w 100% tynk na fasadzie, można dodać kamień, klinkier, drewno. Ale to prawda, że im lepszy tynk tym bardziej nie ma kłopotów.
Kamilla36
Awatar użytkownika
Postów: 83
Re: W jaki sposób wykonać reklamę
data » 31.05.2020, 21:34
Połową sukcesu jest dobrze przeprowadzona reklama i oznakowane miejsce. Dzięki temu, ludzie będę widzieć w Tobie profesjonalistę i nie będą
ellkaa
Awatar użytkownika
Postów: 46
Re: Ogrzewanie na podczerwień - koszty
data » 31.05.2020, 20:40
Wydatek na panele się spokojnie zwróci, nie zużywa się aż tak pradu jak myślałam. Na pewno na palenie w piecu, na zakup opału wydawalismy
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt